Ivana Šupáková, Natálie Martináková, Denisa Ratajová a Kamila Paloncyová slaví švýcarský pohárový primát. Foto: Swiss Unihockey Ivana Šupáková, Natálie Martináková, Denisa Ratajová a Kamila Paloncyová slaví švýcarský pohárový primát. Foto: Swiss Unihockey
19. 2. 2023 Ženský florbal - Zahraničí (3) KOMENTÁŘŮ

VÍTĚZSTVÍ: Česká legie slaví se Zugem pohárový triumf, Oberland padl 4:6

 Česká legie v Zugu pod vedením hlavní trenérky Natálie Martinákové slaví vítězství ve Švýcarském poháru. Zlaté medaile a také místenku v novém formátu Champions Cupu, zajistilo modrobílým barvám vítězství nad Oberlandem 6:4, jednou asistencí se na výhře podílela Ivana Šupáková. Společně s ní slaví také Denisa Ratajová a Kamila Paloncyová.

Zug začal utkání na dvě formace, Oberland, který vede rovněž v Česku velmi dobře známá Ela Piotrowska, na tři lajny.

V průběhu zápasu se Oberlandu povedlo třikrát dorovnat jednobrankové vedení soupeře, nezareagoval až na branku Gerig ze 41. minuty, po které následovaly další dva zásahy Zugu. Na konečných 4:6 pak snížila Meer.

Pro Zug je to po letech 2007 a 2014 třetí pohárové ženské vítězství, trenérka Natálie Martináková, společně s Denisou Ratajovou, Ivanou Šupákovou a Kamilou Paloncyovou slaví první švýcarské medaile. Paloncyová do utkání nezasáhla, protože se stále léčí s následky zlomeniny nohy, kterou utrpěla na letním turnaji Czech Open.

UH Berner Oberland – Zug United 4:6 (2:2, 1:1, 1:3)


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • Tom napsal:

    Sakra hrálo se o druhý flek, teoreticky superfinale. Koho ty hlody na úrovni druhé ligy žen zajímají? Čest Židenicím a spol. v boji o postup. Zug by vám mohl závidět

Napsat komentář

*