Marek Beneš uniká před svým pronásledovatelem. Foto: Český florbal Marek Beneš uniká před svým pronásledovatelem. Foto: Český florbal
12. 2. 2023 Superliga (6) KOMENTÁŘŮ

Tatran nasázel Otrokovicím 23 branek, Karlovy Vary potrápily Spartu

Je tu opět víkend a s ním i nedělní série zápasů 24. kola Livesport Superligy. Tatran vstřelil nejvíce gólů v zápase v sezoně, Ostrava kradla body na palubovce Black Angels a Sparta i přes trápení těsně zvládla utkání s Karlovými Vary.

První nedělní utkání se odehrálo na půdě FbŠ Bohemians, kam přijela Česká Lípa. V první třetině utkání byla hra dost vyrovnaná. Docházelo k šancím na obou stranách, ovšem gól za prvních dvacet minut nepadl. Jako první bezgólové skóre rozseknul až Ondřej Kawulok, který vystihl přihrávku Štěpána Slaného a sám zvládl zakončit do klece hostů. Po dalších osmi minutách Bohemians z hole Vojtěcha Zezulky zvýšili svůj náskok na 2:0. V polovině třetiny dokázali odpovědět Českolipští, kteří zvládli využít přečíslení a Radek Krajcigr zakončoval z první do téměř prázdné branky. Druhá třetina tak skončila s jednobrankovým náskokem pro Bohemians. V té poslední se ale trefovali již pouze domácí. Nejprve zvýšili svůj náskok gólem Jaroslava Petráka, který využil přesilovou hru. Následovaly tři góly v posledních třech minutách utkání a zápas tak skončil úspěšně pro FbŠ Bohemians při skóre 6:1.

V dalším zápase vyzval domácí Tatran Střešovice Panthers Otrokovice. Již od prvního gólu domácích, který padl z hole Matěje Havlase, kterému stačilo 28 vteřin na vstřelení branky, bylo vidět, že momentální forma Tatranu je skutečně suverénní. První třetina skončila 5:0 a Otrokovice tak zažily dost studenou sprchu. Ve druhé třetině ovšem Pražané nepolevili. Opět začali sypat góly do sítě hostů a po čtyřiceti minutách již svítilo na světelné tabuli pro hosty hrozivé skóre 12:0. V poslední třetině se konečně prosadily i Otrokovice, konkrétně dokázaly vstřelit dvě branky. Naproti tomu Tatran stále zvyšoval svoji produktivitu a po vstřelení dalších jedenácti branek nakonec zápas skončil s rekordním skóre 23:2 pro domácí.

Třetí zápas v pořadí spolu sehráli Black Angels, za kterými přijela FBC Ostrava. První v zápase se prosadili domácí na vteřinu přesně v polovině první části utkání. Jakub Hromada po zdálo se pokaženém volnému úderu plácnul bekhendem do balonku. Shodou okolnosti přesně tak, aby skončil nad rameny gólmana Ostravy. Hosté zareagovali hned minutu na to, když Marek Bräuer nalezený před brankou dokázal zakončit a srovnat skóre. Takto si oba týmy odpovídaly až do konce třetiny, která skončila 3:2 pro Black Angels. Ve druhé třetině byli dominantnější hosté, kteří nejenom skóre srovnali, ale i zvrátili a před poslední dvacetiminutovkou vedli 3:4. Poslední část zápasu opět patřila Ostravě. Black Angels se již ke gólu nedostali. Naopak raritní byl pátý gól v utkání Marka Bräuera, který padl v poslední vteřině hrací doby. Kosmeticky tak upravil konečné skóre 3:9 pro hosty.

Další z utkání se hrálo v Pardubicích, které se utkaly s Mladou Boleslaví. Domácí se ani nestačili rozkoukat a už prohrávali 0:3 po gólech Jana Zoufalého, Milana Tomašíka a Jana Natova. Sokoli sice zvládli dvakrát odpovědět, Boleslav ale nezahálela s brankovou produktivitou. Po první třetině tak hosté vedli 2:5. Ve třetině druhé tentokrát naprosto dominovala Boleslav. Konkrétně přidala 6 branek a Pardubice tak čekal téměř nemožný úkol do třetí části, a to zvrátit devíti brankový rozdíl. Mladá Boleslav si vedení uhájilo a dokonce přidala další 3 branky. Hosté tak v zápase zvítězili 3:14.

V předposledním utkání víkendové série se spolu střetly Vítkovice a Vinohrady. Domácí Moravané byli první kdo se v zápase prosadil. Jednalo se o dva rychle po sobě jdoucí góly Lukáše Fukala a Marka Matejčíka. Do konce třetiny Vinohrady odpovědět nedokázaly a do šaten se tak šlo za stavu 2:0 pro Vítkovice. Ani ve druhé třetině se první neprosadili Pražané, naopak domácí zvýšili brankový rozdíl po využití chyby ve vinohradské rozehrávce. Do konce druhé části následovaly další dva góly Vítkovic. Do poslední třetiny tak hosté vstupovali za nepříznivého stavu 5:0. V poslední třetině se sice Vinohrady zvládly prosadit dvěma góly, domácí ale zdvojnásobili počet vstřelených branek a utkání skončilo za stavu 10:2 pro 1. SC Vítkovice.

