Vítkovice pro čtvrtfinále zvolily Bulldogs Brno. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice Vítkovice pro čtvrtfinále zvolily Bulldogs Brno. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice
26. 2. 2023 Extraliga žen (18) KOMENTÁŘŮ

VOLBA SOUPEŘEK: Vítkovice ukázaly na Bulldogs a zvažují FBC, které jde na Olomouc. Dvakrát také derby v Praze

 Konec zažitým pořádkům. Florbalistky Vítkovic po letech nepojedou na čtvrtfinále do Olomouce, z pozice nejlepšího týmu základní části Extraligy žen totiž sáhly po Bulldogs Brno! Olomouc se ale do Ostravy přesto vypraví, jde totiž na FBC. Dvě série nabídnou pražská derby: třetí Tatran ukázal na Bohemians, druhý Chodov pak zvolil partnerský Start98. O možný zárodek velkého příběhu play off se postaral hlavní trenér Vítkovic Dušan Dudešek, který naznačil semifinále Vítkovic s FBC Ostrava.  

1.SC TEMPISH Vítkovice (1.) – Bulldogs Brno (5.)
Vzájemné zápasy v sezóně: 8:1 (Dubina) a 6:3 (Brno)

Změna! Vítkovice zůstanou na Moravě, pojedou ale o nějakých 80 kilometrů dále, a to do Brna. Vybraly si totiž Bulldogs Brno, které doma sice porazily 8:1, ovšem před pár týdny se v Brně hrálo také velmi vyrovnané utkání, které skončilo výsledkem 6:3 pro Rytířky.

Dost možná o pozdvižení se ale postaral hlavní trenér Dušan Dudešek. Ten totiž naznačil, že v případě postupu budou Vítkovice volit pro semifinále repete bitvy s FBC Ostrava. „Z možného volíme to nejlepší, a to vzhledem k možnému semifinále s FBC Ostrava,“ nevyloučil další třaskavou sérii derby.

Buldočky ale neplánují dát favoritovi nic zadarmo. „Do série s Vítkovicemi můžeme jít s čistou hlavou. Nejen s cílem sbírat další cenné zkušenosti, ale také věříme, že budeme nebezpečným týmem, který Vítkovicím rozhodně neplánuje dát v celé sérii nic zadarmo. Myslím si, že budou rozhodovat nejen herní detaily, ale také to, jak ustojíme pro nás důležité momenty v utkání, na které se zodpovědně připravíme,“ prohlásil pro web Českého florbalu

FAT PIPE FLORBAL CHODOV (2.) – FAT PIPE Tigers Start98 (8-)
Vzájemné zápasy v sezóně: 17:3 a 8:7 (oba duely se hrály v SH Jižní Město)

Druhou čtvrtfinálovou dvojici vytvoří zástupci FLOORBALL GROUP, tedy Chodov a Start98. Chodov si v prvním zápase připsal výrazné vítězství, ve druhém, který se hrál jako SCHOOL MATCH, pak zvítězil poměrem 8:7.

Oba týmy úzce spolupracují a patří pod FLOORBALL GROUP, což by mohlo vzájemné čtvrtfinálové sérii dodat náboj.

Ondřej Neuman ve vyjádření tak trochu krotil ambice. „My jsme vůbec rádi, že po sezoně, kdy jsme tým hodně obměnili, tak jsme mohli volit takto vysoko. Těch kritérií bylo hned několik. Zároveň jsme věděli, že s nikým ze spodní čtveřice nás nebude čekat lehká série. S každým jsme odehráli minimálně jedno těžké utkání v základní části. Musíme jít krok po kroku, ten tým je mladý a nemůžeme se dívat nikam dál než na čtvrtfinále. A na to, abychom se na něj dobře připravili a, pokud možno, dobře ho zvládli,“ uvedl.

Pro Start volba překvapením nebyla. „Volba je samozřejmě očekávatelná. Jsme dva pražské týmy v horní i ve spodní čtveřici, takže bylo dost pravděpodobné, že si nás Chodov vezme v případě, že by si nezvolil Bohemku. Proto moc překvapeni nejsme,“ řekla českému florbalu Eliška Hofmanová.

