Nikola Příleská. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice Nikola Příleská. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice
18. 1. 2023 Český pohár (2) KOMENTÁŘŮ

Pro mě osobně těžký zápas, říká Příleská, která se dočkala nuly. Willmannová se bude rok těšit na Champions Cup

 Vítkovice předvedly ve finále Poháru Českého florbalu jednoznačný výkon. Tatran Střešovice porazily 11:0 a gólmanka Nikola Příleská se tak dočkala čistého konta, byť sama po zápase řekla, že pro ni to nebylo jednoduché utkání. Mladá obránkyně Eliška Willmannová se pak prosadila v prvním ženském finále v kariéře.

Dominance Vítkovic zaskočila i samotnou Příleskou. „Hodnocení je samozřejmě pozitivní, jiné být nemůže. Úplně nevím, co k tomu říct, výsledek 11:0 jsme nečekaly, ale jsme moc rády. Řekla bych, že jsme prostě do puntíku splnily úplně všechno, co jsme měly,“ hodnotila utkání.

Její spoluhráčka z obrany Eliška Willmannová odehrála první ženské finále a získala také první zlato. „Užila jsem si to moc, je to pro mě splněný sen. Vymáčkla jsem ze sebe úplně všechno,“ usmála se.

Vítkovice zvítězily i přesto, že v extraligové generálce proti Olomouci nepodaly dobrý výkon. „Síla je v kolektivu, umíme se navzájem podpořit, držíme při sobě. Věděly jsme, že i když to nebyl dobrý výkon o víkendu, tak ve finále to bude úplně jiné,“ přemítá Willmannová.

Eliška Willmannová (uprostřed) Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice

Nikola Příleská potřebovala na nulu deset zásahů, nicméně snadný zápas to pro ni nebyl. „Musím říct, že to pro mě bylo docela těžké utkání, protože Tatran moc střel neměl. Tudíž jsem se snažila udržovat v tempu třeba nějakým protahováním, abych byla ready, ale jsem ráda, že jsem i měla štěstí a nula se podařila,“ říká.

Dočkala se tak na několikátý pokus v sezóně, kdy Vítkovice často inkasovaly pouze jednou. „Čisté konto jsem si přála, během sezony mi to už několikrát o fous nevyšlo. Ale snažila jsem se na to dnes vůbec nemyslet, upřímně zrovna v takovém zápase jsem s tím ani nepočítala. Až jak se blížil konec a Buča měla míček na hokejce, tak jsem si říkala, že už by to snad konečně mohlo vyjít”, říká Příleská.

Před Vítkovicemi je tak návrat na Champions Cup. Těší se? „Určitě, budu se na něj těšit celý rok a budu dělat všechno proto, abych hrála,“ uzavřela mladá obránkyně Eliška Willmannová.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Kritik napsal:

  Tak samozrejme 0 na konte je super v kazdem utkani, ale ruku na srdce nic moc predvest nemusela, jeden tezi zakrok( se stestim-ano to k tomu patri) a 1 strela ktera se da pocitat k tem golovejsim, jinak neschopnost Tatranu a super hra Vitek . Spis bych vyzvednul obrankyne a hru Vitek jako celek, o golmance to nebylo.

  • Patrik napsal:

   Dobrý den Kritiku,
   možná byste si měl znovu přečíst, jak Nikola svůj výkon komentuje:
   1) zmiňuje, že pro ni byl zápas těžký právě proto, že Tatran neměl moc střel
   2) sama přiznává, že jí k 0 pomohlo i štěstí
   3) ať chceme nebo ne, je první brankářka, které se takový počin podařil, takže je asi logické, že se s ní nějaký rozhovor objeví, ať už zápas byl nebo nebyl o golmankách
   4) kdyby se v článku vychvalovala, bylo by to o něčem jiném, ale takhle je vaše kritika dost bezpředmětná, nemyslíte?

Napsat komentář

*