Bohemians ovládli Pohár Českého florbalu. Foto: Martin Flousek, Český florbal Bohemians ovládli Pohár Českého florbalu. Foto: Martin Flousek, Český florbal
17. 1. 2023 Český pohár (3) KOMENTÁŘŮ

První trofej pro Bohemians! Klokani deklasovali Spartu ve finále poháru 10:4!

Poprvé v historii! Florbalisté Bohemians po výhře 10:4 nad Spartou mohli v Brně zvednout nad hlavu trofej pro vítěze Poháru Českého florbalu. Filip Forman a spol. tak završili dlouholeté snažení pražského klubu. Rovněž se jedná o první velkou trofej pro Michala Jedličku v roli kouče.

Bohemka si šla pro výhru od začátku. Její hráči byli všude dřív a vyhrávali osobní souboje. Filip Forman vystihl rozehrávku sparťanů a úspěšně zacílil. Pak sice Sparta srovnala po akci, do které se postupně zapojili Michal Kareš, Robert Košir a zakončující Marek Zouzal, zbytek třetiny ovšem patřil Bohemians.

Jan Řehoř s přispěním protihráče dostal míček do sítě a znovu poslal zelenobílé do vedení. Dobrou úvodní třetinu z pohledu svěřenců Michala Jedličky podtrhli krásnými ránami Patrik Šebek a Jan Malič. I v prostředním dějství Bohemka dominovala. Jaroslav Petrák byl na konci rychlého protiútoku, který rozjel Ondřej Kawulok.

Jaroslav Petrák opanoval druhou část. Následně předložil míček Vojtěchu Zezulkovi a bylo to už 6:1. Na 7:1 pak zvýšil o pár minut později Martin Kisugite, kterému rovněž asistoval Jaroslav Petrák. Ten tak v utkání posbíral celkem tři body. Ještě o bod víc nastřádal Jakub Buršík.

Sparta pak dlouho ve třetí třetině zkoušela hru v šesti, ale zvrátit utkání už vzhledem k velké ztrátě nedokázala. Při hře v šesti sice korigovali skóre dvakrát Curney a jednou Mikuláš Krbec, jenže klokani třikrát trefili odkrytou branku a zaokrouhlili svou výhru na 10:4.

Finále Poháru Českého florbalu:

FbŠ Bohemians – Sparta Praha 10:4 (4:1, 3:0, 3:3)
Branky: 6. Forman, 14. Řehoř (Kisugite), 17. Šebek (Řehoř), 20. Malič (Buršík), 22. J. Petrák (Kawulok), 34. Zezulka (J. Petrák), 40. Kisugite (J. Petrák), 52. Buršík, 53. K. Petrák (Buršík), 59. Buršík (Forman) – 7. Zouzal (Košir), 44. Curney (Křenek), 56. Krbec (Křenek), 58. Curney (Krbec).