Chodov slaví výhru nad Bulldogs Brno. Foto: Florbal Chodov Chodov slaví výhru nad Bulldogs Brno. Foto: Florbal Chodov
18. 2. 2023 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Šlágr pro Chodov, pražské derby pro Bohemians. Ostatní favorité nadělovali

Extraliga žen má odehráno kompletní 21. kolo. V jeho šlágru porazily florbalistky Chodova na vlastním hřišti Bulldogs Brno 5:3, pražské derby mezi Bohemians a Startem98 pak skončilo výhrou zelenobílého týmu 8:6. V dalších třech zápasech vyhráli favorité.

Utkání mezi Chodovem a Bulldogs splnilo očekávání a bylo šlágrem kola. Chodov předvedl dobrý vstup do zápasu a rychle vedl 2:0, na gól Emy Brucháčkové následně zareagovala svou druhou brankou Břeská.

Ve třetí třetině si Chodov průběh zápasu kontroloval a zapsal vítězství 5:3.

Pražské derby mezi Bohemians a Startem98 nabídlo 14 branek a rozhodlo se v samém závěru zápasu. Po dvou třetinách svítilo na světelné tabuli v Kunraticích skóre 5:5, když se oba týmy prostřídaly ve vedení. Třetí třetinu vyhrály Klokanky 3:1 a celé utkání tak 8:6, když vítěznou branku vstřelila Faltová a po snížení Zlatníkové pojistila výhru Lucie Veselá.

Sobotní program začal zápasem Olomouce s Libercem a domácí florbalistky velmi rázně naznačily, že by si ze zápasu rády odnesly tři body: po první třetině totiž vedly 4:0. Druhou část sice prohrály, ale ve třetí třetině byly zpět na dobré vlně, a nakonec zvítězily poměrem 7:3.

Roli favorita splnil bez potíží Tatran a porazil Mladou Boleslav 15:3. Už v první třetině nasázel soupeři sedm gólů a utkání dovedl v poklidu k zisku tří bodů. Za poražené se dvěma góly blýskla Veronika Zittová.

Problémy nemělo ani FBC Ostrava. To si na domácím hřišti poradilo s Panthers Praha bezpečně 20:1, přičemž jedinou branku hostí zaznamenala Agáta Saffertová, která se do řad Panthers vrátila z Chodova. Na straně vítězného týmu si čtyři branky připsala dvojice Pavlína Bačová – Malwina Zagórska.

Pro FBC se jednalo o poslední utkání v základní části, protože duel s Mladou Boleslaví si již předehrálo. O pořadí na 3. a 4. příčce tabulky ovšem rozhodne až utkání mezi Tatranem a Bulldogs Brno v posledním kole. V případě bodové rovnosti by totiž na 3. místě skončily florbalistky Tatranu. Ty tak pro zisk pomyslné bronzové medaile ze základní části musí porazit Buldočky po šedesáti minutách hry.

Přehled utkání 21. kola Extraligy žen

FBS Olomouc – Crazy girls FBC Liberec 7:3
branky: 11. Gabriela Vaculová, 13. Lucie Cholinská, 14. Eliška Pešavová, 19. Lucie Cholinská, 46. Eva Řeháková, 54. Zuzana Hubáčková, 55. Vlaďka Maděrová – 27. Markéta Žbánková, 51. Karolína Nováková, 55. Veronika Šmídková; rozhodčí: Dominik Prosický – Matěj Vrablík; vyloučení: 0:2 + Aneta Foffová 4; využití: 2:0; diváků: 37; zásahy brankářů: Nikola Dlouhá 8 – Kateřina Dlouhá 23; po třetinách: 4:0, 0:1, 3:2

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – Panthers Praha 20:1
branky: 5. Kristina Hudáková, 7. Denisa Kotzurová, 9. Karolína Sigmundová, 9. Pavlína Bačová, 13. Pavlína Bačová, 13. Kristina Hudáková, 15. Linda Pudišová, 22. Pavlína Bačová, 28. Paulína Hudáková, 32. Malwina Zagórska, 37. Laura Chúpeková, 38. Malwina Zagórska, 41. Michaela Mlejnková, 44. Malwina Zagórska, 53. Laura Chúpeková, 53. Michaela Mlejnková, 56. Veronika Káčová, 56. Linda Pudišová, 58. Pavlína Bačová, 59. Malwina Zagórska – 44. Agáta Saffertová; rozhodčí: Viktor Kubala – Patrik Mik; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 68; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 6, Jana Dupčáková 2 – Štěpánka Neumanová 32; po třetinách: 7:0, 5:0, 8:1

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Bulldogs Brno 5:3
branky: 9. Marie Havlíčková, 11. Andrea Břeská, 31. Andrea Břeská, 47. Daniela Frantíková, 56. Tereza Míková – 29. Ema Brucháčková, 49. Kristýna Pospíšilová, 59. Anna Brucháčková; rozhodčí: Jiří Jelínek – Josef Monzer; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 114; zásahy brankářů: Jana Christianová 18 – Jana Prátová 33; po třetinách: 2:0, 1:1, 2:2

FbŠ Bohemians – FAT PIPE Tigers Start98 8:6
branky: 9. Kateřina Strnadová, 16. Kateřina Strnadová, 26. Eliška Císařová, 38. Kateřina Strnadová, 39. Karolína Mezerová, 43. Michaela Urbanová, 43. Aneta Faltová, 58. Lucie Veselá – 7. Kateřina Kovaříková, 28. Kristýna Vejvodová, 29. Veronika Balejová, 37. Veronika Balejová, 39. Kristina Zlatníková, 54. Kristina Zlatníková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 76; zásahy brankářů: Martina Franková 21 – Kristýna Janglová 27; po třetinách: 2:1, 3:4, 3:1

PSN Tatran Střešovice – MITEL Florbalová akademie MB 15:3
branky: 1. Michaela Mechlová, 1. Kateřina Seemannová, 7. Lucie Želízková, 12. Bára Matějková, 12. Radka Korbelářová, 13. Lucie Želízková, 15. Lucie Krýslová, 24. Nikola Hermannová, 29. Simona Korbelářová, 34. Mariana Býčková, 40. Jessica Kabelková, 46. Jessica Kabelková, 51. Karolína Stůjová, 53. Radka Korbelářová, 55. Lucie Želízková – 37. Veronika Zittová, 39. Veronika Zittová, 44. Mayya Lytorova; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 53; zásahy brankářů: Veronika Novotná 9 – Eva Klementová 12, Klára Šimonová 7; po třetinách: 7:0, 4:2, 4:1