Karel Ťopek na lavičce Otrokovic. Foto: Panthers Otrokovice Karel Ťopek na lavičce Otrokovic. Foto: Panthers Otrokovice
22. 2. 2023 Superliga (13) KOMENTÁŘŮ

Ťopek se zastal Ševčíka: Přes všechny kontroverze, udělá pro výsledek vše. Omluvil se a jde mu pomoci

 Předseda Otrokovic Karel Ťopek si po prohře svého týmu se Střešovicemi v poměru 2:23 nebral servítky. Na klubovém webu se omluvil fanouškům, partnerům klubu a široké veřejnosti a jednoznačně podržel trenéra Karla Ševčíka, který sezónu dokončí. Ťopek se mu nově bude snažit pomoci jako asistent.

Karel Ťopek je bývalý zkušený florbalista a po debaklu proti Střešovicím si na klubovém webu servítku před ústa rozhodně nedal. „Mít v Otrokovicích Superligu, a vůbec organizačně a finančně ji zvládnout, stojí velké úsilí mnoha lidí, kteří odvádějí vynikající práci, navíc při svém civilním zaměstnání nebo studiu. Hráči, nejen ti, co na utkání byli, tímto výsledkem a přístupem tuto práci dehonestovali,“ zuřil.

Následovala také omluva. „Omlouvám se fanouškům, partnerům klubu a lidem, kteří nám v našem superligovém boji pomáhají. Omluvit se však musí především hráči zlepšeným přístupem a výkony v následujících zápasech,“ pokračoval klubový předseda.

Ten přiznal, že je z umístění týmu zklamaný, jednoznačně ale podržel trenéra Karla Ševčíka, který bývá často určitým hromosvodem negativních emocí, které Otrokovice provázejí. „Trenér Ševčík sezónu 22/23 dokončí jako hlavní trenér. Přes všechny kontroverze, které v mnoha lidech vyvolává, je to člověk, který chce vyhrávat a udělá pro výsledek svého družstva vše, co může. Kdo sleduje Pantery déle, tak ví, že pokud měl někdo spory s trenérem Ševčíkem, tak jsem to byl především já. Aktuálně je však společným cílem udržet Superligu pro Zlínský kraj,“ burcuje.

Karel Ťopek na lavičce Otrokovic zůstane. Foto: Flickr Panthers Otrokovice

A rozhodl se konat. Už proti BLACK ANGELS byl na lavičce a bude Ševčíkovým asistentem. „V těchto dnech řešíme mé větší zapojení do tréninků a zápasů v pozici asistenta hlavního trenéra. Přes poslední debakl za týmem stojím. Uděláme pro hráče maximum, aby se, co nejlépe připravili na play-down. Na hřišti jsou v tom naši hráči sami. Nikdo jiný za ně výsledek nevybojuje,“ zakončil Karel Ťopek.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Sestup napsal:

  No kdybych měl za sebe tipovat tak si myslím že spadnou, ale uvidíme jak se to vyvrbi

 • Radek T napsal:

  Pane Ťopku,
  jediné za co můžete dostat pochvalu je, že jste sehnal sponzory na sezónu 22/23.
  Otrokovice nejsou hodny hrát extraligu.
  Práce s mládeží a koncepce je ubohá. Úspěšný ročník Vašich dětí se extraligy nejspíše nedočká.
  Nebýt Ševčíka, tak nevím, kdo by za Vás hrál. Jeho kontakty ze Slovenské reprezentace Vám zajistily loni předkolo play off. Letos se vše rozpadlo, neboť lidská osobnost p. Ševčíka je složitá. Chce to čas, ale číslo jedna ve florbale bude ve zlínském kraji Zlín. Pracuje daleko lépe s mládeží a má v týmu hráče, kteři by i na extraligu měli.

  • Hugo napsal:

   Mládež s extraligou nijak extra nutně nesouvisí. Ve Švédsku a Švýcarsku mnoho ligových týmů vůbec mládež nemá. Naopak je tam dost jen mládež dělajících klubů. V Česku ji mnoho týmů dělá prostě jen pro peníze.

   • Gohu napsal:

    A jak byste to řešil s tou mládeží? Jakože by ti „profíci“ hráli extraligu a další kluby vychovávali mládež, a pak by hráče dobrovolně přenechali těm extraligovým a vy si nechte ty, kteří na tu extraligu nemají? Ať unie udělá tabulky za výchovné a hned se ukáže, kdo dělá dobře mládež. A hned přestanou existova, ty profi extraligové kluby bez (pořádné) mládeže. Kdo nebude mít peníze na kupování, respektive platbu výchovného hráčů, a místo nich budou hrát ti, co tu mládež mají. Otrokovice nemají na extraligu vychované žádné hráče, nemají budoucnost. Spadnou a bude úplný konec. Už se nikdy nevrátí.
    Kolik za poslední léta k nim přišlo talentů, a kde jsou tito hráči nyní? Raději to zabalili, když to v těch Otrokách viděli… A neřeste, že tabulky v hokeji nefungují Ve fotbale tabulky výchovné fungují. I amatérů. Je to prostě důsledek totálního amatérismu sportu, který se říká florbal. Ano, Zlín jde nahoru, ale také se nedá mluvit o vlastních odchovancích. Ti jsou schopni přetahovat kluky klidně v mladších žácích. My v Holešově toho jsme důkazem. How.