Nedělní zápasovou sérii uzavíral souboj mezi Spartou Praha a Karlovými Vary. Právě Sparta započala utkání obrovským tlakem, který začala vyvíjet na branku hostí. Ten se přeměnil ve tři proměněné branky domácích. Za stavu 3:0 tak začaly Karlovy Vary rozdíl ve skóre snižovat. Do konce třetiny se jim podařilo vstřelit dvě branky. Pár vteřin před koncem první části byl vyloučen ze hry Jan Marvánek za držení. Hostům se tak na začátku druhé třetiny zjevila šance na vyrovnání, kterou využil Michal Klápa a srovnal tak skóre. Týmy si od této chvíle začaly gólově odpovídat. Poslední slovo ovšem měla Sparta, které nakonec stačil jednobrankový rozdíl a zvítězila tak v utkání 5:4.

Výsledky víkendové série 24. kola Livesport Superligy:

FbŠ Bohemians – FBC Česká Lípa 6:1 (0:0, 2:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 21. Kawulok, 29. Zezulka (Buršík), 49. K. Petrák (Kisugite), 57. Buršík (Kawulok), 58. K. Petrák (Malič), 60. Forman (Kawulok) – 33. Krajcigr (Peška).

Tatran Střešovice – Panthers Otrokovice 23:2 (5:0, 7:0, 11:2)
Branky a nahrávky: 1. Havlas (Němeček), 6. M. Mühlfait (Mar. Čermák), 10. Šimek (Mare. Beneš), 12. Havlas (Němeček), 16. Šindelář (Meliš), 23. Sládeček (Brautferger), 25. Mare. Beneš, 28. Sádlo (Mare. Beneš), 31. Němeček (Havlas), 31. Brautferger (Šindelář), 33. Havlas (Sádlo), 38. Meliš (Mare. Beneš), 42. Šindelář (Meliš), 43. Kreysa (Mar. Čermák), 45. Šimek (Šindelář), 46. Tlapák, 47. Sádlo (Mare. Beneš), 49. Mare. Beneš (Havlas), 51. Šimek (Mare. Beneš), 54. Šindelář (Brautferger), 55. Kreysa (Tlapák), 57. Havlas (Mare. Beneš), 59. Mar. Čermák (Tlapák) – 48. Zapletal (Štourač), 53. Nehila (Kelemen).

Black Angles – FBC Ostrava 3:9 (3:2, 0:2, 0:5)
Branky a nahrávky: 11. Hromada (Bouček), 12. Bouček (Hromada), 20. Renčín (J. Boček) – 12. Bräuer (Pešat), 17. Pešat (Němec), 21. Bräuer (Pobořil), 31. Daniš (Bräuer), 53. Pešat (Bräuer), 55. Bräuer (Choma), 55. Gál (Herblich), 57. Bräuer (Němec), 60. Bräuer (Pešat).

Sokoli Pardubice – Florbal Mladá Boleslav 3:14 (2:5, 0:6, 1:3)
Branky a nahrávky: 16. M. Bína (Žáček), 19. Zozulák (A. Šmíd), 41. Zozulák (Prix) – 3. Zoufalý (Korych), 11. Tomašík (Suchánek), 14. Natov (Tomašík), 19. Tomašík (TS), 20. Pěnička (Zoufalý), 24. D. Beneš (Tomašík), 29. Sládek (Tomašík), 31. Pěnička (Zoufalý), 32. D. Šebek (Zakonov), 33. Hemerka (Natov), 39. Suchánek (Sládek), 46. Tomašík (Zakonov), 50. Pěnička, 59. Gašparík (Zakonov).

1. SC Vítkovice – TJ Sokol Královské Vinohrady 10:2 (2:0, 4:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 6. Fukala (Jankovský), 8. Matejčík (Jasiok), 25. Delong (Šindler), 27. Hubálek (Šebesta), 28. Šindler, 40. Hubálek (Delong), 48. Delong, 58. Pažák (Hubálek), 58. Kaleta (Fukala), 58. Besta (O. Vítovec) – 38. D. Gärtner (T. Gärtner), 50. Švejda (Gregor).

Sparta Praha – FB Karlovy Vary 5:4 (3:2, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Bartoš (Fišer), 9. Zouzal (Marvánek), 16. Košir (Mat. Čermák), 26. Marvánek (Zouzal), 49. Křenek (Krbec) – 18. Strachota (Velc), 19. Zeman (Svatek), 21. M. Klápa (Strachota), 31. Navrátil (Zeman).

Autor: Pavel Klepetko