Florbalistky Bohemians a FBC naváží na velkou čtvrtfinálovou bitvu. Foto: FbŠ Bohemians Florbalistky Bohemians a FBC naváží na velkou čtvrtfinálovou bitvu. Foto: FbŠ Bohemians
13. 2. 2023 Extraliga žen (3) KOMENTÁŘŮ

Osmička pro play off je kompletní, Vítkovice vyhrály základní část poosmé v řadě

Extraliga žen má jasno. Dvě kola před koncem základní části je jasno o jejím vítězi, a také o postupujících do play off. Jistotu získaly florbalistky Bohemians, které porazily Jičín 6:5, stejným výsledkem pak Start98 zdolal Olomouc. Vítkovice zvítězily na půdě Bulldogs Brno 6:3 a základní část Extraligy žen vyhrály poosmé v řadě.

Měl to být nejlepší zápas programu a rozhodně nezklamal. Tak lze hodnotit utkání mezi Bulldogs Brno a Vítkovicemi. „Od holek to byl nejlepší výkon v sezóně, musím je pochválit. Odjezdily to,“ liboval si asistent trenéra Bulldogs Jan Novotný.

V první třetině branka nepadla, v té druhé a třetí dokázaly Buldočky dvakrát dorovnat nepříznivý stav. Nakonec ale rozhodla poslední desetiminutovka a v ní tři zásahy Vítkovic. „Za nás spokojenost s výhrou a třemi body, potvrdili jsme vítězství v základní části. Jdeme se připravit na play off, které chceme vyhrát,“ má jasno Jiří Gurkovský.

Jasno je také o postupující osmičce do play off. Teoretickou šanci vzaly Liberci florbalistky Bohemians, které porazily Jičín 6:5, přičemž v utkání ani jednou neprohrávaly. „Na konci to ale bylo zbytečné drama, které vůbec nemuselo být,“ zhodnotil Michal Vojáček.

Liberec navíc na domácím hřišti podlehl FBC Ostrava 1:15, přičemž jeho jedinou úspěšnou střelkyní byla Karolína Nováková, na druhé straně si pět kanadských bodů odvezlo duo Denisa Kotzurová – Pavlína Bačová. „Vypíchnul bych úspěšnost střelby, Kuba mi hlásil, že ze třiceti střel máme patnáct gólů,“ radoval se kondiční trenér Dominik Špavelko, který zápas netradičně hodnotil.

FBC tak plynule navázalo na páteční výhru nad Mladou Boleslaví. V městě automobilů zvítězilo 10:2.

Utkání mezi Startem98 a Olomoucí skončilo výhrou pražského týmu 6:5. Pražanky se dostaly do vedení 3:0, ovšem Olomouc čtyřmi góly dokázala vývoj otočit. Následovaly ale tři zásahy Startu, na které už našla odpověď pouze Lucie Cholinská. „Jsem rád, že holky ukázaly, že mají natrénováno a těch 60 minut na dvě lajny odehrály velmi slušně. Škoda, že jsme neproměnili šance,“ smutnil kouč hostí Radek Řehák. „Do utkání jsme vstoupili dobře a vedli 3:0, pak ovšem přišel náš klasický výpadek, kdy jsme soupeře pustili zpět do hry. Nepomohly nám ani oslabení, ale soupeře jsme nakonec přetlačili,“ ulevilo se Elišce Hofmanové.

Brankářce Karolíně Bačkové stačilo deset zákroků k čistému kontu v utkání Chodova s Mladou Boleslaví, na výhře 11:0 se pěti body podílela Karolína Janatková.

Pražské derby mezi Tatranem a Panthers pak skončilo výhrou Tatranu 14:1.