PSN Tatran Střešovice (3.)  – FbŠ Bohemians (7.)
Vzájemné zápasy v sezóně: 7:3 (Střešovice) , 5:1 (Bohemians) a 7:3 (Pohár)

Druhé pražské čtvrtfinálové derby proti sobě postaví Tatran s Bohemians. Série tak bude znamenat návrat trenérky Michaely Marešové do Střešovic, které ještě v minulé sezóně vedla jako hlavní trenérka, nyní přijede jako asistentka Michala Vojáčka v zelenobílém.

Všechny tři vzájemné zápasy v sezóně vyhrály florbalistky Tatranu, který nechtěl vyrazit za hranice Prahy. „Vybrali jsme si Bohemians z posledních dvou týmů, které zbývaly. Preferovali jsme pražského soupeře, proto jsme se rozhodli tímto způsobem,“ ozřejmil Pavel Hudík.

Michal Vojáček predikuje dlouhou sérii.  „Čeká nás pražské derby. Těším se na zápasy i na atmosféru, která je bude provázet. Věřím, že bude chodit hodně diváků. Série bude hodně vyhecovaná, dlouhá a těším se na kvalitní, útočný florbal.“ věří kouč Bohemians.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (4.)  – FBS Olomouc (6.)
Vzájemné zápasy v sezóně: 10:7 (Ostrava), 6:0 (Olomouc) a 5:2 (Pohár)

Olomouc se dočkala. Ve čtvrtfinále bude mít jiného soupeře než Vítkovice, přesto se ale do Ostravy vypraví, jelikož bude čelit FBC Ostrava. Série tak bude pikantní především pro Dagmar Sigmundovou a její dceru Karolínu, které budou obě stát na opačných stranách: maminka Dagmar povede Olomouc společně s Radkem Řehákem, dcera Karolína pak bude v obranných řadách FBC Ostrava.

Ve všech třech vzájemných utkáních během sezóny zvítězilo ostravské FBC, především utkání na ČPP Aréně ale nabídlo skvělou přestřelku a skončilo 10:7.

Jakub Robenek a jeho štáb byli po letech v roli čekatelů.  „Letos jsme nebyli po dlouhé době v pozici, abychom si mohli pro čtvrtfinále vybírat soupeře. Jenom jsme trpělivě sledovali volbu ostatních a tak nějak jsme tušili, podle nějakých našich indicií, že to asi bude Olomouc. Trošku jsme doufali v to, že na nás zůstane Brno a preferovali jsme sérii s ním. Ale myslím si, že to je fajn změna. Očekávám atraktivní sérii a známe se dobře mezi sebou, takže asi to bude hodně bojovné, hodně na hraně a věřím, že série splní všechna očekávání čtvrtfinále play-off,“ hodnotí trenér úřadujících šampionek.

Tatran nechtěl za hranice Prahy, to Olomouc by cestu vlakem Pendolino o třech zastávkách absolvovala ráda. „Pro nás bylo důležité, že jsme nebyli v té první volbě, kterou měly Vítkovice. Nějakým našim tajným přáním byl zápas s pražskými týmy. Tím, že jsme zbyli na Ostravu, tak nás samozřejmě čeká těžká série s mistrem. Na druhou stranu si nás nikdo nevybral, což nás může tak trošku hřát, že nás asi nikdo nechtěl a víceméně jsme na Ostravu zbyli. Čekáme náročnou sérii, ale za ty dva roky máme nějaké nasbírané zkušenosti – a doufám, že je prokážeme. Poslední zápasy nám vycházely výsledkově i herně, což si snad přeneseme do čtvrtfinále. Budeme se snažit Ostravu co nejvíce potrápit. Už před sezonou bylo našim cílem vyhrát aspoň jeden zápas play-off, tak doufám, že si cíl splníme a uvidíme, co série dále přinese,“ řekl Českému florbalu Radek Řehák.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Vítkovičák rodič napsal:

  Pozdvižení? Je úplně logické, že si snad Vítkovice vezmou FBC. Je čtvrté a tedy nejslabší (pokud nebude překvápko). A je to bez nákladů. V době kdy je všechno drahé a i od vítkovického vedení směrem k členům jde opakovaně echo o zdražování, šetření, zvedání příspěvků, tak by bylo k dětem a rodičům krajně nezodpovědné vyhazovat prachy, když to nebude třeba.

