České florbalistky si vysoko poradily s Maďarskem. Foto: Michael Peter, IFF České florbalistky si vysoko poradily s Maďarskem. Foto: Michael Peter, IFF
2. 2. 2023 Reprezentace žen (8) KOMENTÁŘŮ

První splněná povinnost. Češky porazily Maďarky 31:0 a jsou na MS, Brucháčková zapsala 10 bodů

Česká reprezentace žen slaví postup na prosincový ženský světový šampionát v Singapuru. V prvním ze tří utkání proti papírově o dost slabším soupeřům, totiž neinkasovala a porazila Maďarsko bezpečně 31:0. Deset bodů zapsala útočnice Anna Brucháčková, společně s výhrou nad Polskem stačí tyto dva výsledky k postupu na světový šampionát.

Už první minuty naznačily premisu, ve které se bude zápas odehrávat. Maďarky bránily v poměrně hlubokém bloku, soustředěny na to, aby co nejméně inkasovaly. Skóre otevřela ve 3. minutě Řepková a gólový účet Češek nadále narůstal.

Mezi zhruba 5. až 10. minutou předvedly Maďarky svou nejlepší herní pasáž, kdy několikrát ohrozily brankářku Lenku Remešovou, jinak se ale znovu soustředily na bránění. Ve 12. minutě se pak například první branky v ženské reprezentaci dočkala dodatečně povolaná a debutující Radka Korbelářová.

První třetina skončila výsledkem 11:0, dalších deset branek pak Češky přidaly ve druhé části, kdy aktivita Maďarek postupně opadávala.

Nepotvrdilo se ovšem jinak poměrně obecně platící pravidlo, že pro outsidera je třetí třetina tou vůbec nejtěžší částí zápasu. Očividně hodně unavené Maďarky inkasovaly celkem 10 branek a odešly poraženy poměrem 31:0

Sympatickým gestem ovšem bylo, že neztratily touhu alespoň po dílčích úspěších: když 11 minut před koncem zneškodnila brankářka Mozes sérii českých pokusů, vysloužila si potlesk celé lavičky.

Kvalifikace na mistrovství světa žen:

Česko – Maďarsko 31:0

Branky: 3. Řepková, 4. Brucháčková, 9. Plášková, 9. Trojánková, 12. Korbelářová, 12. Krupnová, 15. Brucháčková, 15. Havlíčková, 16. Rebecca Keprtová, 17. Řepková, 19. Korbelářová, 21. Krupnová, 21. Brucháčková, 24. Ratajová, 28. Beránková, 28. Krupnová, 30. Suchá, 31. Brucháčková, 33. Ratajová, 36. Suchá, 40. Havlíčková, 42. Keprtová, 43. Balková, 43. Plášková, 45. Řepková, 47. Mrie Havlíčková, 49. Plášková, 50. Suchá, 50. Ratajová, 53. Keprtová, 56. Keprtová. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Zásahy brankářek: Lenka Remešová 9 – Réka Zsuzsanna Mózes 31