Přehled víkendových výsledků Extraligy žen

MITEL Florbalová akademie MB – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 2:10

branky: 47. Veronika Zittová, 54. Lucie Seifertová – 15. Veronika Káčová, 27. Laura Chúpeková, 28. Michaela Mlejnková, 31. Michaela Mlejnková, 36. Laura Chúpeková, 44. Veronika Káčová, 47. Laura Chúpeková, 48. Natalie Hurníková, 53. Malwina Zagórska, 57. Malwina Zagórska; rozhodčí: David Hejzlar – Jakub Tázler; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; zásahy brankářů: Klára Šimonová 27, Marie Topolová 7 – Jana Dupčáková 12; po třetinách: 0:1, 0:4, 2:5;

FAT PIPE Tigers Start98 – FBS Olomouc 6:5

branky: 8. Sabina Šnajberková, 10. Kateřina Kovaříková, 13. Kateřina Kovaříková, 30. Kristina Zlatníková, 35. Kateřina Kovaříková, 48. Sabina Šnajberková – 13. Eliška Pešavová, 13. Lucie Cholinská, 17. Klára Horčičková, 27. Lucie Cholinská, 51. Lucie Cholinská; rozhodčí: Libor Gavlas – Martin Petřík; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; diváků: 55; zásahy brankářů: Kristýna Janglová 24 – Klára Hodulíková 18; po třetinách: 3:3, 2:1, 1:1;

Crazy girls FBC Liberec – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 1:15

branky: 47. Karolína Nováková – 8. Kristina Hudáková, 12. Pavlína Bačová, 22. Pavlína Bačová, 24. Paulína Hudáková, 25. Denisa Kotzurová, 26. Michaela Mlejnková, 27. Denisa Kotzurová, 44. Malwina Zagórska, 53. Malwina Zagórska, 54. Paulína Hudáková, 55. Nikola Chalupová, 55. Malwina Zagórska, 55. Kristina Hudáková, 59. Laura Chúpeková, 59. Denisa Kotzurová; rozhodčí: Michal Reczai – Tadeáš Sidenberg; vyloučení: 0:0 + Pavlína Bačová 4; využití: 1:0; diváků: 73; zásahy brankářů: Adéla Malkusová 14, Adéla Malkusová 10, Kateřina Dlouhá 0 – Veronika Tomšová 19; po třetinách: 0:2, 0:5, 1:8;

MITEL Florbalová akademie MB – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 0:11

branky: 4. Markéta Prontekerová, 10. Karolína Janatková, 16. Daniela Frantíková, 33. Karolína Janatková, 35. Tereza Míková, 46. Karolína Janatková, 56. Barbora Fáčková, 56. Kristina Venerová, 57. Markéta Prontekerová, 58. Kristína Belicová, 59. Karolína Janatková; rozhodčí: Daniel Fišer – Lukáš Recht; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 52; zásahy brankářů: Marie Topolová 25, Eva Klementová 21 – Karolina Bačková 10; po třetinách: 0:3, 0:2, 0:6;

FbŠ Bohemians – Finance Novák FBK Jičín 6:5

branky: 4. Lidija Luklynska, 15. Lucie Vodičková, 18. Aneta Faltová, 24. Lucie Vodičková, 34. Gabriela Vaníčková, 38. Sabina Siňorová – 12. Gabriela Žůrková, 25. Nikola Kuchařová, 26. Kristýna Bachmaierová, 41. Gabriela Žůrková, 56. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Jakub Cigl – David Hejzlar; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 78; zásahy brankářů: Martina Franková 17 – Alena Vokatá 15; po třetinách: 3:1, 3:2, 0:2;

Panthers Praha – PSN Tatran Střešovice 1:14

branky: 59. Klára Schmiedová – 3. Michaela Mechlová, 4. Karolína Stůjová, 15. Michaela Mechlová, 17. Kateřina Seemannová, 25. Radka Korbelářová, 34. Barbora Lovíšková, 36. Jessica Kabelková, 40. Karolína Stůjová, 49. Nikola Hermannová, 50. Lucie Želízková, 53. Barbora Lovíšková, 56. Tereza Bystrianská, 57. Lucie Vernerová, 58. Simona Korbelářová; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 3:1; využití: 0:2; diváků: 53; zásahy brankářů: Kateřina Macounová 33 – Monika Šolleová 18; po třetinách: 0:4, 0:4, 1:6;

Bulldogs Brno – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:6

branky: 32. Michaela Žáková, 35. Marie Jirková, 46. Anna Brucháčková – 29. Dominika Buczek, 31. Dominika Buczek, 41. Liliana Bolfová, 52. Vendula Maroszová, 56. Jana Trošková, 57. Michaela Kubečková; rozhodčí: Jan Frýdek – Michal Havelka; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 136; zásahy brankářů: Jana Prátová 20 – Nikola Příleská 11; po třetinách: 0:0, 2:2, 1:4;