Ondřej Němeček zapsal proti Black Angels tři asistence. Foto: Tatran Střešovice Ondřej Němeček zapsal proti Black Angels tři asistence. Foto: Tatran Střešovice
28. 1. 2023 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Tatran a Mladá Boleslav svým soupeřům nadělovaly, Pardubice vezou výhru z Otrokovic

Tatran Střešovice je zase o jeden zápas blíže. Proti Black Angels přidal 21. výhru v sezoně a k naplnění absolutního maxima v základní části mu chybí už jen pět dílků. Střešovickým se navíc v pražském derby podařilo nasázet 12 gólů. Ještě o pět více dala Mladá Boleslav, která deklasovala poslední Karlovy Vary. Důležitou výhru v boji o play off zaznamenala Ostrava. Cenné dva body slaví Pardubice.

Tatran začal kráčet za výhrou v první části. Po rozpačité druhé třetině se pak naplno rozjel střešovický gólostroj. V závěrečných dvaceti minutách vsítili domácí sedm branek. Čtyřmi góly se blýskl Tomáš Hanák, tři asistence posbíral Ondřej Němeček. Tatran vyhrál 12:4 a i nadále je v nejvyšší soutěži stoprocentní.

Kanonádou se prezentovala také Mladá Boleslav, třetí tým tabulky. Karlovy Vary vyprovodila 17 zásahy. Čtyři trefy dal Jan Natov, čtyři body zapsal také Dominik Beneš. Boleslav zůstává nadále na třetí pozici, ve 21. kole totiž zvítězily i druhé Vítkovice, které zvládly svůj duel v České Lípě. Ostravané mají na třetí Boleslav dvoubodový náskok.

Cennou výhru vybojovala Ostrava. Proti Liberci jí k výhře nasměrovaly dva úspěšné zásahy Daniela Chatrného. Osmá Ostrava tak má momentálně náskok devíti bodů na jedenácté Vinohrady a je velmi blízko účasti v play off.

Na Otrokovice se bodově dotáhly Pardubice, které ve vzájemném duelu zvítězily 5:4 po prodloužení. Závěr zápasu byl infarktový. Minutu a půl před koncem za Pardubice srovnal Adam Šmíd a psolal duel do nastavení. V něm po 38 vteřinách rozhodl matador Martin Zozulák. Jak dvanácté Otrokovice, tak třinácté Pardubice mají na svém kontě 15 bodů.

Jedenácté Vinohrady mají o čtyři body víc a ve 21. kole si nepřilepšily. Od Sparty schytaly na domácí půdě debakl 1:9. O nulu přišel hostující brankář Viktor Hejna až půl minuty před koncem, a to z trestného střílení.

Jako obvykle bylo živo v utkání Bohemians. Derby s Chodovem nabídlo celkem 17 branek a klokani nakonec triumfovali 9:8 v prodloužení. Druhý bonusový bod v 62. minutě zařídil Martin Kisugite, asistoval mu špílmachr Filip Forman, jenž v utkání celkově zaznamenal čtyři asistence. Bohemians vedli v průběhu utkání 4:2, 5:3 a 8:6, přesto nezvítězili za tři body. 22. kolo je na programu už v neděli.

Výsledky 21. kola Livesport Superligy:

FBC Ostrava – FBC Liberec 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 10. Chatrný (Jakubec), 16. Kuczera, 25. Chatrný (M. Sedláček), 56. Barabáš (Bräuer), 59. Herblich – 11. Wiener (Stránský), 38. Mádlo.

FBC Česká Lípa – 1. SC Vítkovice 3:6 (2:3, 1:0, 0:3)
Branky: 5. Kouba (Tichý), 18. Tichý (Trčka), 30. Peška (Slaný) – 5. Zubek (Matejčík), 10. Zubek (Matejčík), 14. Delong (Matejčík), 42. Zubek (Matejčík), 60. M. Gattnar (O. Vítovec), 60. Matejčík (Souček).

Tatran Střešovice – Black Angels 12:4 (3:0, 2:2, 7:2)
Branky: 4. Havlas (Němeček), 11. Kreysa (Tlapák), 16. T. Hanák (Němeček), 28. Šimek (Mare. Beneš), 34. Meliš (Sládeček), 41. T. Hanák (Havlas), 44. Mare. Beneš (Němeček), 47. T. Hanák, 52. Šimek (Meliš), 59. T. Hanák (Mare. Beneš), 60. Kún (Šindelář), 60. Kreysa (Mar. Čermák) – 24. M. Burian (Ludvík), 29. M. Burian (M. Boček), 56. M. Burian (Hromada), 59. Hromada (M. Burian).

Florbal Mladá Boleslav – FB Hurrican Karlovy Vary 17:4 (7:0, 4:1, 6:3)
Branky: 3. D. Beneš (J. Bína), 5. Sládek (D. Šebek), 6. J. Bína (D. Beneš), 6. Natov (Gašparík), 9. Suchánek (Gašparík), 13. Sládek (Krebner), 15. Natov (Tomašík), 21. Natov (Sládek), 37. Suchánek (Hemerka), 39. D. Beneš (Tomašík), 40. Natov (Tomašík), 43. Zoufalý (Pěnička), 50. Pěnička (D. Beneš), 56. Gruber (Chroust), 58. Gruber (Chroust), 59. Seibert (J. Bína), 60. Chroust (Krebner) – 33. Navrátil (M. Klápa), 56. Velc (Lang), 56. Lebeda (J. Zavadil), 60. Lebeda.

Panthers Otrokovice – Sokoli Pardubice 4:5 (1:2, 1:1, 2:1 – 0:1) po prodl.
Branky: 15. Nehila (Medek), 22. Vykopal (Nehila), 50. L. Kubíček (Grlický), 51. Hrabal (Nehila) – 4. A. Šmíd (Zozulák), 20. Zozulák (Teichman), 36. M. Bína (Machatý), 59. A. Šmíd, 61. Zozulák (Prix).

FbŠ Bohemians – Florbal Chodov 9:8 (4:3, 2:3, 2:2 – 1:0) po prodl.
Branky: 2. Buršík (Kawulok), 10. P. Šebek (Kisugite), 10. Čihák (P. Šebek), 11. J. Petrák (Forman), 23. Buršík (Forman), 31. Řehoř (P. Šebek), 44. Řehoř (J. Petrák), 53. K. Petrák (Forman), 62. Kisugite (Forman) – 3. Ondrušek (Komárek), 4. Sýkora (J. Bauer), 20. Ondrušek (Matoušek), 24. Ondrušek (TS), 25. Komárek (Maxa), 40. Vávra (Matoušek), 57. J. Bauer (Komárek), 60. Sýkora (Vávra).

TJ Sokol Královské Vinohrady – Sparta Praha 1:9 (0:3, 0:2, 1:4)
Branky: 60. V. Klápa (TS) – 3. Zouzal (Košir), 19. Curney (Košir), 20. Curney (Juha), 26. Curney (Krbec), 30. Křenek (Košir), 44. Zouzal (Kareš), 44. Curney (Krbec), 46. Bartoš (Košir), 48. J. Mühlfait (Fišer).