    • Gobu1 napsal:

     My z Brodu se taky přidáváme…

    • Jan Krkoška napsal:

     Hezký den, pane Gohu,
     rád bych z pozice sekretáře Zlín Lions reagoval. Chápu, že neznáte souvislosti, ale prosím, nehodnoťte přestupovou politiku našeho klubu. Ctíme nastavená interní pravidla, mezi nimiž je přísný zákaz oslovování hráčů jiných klubů bez prvotního oslovení zástupců mateřského klubu. To platí jak pro mě, šéftrenéra i kompletně pro všechny naše trenéry.
     Ona ta situace je trošku jiná a s vedením Holešova jsme si vyjasnili. Pokud se nám ozve hráč, který má o hostování ve Zlín Lions zájem, nemůžeme mu bránit. Věřte ale, že přestupovou politiku máme nastavenu tak, že u nejmladších kategorií velmi silně zvažujeme, zda hráče „přijmout“ a naopak se snažíme přesvědčit rodiče, aby s hostováním/přestupem ještě počkali. Nicméně jakmile hráč i rodiče vidí, že u nás výchova mládeže funguje na vyšší úrovni, máme jej odmítnout? V tom případě se dostáváme do situace, že hráč raději skončí s florbalem úplně, než aby zůstal v klubu, kde jej tréninky nebaví a svůj potenciál nemůže rozvíjet. A to by byla přece škoda.
     Zároveň je fér zastat se Panterů, výchova mládeže není sranda, kdo někdy vedl jakýkoliv sportovní klub, určitě k tomu má co dodat. A nikde není psáno, že se hráč nemůže do mateřského klubu vrátit a nabyté zkušenosti zúročit, naopak je to běžná praxe. Cílem nás všech je udržení Superligy v regionu a rozvoj všech zájemců o florbal, to je potřeba vidět.
     Rád si o tom popovídám osobně, kontakt na mě najdete na webu zlinlions.cz

     • Petr Šíma napsal:

      Dobrý den,
      navazuji na Honzu Krkošku a nabízím i osobni diskuzi v Holešově. Bez zapalenych lidi se sport neda delat. U Vas pane/pani Gohu cítím žár.
      Petr Šíma

     • Jan Hnízdil napsal:

      Zdravím p. Krkoška,

      když chcete udržet v regionu extraligu, proč Vaše nejlepší hráče nepošlete na střídavé starty do Panterů? Vy si jedete pouze na svém písečku a pomalu vyhlížíte postup do Národní ligy.

     • Jan Krkoška napsal:

      Zdravím, pane Hnízdile,
      střídavé starty bohužel nejsou legislativně možné, naše soutěže jsou od sebe o moc úrovní.
      A řada našich hráčů na zkušebním tréninku byla…

 • Adam napsal:

  Pojďme diskutovat. Udělal jsem si statistiku skladby jednotlivých týmů Superligy. Hráče jsem si rozdělil do 3 kategorií (vlastní – hráč v klubu začal hrát a hraje zde většinu své kariéry; odchovanec – hráč v klubu nezačal, ale hraje zde většinu své kariéry; cizí hráč – hráč je v klubu na hostování apod., nebo v klubu působí méně, než polovinu své kariéry).
  Otrokovice mají aktuálně na soupisce 22 hráčů, kdy 3 hráče mají vlastní, 2 hráči jsou odchovanci a 17 hráčů je cizích. Procenty řečeno je to cca 14-9-77.
  Žádný klub nemá více cizích hráčů. V závěsu jsou se 75% Karlovy Vary a Florbal MB.
  Nejvíc vlastních hráčů a odchovanců mají v Black Angels, a to 81%.
  A jen tak pro zajímavost – Tatran s Bohemkou nabrali do prosince cca 170 nových dětí, což je 43% z celkového počtu dětí, které nabraly všechny Superligové celky…

 • Matěj Holiš napsal:

  To jste vystihl zcela správně. Jako Otrokovičák musím říci, že máte pravdu. On ti Lions jsou pověstní tím, že něco jiného píšou, něco jiného říkají – a úúúplně něco jiného dělají. A už po té, co vybrali Otrokovice, si udělali kodexy a budou se v prsa být, jak to mají dobře nastavené. V hlavách však mají pravý opak. A pro póó, co pan Jarda Vaněk a Zlín Lions… ? 🙂

  • ano zlín napsal:

   tak jsem zvědav, co na to řekne sekretář Zlína

  • Jan Krkoška napsal:

   Hezký den, pane Holiši,
   taky jsem rodilý Otrokovičák 🙂
   Nikoho jsme nevybrali, ono to sem do diskuze ale nepatří, prosím, zavolejte mi, dáme pivo a naše kroky Vám rád vysvětlím. Určitě je fér si vyslechnout i druhou stranu a až pak hodnotit.

Napsat komentář

*