  • :D :D :D napsal:

   Napadlo vás někdy třeba jen na vteřinu, jak se daří získat dotace a peníze od sponzorů, když nejste ani v superfinále? Porovnávat tyto peníze s drobnými náklady na cestu do Prahy a hotel na jednu noc je úplně mimo. A pokud někdo má největší šanci vyndat Vítkovice už v semifinále, je to FBC. Pokud si Ostravu Víktovice vezmou, bude to jen ego a pokus vrátit mu loňský rok. Samozřejmě může být úspěšný, záleží na posouzení priorit vedením. Ale jistota superfinále je pražský soupeř a vítkovičtí rodiče by se měli naopka skládat na to, aby tam ženy jely, měly jisté superfinále a pomohly tak přílivu peněz do klubu.

   • Vítkovičák rodič napsal:

    Ženy i muži Vítkovic hrávají superfinále celkem pravidelně a samozřejmě jim všichni fandíme. Ale že by na tom byly kvůli toho podmínky mládeże líp než jiné kluby, které v něm nikdy nebyly a nebo daleko méněkrát teda říct určitě nemohu. A třeba by místo nesmyslného výjezdu do Prahy, mohli vzít děti konečně do Švédska, jako to dělá spousta i menších klubů a něco jim na to přispět.

    • ??? napsal:

     Ve Švédsku před lety byly. A klub jim i přispěl. Není zájem trenérů, bohužel, každý si jen honí své vlastní ego a pak se nedivte.

    • Jiří Gurkovský napsal:

     Dobrý den. Ozvěte se mi, probereme osobně. Kontakt najdete na stránkách klubu. Gurkovský

 • Jana napsal:

  Floorball Chodov group spolu. Může Start vyhrát jeden zápas a nebo ani to není povoleno?

  • Fanoušek rozvoje florbalu napsal:

   Co není zakázáno, to je povoleno.
   Zkrátka vlastnit 2 kluby a dát si vzájemně první kolo play-off je jednoduchá cesta jak jít dál. Těchto anomálií je v českém florbalu víc. Výběr soupeřů – absurdní! Vítkovice jako neporažený si vybere Bulldogs, kteří tak za odměnu celoroční práce mají jako soupeře ve ČF ten nejtěžší možný klub…
   A proč ? Kvůli 45min. rádoby zajímavého a napínavého výběru, že Chodov-Tigers? :-DDD
   Další NEmotivace klubů se zlepšovat a vychovávat nové hráčky, když monopol na první 4 fleky drží osvědčené zaběhlé kluby. Po postupu do play-off můžou týmy od 5-8 místa vypustit zbytek základní části, protože snaha o co nejlepší umístění a výchozí pozici do play-off je zbytečná. Gratuluji k tomuto systému, co postrádá motivační logiku a snižuje atraktivitu soutěže.
   Ale když není vůle a vlivným týmům to vyhovuje, nebo na pramenu sedí někdo, kdo je přesvědčený, že výběr zvedne atraktivitu soutěže…….. Co naděláme. Je to pro kluby na 5-8 místě nespravedlivé, ale ….

   • Germo napsal:

    Výběr soupeřů je věc, na kterou nemám jasný názor. Radši bych viděl klasický 1-8, 2-7, apod. I ten klasickej model se dá taky ovlivnit, viz zápas v juniorce nějakých 8-10 let zpátky, kdy se hrálo o to, kdo se v semifinále vyhne Bohemce, a tak kluci úplně zapomněli střílet. Mimochodem s Vítkama maj Buldočky 2 prohry a rozdíl skóre -10, s FBC (4. v tabulce) mají 2 prohry a -6. takže by za odměnu nedostaly třeba takovou raketu. Ale k překvapení i tak může dojít. Nehledejme všude nějaký intergalaktický spiknutí…

 • PRO VITKOVICKEHO RODICE napsal:

  To ani v FBC Ostrava rodičům nic klub nepřispívá vše jsme si museli hradit sami výlet do Švédska

  • ??? napsal:

   Zajímavé, že hráčkám na Tour de Sweden 2022 sehnal klub příspěvek na skoro 50% nákladů. A ještě hráčky dostaly zpátky 3000. Ale v tom je potřeba pomoc právě i některých rodičů, pokud mají firmy nebo jiné možnosti.

   Vítkovičtí rodiče si stěžují, že mají „pohodlné“ trenéry, kteří podobné věci nedělají. FBC rodiče si stěžují, že když už to jejich trenéři dělají, málo jim klub přispívá.

