Liberec a Start čekají o víkendu zajímavé zápasy Foto: Jaroslav Appletauer, FBC Liberec Liberec a Start čekají o víkendu zajímavé zápasy Foto: Jaroslav Appletauer, FBC Liberec
29. 1. 2023 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Olomouc se Startem mají jistotu play off, naděje Liberce je spíše teoretická

Devatenácté pokračování Extraligy žen dosti pomohlo vyřešit otázku postupu do play off. Výhra Olomouce nad Jičínem znamená pro FBS jistotu vyřazovacích bojů, postup slaví také Start, který již nemůže být předstižen Libercem. Jeho cesta do play off skrze Bohemians je také spíše teoretická.

Olomouc zapsala druhé cenné vítězství v řadě a má jistotu, že si zahraje play off, protože na Liberec s Jičínem má nedostižný náskok deseti bodů. Zápas s FBK začal pro Olomouc skvěle, nicméně Jičínu se povedlo vyrovnat. Od druhé třetiny byly ale Hanačky lepší a zapsaly výhru 7:3.

Druhým důležitým výsledkem tohoto kola je porážka Liberce ve Střešovicích poměrem 2:12. V konečném důsledku totiž znamená, že na dvojici Start – Bohemians má Liberec nyní ztrátu devíti bodů, přičemž se Startem prohrál oba vzájemné zápasy, takže jej nemůže předskočit. Na Bohemians ztrácí devět bodů rovněž a rovněž prohrál také první duel, takže musí ve vzájemném zápase zvítězit a dofuat, že Bohemians nebudou bodovat.

Stínem duelu na Tatranu bylo zranění brankářky Elišky Drballové, která po seknutí do rukou od Karin Muchové zápas nedochytala a přepustila brankoviště Markétě Antalové, která se vrátila z Panthers.

Start98 tak mohl v Ostravě slavit druhý postup v řadě do play off, a to přesto, že FBC podlehl poměrem 2:8. Třemi body se na tom podílela Paulína Hudáková.

Na ostravské Dubině padlo sedmnáct branek a Vítkovice zvítězily 10:7, hned pětkrát se prosadila Vendula Maroszová, zajímavý počin se povedl také Gabriele Vaníčkové, která nasázela v poslední desetiminutovce čistý hattrick. Vítkovicím tak k jistotě Prezidentského poháru stačí ve dvou zbývajících utkáních získat jakýkoliv bodový zisk.

Roli favorita splnily florbalistky Bulldogs Brno, které si poměrem 5:1 poradily s Mladou Boleslaví. Jedinou branku hostí vstřelila Veronika Zittová, za domácí pak tři kanadské body zapsala Anna Brucháčková.

Přehled sobotních výsledků 19. kola Extraligy žen

1. SC TEMPISH Vítkovice – FbŠ Bohemians 10:7

branky: 1. Vendula Maroszová, 14. Jana Trošková, 17. Barbora Husková, 21. Michaela Šponiarová, 22. Vendula Maroszová, 26. Michaela Šponiarová, 27. Vendula Maroszová, 40. Markéta Lenfeldová, 47. Vendula Maroszová, 50. Vendula Maroszová – 4. Karolína Mezerová, 6. Sabina Siňorová, 9. Kateřina Strnadová, 47. Kateřina Strnadová, 53. Gabriela Vaníčková, 58. Gabriela Vaníčková, 59. Gabriela Vaníčková; rozhodčí: Jakub Krátký – Pavel Vojkůvka; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 52; zásahy brankářů: Karolína Krištofová 7 – Kristýna Karli 27; po třetinách: 3:3, 5:0, 2:4;

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FAT PIPE Tigers Start98 8:2

branky: 18. Natalie Hurníková, 28. Michaela Mlejnková, 31. Malwina Zagórska, 44. Kristina Hudáková, 46. Paulína Hudáková, 51. Michaela Mlejnková, 56. Adéla Feiková, 60. Veronika Rybičková – 10. Markéta Baťková, 53. Anežka Pěnkavová; rozhodčí: Libor Gavlas – Martin Petřík; vyloučení: 0:3; využití: 2:0; diváků: 58; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 18 – Kristýna Janglová 36; po třetinách: 1:1, 2:0, 5:1;

Bulldogs Brno – MITEL Florbalová akademie MB 5:1

branky: 10. Michaela Žáková, 23. Ema Brucháčková, 27. Veronika Machálková, 46. Anna Brucháčková, 53. Anna Brucháčková – 17. Veronika Zittová; rozhodčí: Tomáš Fuciman – Pavel Urbánek; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 82; zásahy brankářů: Markéta Hošek Marková 9 – Eva Klementová 31; po třetinách: 1:1, 2:0, 2:0;

FBS Olomouc – Finance Novák FBK Jičín 7:3

branky: 1. Lucie Cholinská, 2. Gabriela Vaculová, 23. Lucie Cholinská, 27. Zuzana Hubáčková, 27. Gabriela Vaculová, 50. Eliška Pešavová, 53. Lucie Cholinská – 10. Gabriela Žůrková, 12. Eva Preisslerová, 33. Gabriela Žůrková; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 2:3; využití: 0:1; diváků: 106; zásahy brankářů: Nikola Dlouhá 14 – Alena Vokatá 22; po třetinách: 2:2, 3:1, 2:0;

PSN Tatran Střešovice – Crazy girls FBC Liberec 12:2

branky: 3. Vendula Beránková, 5. Kateřina Seemannová, 14. Jessica Kabelková, 14. Radka Korbelářová, 30. Kateřina Seemannová, 35. Lucie Želízková, 40. Simona Korbelářová, 48. Šárka Ježdíková, 52. Karolína Stůjová, 54. Kateřina Seemannová, 55. Lucie Vernerová, 59. Kateřina Seemannová – 23. Markéta Valešová, 33. Karolína Nováková; rozhodčí: Lucie Hejnová – Tomáš Kostinek; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 64; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 13, Markéta Antalová 2 – Adéla Malkusová 16; po třetinách: 4:0, 3:2, 5:0;