Vítkovičtí mohou slavit důležitý triumf! Foto: Český florbal Vítkovičtí mohou slavit důležitý triumf! Foto: Český florbal
20. 2. 2023 Superliga (4) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice si poradily s Boleslaví, Tatran stále válcuje soupeře

Tuto neděli 19. února nás čekalo hned pět zápasů 25. kola Livesport Superligy. Vítkovice se po výhře nad Mladou Boleslaví dostaly na druhé místo v tabulce, Tatran pokračoval ve své dominanci a derby dvou sudetských týmu nakonec zvládl FBC Liberec.

První víkendové utkání se odehrálo v Mladé Boleslavi, kam zavítaly 1. SC Vítkovice. První gól v tomto souboji gigantů vstřelili hosté, konkrétně Martin Gattnar byl nalezen přímo před mladoboleslavskou brankou a pohotově zakončil. Domácí dokázali reagovat brankou Jana Natova, který vymetl vikýř překvapivou střelou od mantinelu. Poslední slovo v první třetině ale měly Vítkovice, které se pár sekund před přestávkou dostaly opět do vedení. Ve druhé třetině si oba týmy brankově odpovídaly. Na každé straně padly tři góly a do poslední třetiny si Vítkovice opět nesly jedno brankový náskok. V té byli následně dominantnější hosté, kteří přidali další čtyři branky a pojistili si tak výhru nad Mladou Boleslaví s konečným skóre 5:9.

Ve druhém utkání přijel na půdu FBC Ostrava letos suverénní Tatran Střešovice. Pražané svoji dominanci začali potvrzovat již v první části utkání, která končila za stavu 0:3 po dvou brankách Tomáše Hanáka a jedné Ondřeje Němečka. Ostrava se poprvé prosadila až ve druhé třetině, to už ale snižovala na stav 1:4 holí Lukáše Pešata. Na to ale Tatran dokázal brzy zareagovat a Tomáš Hanák tak při zvýšení na 1:5 kompletoval hattrick. Vzhledem k ještě jedné brance, kterou hosté zvládli do konce druhé části vstřelit, tak čekala Ostravu v posledních dvaceti minutách dohánění pěti brankového rozdílu. Domácí dokázali vstřelit branky pouze dvě, zatímco Tatran rovnou dalších pět. Výsledek utkání tak potvrdil momentální formu Tatranu, který z Ostravy odjížděl s vysokou výhrou 3:11.

Další zápas skýtal pražské derby, konkrétně mezi Sokoly z Vinohrad a Black Angels. Domácí se ani nestačili rozkoukat a již přišla první branka utkání, kterou vstřelil Marek Fryš po přihrávce ze standardní situace. To bylo gólově pro první třetinu vše. Vinohrady dokázaly odpovědět až na začátku třetiny druhé, kdy vyslal silnou střelu odchovanec Ústí nad Labem Radek Kužel a zajistil tak domácím vyrovnání. Tím Sokoli obrazně převzali otěže, jelikož se začaly hojně sypat góly do sítě hostů. Druhá dvacetiminutovka tak končila za stavu 4:2 pro domácí. V poslední části začali lépe Black Angels, kteří během prvních dvou minut stihli vyrovnat dvěma góly skóre. Od té chvíle ale střílely branky pouze Vinohrady. Dokázaly vstřelit rovnou další tři branky a utkání tak skončilo vítězstvím domácích 7:4.

Jako další v rámci víkendové série 25. kola Livesport Superligy se odehrálo sudetské derby mezi Karlovými Vary a Libercem. A právě domácí Karlovy Vary byly první, kdo inkasoval do své sítě branku, konkrétně se jednalo o rychlou střelu dobře nalezeného Vojtěcha Wienera Šimonem Stránským. Jedno brankové vedení si Liberec udržel přes celou první třetinu. Na začátku té druhé byli hosté znovu první kdo vstřelili gól a dostali se tak do dvoubrankového vedení. Jako první za domácí tým skóroval Ondřej Hurt, který vystřelil ze svého dlouho táhlého vytočení na středu hřiště. Jednalo se ale již o snížení na stav 1:4 na které dokonce stihl rychle gólově reagovat Jakub Mádlo. Liberec tak před poslední třetinou vedl 1:5. V poslední části se Karlovy Vary snažily brankový rozdíl snížit, zmohly se ale pouze na dvě branky a po proměněném trestném střílení ze strany hostů nakonec derby skončilo 3:6 pro FBC Liberec.