   Počítám, že ideální stav by byl „tady máte moje dítě, postarejte se o něj ve svém čase a ještě mi zaplaťte za to, že ho s vámi pustím“.

   Ach jo.

 • Odpověď Germo napsal:

  Nepochopil jste můj příspěvek.
  1. článek není o spiknutí, ale o nespravedlnosti
  2. Týmy s jistotou play-off, které nedosáhnou výše než na 5. místo můžou v podstatě ignorovat konec základní části a dělat tak soutěž neregulérní. Vaše popisovaná situace je výjimečná, zatímco tady se to může dít každý rok. Jediné, co tomu brání je prozatím, zapalaťpánbůh, charakter týmů.
  3. Překvapení ano, ale na 1000% ne na úkor Chodova(už tak je soutěž částečne neregulérní stejným vlastníkem dvou klubů).
  4. Atraktivita soutěže strádá – výběr Čechy/Čechy vs. Morava/Morava. Celkem dlouhodobě nuda. Teda pokud do play-off postoupí 4 moravské týmy.

  Takže… Nikdo nehledá inetrgalaktické spiknutí, ale férovou soutěž, které by si týmy, jež se umístí na 5-8 místě zasloužily. Protože celou sezónu dřou, aby se do play-off dostaly, ale nakonec jim to je v podstatě k ničemu. Teda pokud si nehrají na:
  Jééé letos jsme byli pátí…… No a pak si nás vybral vítěz základní části, místo abychom si užili víru, že přes jiného soupeře můžeme postoupit.
  Pouze příklad. Nejedná se se o současnou situaci.

  • Najděte mi napsal:

   Hezký den, najděte mi prosím někde oficiálně napsáno jméno, které kdekoliv na justici / obchodním rejstříku figuruje ve vedení obou klubů Start i Chodov. Pokud tam něco takového je, rád se omluvím. Provázanost ano, ale vlastnící / vedouc/ šéfové/ jak to chcete nazvat asi ne.. 🙂

   Hezký den

   Ferda mravenec

   • Fanoušek rozvoje florbalu napsal:

    Dobrý den,

    ano, omlouvám se.
    Vlastnictví bylo špatně formulované slovo.
    Na provázanosti se shodneme.
    Nicméně tato pře by byla zbytečná, kdyby existoval klasický systém play-off.
    1-8 / 2-7 / 3-6 / 4-5

    No, já chtěl pouze upozornit na to, že atraktivita výběru není tak úžasná, jak si její stvořitelé myslí.
    Ale ono je to jedno.
    Davis Cup taky zrušili v jeho původní atraktivní formě a vymysleli paskvil, na který nikdo nechodí.
    Takže omluvou za mylnou informaci bych tuto diskuzi uzavřel.
    Obrázek si udělá každý sám.

   • propojenost napsal:

    https://www.floorballgroup.cz/

    Po tom co se to Nikolovi s Bučkem a Šatalíkové „přestalo“ chtít dělat přišel big Majk s nabídkou co se neodmítá. Sype do Startu několik set tisíc a dostává celkem fajn možnost spolupráce a rozvoje.

    https://www.podnikatel.cz/rejstrik/osoby/michal-bauer-165607/ – firmy ve kterých „dělá“ sypou tam i tam.

 • Opravdu napsal:

  Dobrý den vážená redakce,

  můžete opravit jméno trenérky Startu? Jak se jmenuje psát nebudu, snad vám za to vaše novinářská práce stojí!

  Totální alibismus a amaterismus.

  Co tato věta: „Volba je samozřejmě očekávatelná“ – očekávaná je asi lepší ne?

  Zdar

  • Marpetka napsal:

   Očekávaná určitě ne. To by bylo jen ve významu, že se na ni čekalo, až nastane. Očekávatelná je ve významu, že se dala tušit. Tady se musím autora zastat. Bývá tady dost skopičin (procenta za mne top), ale tohle je v pořádku.

 • Opravdu 2 napsal:

  Tak to s tim jmenem zkuste znovu..

 • Farmařina těžká dřina napsal:

  Čtvrtko Chodov A proti “Chodov B” bude hodně bizárek. I kdyby se nějakým zázrakem stalo, že by farmářky vedly v sérii 3:0, tak stejně dostanou bububu zezhora a maj smolíka 😂

Napsat komentář

*