České florbalistky porazily Itálii. Foto: Lubomír Skála, Český florbal České florbalistky porazily Itálii. Foto: Lubomír Skála, Český florbal
4. 2. 2023 Reprezentace žen (7) KOMENTÁŘŮ

Do třetice s nulou. Češky porazily domácí Italky 29:0 a splnily úlohu hlavního favorita skupiny

 Kvalifikace na světový šampionát je z pohledu české ženské reprezentace u konce. Svou úlohu jednoznačného favorita splnila také v posledním utkání a domácí Itálii porazila poměrem 29:0. Sedm kanadských bodů zapsala při výhře Karolína Mezerová a také Anna Brucháčkovà.

Na hlavní otázku tohoto zápasu reálně odpověděl včerejší večerní duel mezi Maďarskem a Itálií. Maďarky totiž zapsaly výhru 6:4 a fakticky tak domácím florbalistkám znemožnily postup na světový šampionát, který naopak senzačně slaví poprvé v historii Francie.

Samotné utkání se tak odehrálo podle zažitého konceptu předchozích dvou, ve kterých kvalita českého týmu neumožnila soupeřkám trvalejší tlak.

V první třetině padlo 12 branek, ve druhé 5 a ve třetí znovu 12.

České florbalistky zároveň poprvé v historii neinkasovaly ve třech po sobě jdoucích zápasech a překonaly tak dosavadní rekord, kdy v roce 2002 neinkasovalo ve dvou přátelských utkáních proti Rakousku.

Česko – Itálie 29:0


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Komik napsal:

  82 diváků na souboj domácích s našima (nejlepším týmem co v daném místě hraje). To je opravdu propagace florbalu v nových zemích… IFF už je spíš cestovka pro pár vyvolených pohlavárů, než cokoli smysluplného.

 • znalec napsal:

  degradace florbalu v mezinárodním balení. Tak hlavne, ze nekteri maji dobre (bafíci a vyvolení treneri).

 • Nábor napsal:

  Jistě se teď po této povedené akci strhne lavina a na italský a francouzský florbalový svaz míří jedna žádost o registraci za druhou, protože kdo by si nechtěl nechat naložit od Češek a za zápas si sáhnout 5x na míček.

 • Honza napsal:

  Doufám, že tyhle výlety neplatíme ze startovných, zdražených licencí, pokut za nedostavení na turnaje, nepotvzení zápisů apodobně. Je to naprosto zoufalý, k čemu to je? Napište rovnou – jedeme na dovolenou na týden a byl by klid.

 • bonzado napsal:

  Může někdo povolaný a všehoznalý všem florbalistům,lidem ve florbale angažovaným, fanouškům, sponzorům a ja nevím komu dalšímu VYSVĚTLIT K ČEMU TAKOVÉHLE ZÁPASY JSOU DOBRÝ ????!!!!

 • PPP Š+G napsal:

  Napiště všichni prosím na iFF, tam vám to třeba vysvětlí

 • Ramirez napsal:

  To PPP Š+G: Na IFF mají tak velký a nevyřešený Pytel Plný Problémů, že ani Šimek s Grossmanem by na to nestačili.😁

  Ale vážně, s tak divokými výsledky,podtržený tragicky nulovým florbalovým progresem v ekonomicky vyspělých zemích, zůstane florbal tam kde momentálně je…

Napsat komentář

*