Poslední ze zápasů se odehrál v neděli večer na Jižním Městě, kam na halu Chodova zavítali Sokoli Pardubice. Chodov již od začátku zápasu ukazoval svoji dominanci na domácím hřišti, když ve třinácté minutě vedl již 4:0. Pardubice zareagovaly gólem, ovšem domácí do konce první třetiny vstřelili další dva. O první přestávce tak na světelné tabuli svítilo skóre 6:1. Druhá třetina se zdála vyrovnanější. Pardubice zvládly snížit skóre dvěma góly, Chodov ovšem nezahálel a přidal další tři branky. Úkol Pardubic tak byl utkání dovézt alespoň do vyrovnaného stavu, což znamenalo vstřelit domácímu Chodovu šest branek. K žádnému překvapení bohužel pro Pardubice nedošlo a naopak Chodov za posledních dvacet minut skóre ještě navýšil. Utkání tak skončilo vítězstvím Florbalu Chodov 11:4.

Výsledky víkendové série 25. kola Livesport Superligy:

Florbal Mladá Boleslav – 1. SC Vítkovice 5:9 (1:2, 3:3, 1:4)

Branky a nahrávky: 15. Natov (Suchánek), 33. Tomašík (Hemerka), 39. Punčochář (Suchánek), 40. Hemerka (Tomašík), 52. Gašparík (Tomašík) – 6. M. Gattnar (Sidunov), 20. Kaleta (M. Gattnar), 28. R. Gattnar (O. Vítovec), 34. R. Gattnar (Šindler), 37. Hubálek (Matejčík), 45. R. Gattnar (Besta), 55. R. Gattnar (Delong), 55. Matejčík (Pažák), 56. Matejčík (Zubek).

FBC Ostrava – Tatran Střešovice 3:11 (0:3, 1:3, 2:5)

Branky a nahrávky: 27. Pešat (Pobořil), 45. Chatrný (Jakubec), 55. Chatrný – 6. T. Hanák (Havlas), 9. Němeček (Meliš), 18. T. Hanák (Mare. Beneš), 21. Mare. Beneš (T. Hanák), 33. T. Hanák (Mare. Beneš), 38. Kolísko (Šimek), 47. T. Hanák, 48. Kreysa (Mar. Čermák), 51. Piskáček, 57. Němeček (Havlas), 60. T. Hanák (Havlas).

TJ Sokol Královské Vinohrady – Black Angels 7:4 (0:1, 4:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 23. Kužel (Ji. Procházka), 27. D. Gärtner (T. Gärtner), 32. Pergler (Plíhal), 39. Pergler (Trojáček), 52. T. Gärtner (D. Gärtner), 56. V. Klápa (Ji. Procházka), 58. Pergler (O. Stuchlík) – 2. Bačinský (Fryš), 36. Šťourač, 51. Renčín (J. Boček), 52. R. Hanák (Fryš).

FB Karlovy Vary – FBC Liberec 3:6 (0:1, 1:4, 2:1)

Branky a nahrávky: 36. Zahraj (Hurt), 43. M. Klápa (Nushart), 54. Velc (TS) – 10. Wiener (Stránský), 22. Smutný (J. Kopecký), 30. Mádlo (Wiener), 32. Mádlo (Ferdan), 37. Mádlo (Ferdan), 52. Wiener (TS).

Florbal Chodov – Sokoli Pardubice 11:4 (6:1, 3:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. J. Bauer, 10. Vošta (Komárek), 12. Matoušek (Vávra), 13. Netrefa (Horký), 18. Votava (Vošta), 19. Ondrušek (Vávra), 21. Ondrušek (Vávra), 33. Komárek (Ondrušek), 35. Ondrušek (Vávra), 45. Vávra (J. Bauer), 60. J. Bauer (Vávra) – 17. A. Šmíd (Zozulák), 22. Kohoutek (M. Bína), 25. Prix (J. Burian), 51. J. Burian (Zozulák).

Autor: Pavel Klepetko