Mladá Boleslav porazila Bohemians 9:6. Foto: Mladá Boleslav Mladá Boleslav porazila Bohemians 9:6. Foto: Mladá Boleslav
17. 2. 2023 Superliga (6) KOMENTÁŘŮ

Po špatném začátku přišla dominance. Boleslav poráží Bohemians 9:6 a je druhá

Florbalisté Mladé Boleslavi sice do duelu proti Bohemians vstoupili špatně, prohrávali až 1:4, ovšem nakonec dokázali dovést utkání do vítězného konce poměrem 9:6 a před nedělním klíčovým zápasem s Vítkovicemi se tak vyhoupli na druhou příčku, přičemž mají náskok jednoho bodu před svým ostravským soupeřem.

Začátek zápasu se Boleslavi hrubě nepovedl, na úvodní gól Kawuloka sice dokázal odpovědět Sládek, ale do konce první třetiny se stihli prosadit ještě Buršík s Jaroslavem Petrákem.

Na začátku druhé třetiny zvýšil na 4:1 Rozkovec, pak ale začala cesta Boleslavi za obratem v utkání. Florbalisté z města automobilů zpřesnili hru, vylepšili přechodovou fázi do útoku a postupně stahovali náskok soupeře: gólově se prosadili Tomašík a znovu Sládek, na další zásah Rozkovce pak přišel vlastní gól Patrika Šebka a Pěničkovi se povedlo ve 33. minutě podruhé vyrovnat.

Naposledy šli klokani do vedení ve 36. minutě díky Bílkovi, necelé dvě minuty ale stačily na srovnání z hole Grubera.

Ve třetí třetině Boleslav potvrdila své obrození a byla jediným týmem, kterému se povedlo skórovat. Ve 43. minutě se prosadil Beneš, o jedenáct minut později dokončil hattrick Sládek a stejný hráč uzavřel také skóre celého zápasu gólem do prázdné branky.

V Livesport Superlize je tak sehrán stejný počet zápasů, což znamená, že před nedělním soubojem mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi si oba týmy prohodily pozice. Technologové mají nyní 58 bodů, Rytíři o bod méně.

FbŠ Bohemians – Předvýběr.CZ Florbal MB 6:9
branky: 9. Ondřej Kawulok, 14. Jakub Buršík, 17. Jaroslav Petrák, 23. Patrik Rozkovec, 31. Patrik Rozkovec, 36. Vojtěch Bílek – 10. Michal Sládek, 26. Milan Tomašík, 28. Michal Sládek, 32. Patrik Šebek, 33. Matěj Pěnička, 38. Jakub Gruber, 43. Dominik Beneš, 54. Michal Sládek, 58. Michal Sládek; rozhodčí: Filip Drápal – Jakub Pospíšil; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 194; zásahy brankářů: Jakub Zavřel 38 – Lukáš Bauer 43; po třetinách: 3:1, 3:5, 0:3