Vítkovice zatížily konto Bulldogs Brno čtrnácti zásahy. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice Vítkovice zatížily konto Bulldogs Brno čtrnácti zásahy. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice
5. 3. 2023 Extraliga žen (2) KOMENTÁŘŮ

Favorité vedou 1:0, Vítkovice naložily Bulldogs 14 branek, kouč Olomouce Řehák se omluvil za chybný zápis

Úvodní čtvrtfinálové zápasy v Extralize žen skončily na kontech favoritů. Vítkovice zvítězily nad Bulldogs Brno jednoznačně 14:0, Chodov porazil Start98 9:1, Tatran zvítězil nad Bohemians v poměru 6:1 a úřadující mistryně z FBC Ostrava začaly play off výhrou 8:2 nad Olomoucí.

1. SC TEMPISH Vítkovice – Bulldogs Brno 1:0

Na Dubině se čekalo hodně, ovšem o osudu zápasu bylo jasno velmi rychle. Rytířky předvedly velké ofenzivní představení a byť soupeřkám nelze upřít snahu, tak sobota nebyla jejich dnem. Rojeté Vítkovice nasázely čtrnáct branek, brankářka Nikola Příleská navíc vychytala čisté konto, ke kterému potřebovala 10 zákroků, svůj tým podržela především v první třetině, kdy Bulldogs ukázaly potenciál pro další zápasy série.

1. SC TEMPISH Vítkovice – Bulldogs Brno 14:0
branky: 4. Šárka Staňková, 12. Denisa Hyršová, 13. Michaela Šponiarová, 16. Zuzanna Krzywak, 23. Zuzanna Krzywak, 24. Markéta Lenfeldová, 27. Markéta Lenfeldová, 29. Dominika Buczek, 31. Vendula Maroszová, 35. Jana Trošková, 36. Dominika Buczek, 43. Barbora Husková, 48. Sára Seevaldová, 51. Nikola Liberdová; rozhodčí: Tomáš Humeňanský – Michal Minařík; vyloučení: 3:0; využití: 0:0; diváků: 152; zásahy brankářů: Nikola Příleská 10 – Jana Prátová 5, Markéta Hošek Marková 10; po třetinách: 4:0, 7:0, 3:0

FAT PIPE FLORBAL CHDOOV – FAT PIPE Tigers Start98 1:0

Čtrnáct minut vydrželo skóre 0:0 v prvním utkání mezi Chodovem a Startem98. Poté se prosadila Natálie Balková, vzápětí zvýšila na 2:0 Daniela Frantíková. Chodov byl prakticky v celém průběhu utkání lepším týmem a skóre zápasu tak zaslouženě narostlo až na 9:0, přičemž v 52. minutě zaznamenala čestný úspěch Startu Veronika Balejová. Ta pak zvolila hodně netradiční formu hodnocení utkání. „Dnes jsme hrály celkem průjem, na zejtřek se nahecujem. Jeden zápas není všechno a zejtra bude lepší techno,“ notovala si.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FAT PIPE Tigers Start98 9:1
branky: 14. Natálie Balková, 15. Daniela Frantíková, 20. Kristína Belicová, 30. Magdaléna Plášková, 37. Kristína Belicová, 38. Ivana Vachovcová, 42. Patricie Suchanová, 45. Magdaléna Plášková, 51. Vendula Štolbová – 52. Veronika Balejová; rozhodčí: Daniel Fišer – Lukáš Recht; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 123; zásahy brankářů: Jana Christianová 13 – Kristýna Janglová 28; po třetinách: 3:0, 3:0, 3:1

PSN Tatran Střešovice – FbŠ Bohemians 1:0

Nejvyrovnanější utkání se odehrálo mezi Tatranem Střešovice a Bohemians. Skóre otevřela dvěma zásahy Želízková, na což reagovala jedinou brankou Bohemians v utkání Vodičková. Tatran hrál aktivněji, což se především ve třetí třetině projevilo na skóre. Poslední část totiž Tatran vyhrál 3:0 a celé utkání pak 9:1.

PSN Tatran Střešovice – FbŠ Bohemians 6:1
branky: 13. Lucie Želízková, 27. Lucie Želízková, 31. Barbora Lovíšková, 41. Karolína Stůjová, 46. Lucie Krýslová, 47. Barbora Lovíšková – 30. Lucie Vodičková; rozhodčí: Jakub Cigl – Václav John; vyloučení: 0:3; využití: 0:0; diváků: 101; zásahy brankářů: Monika Šolleová 13 – Martina Franková 27; po třetinách: 1:0, 2:1, 3:0

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FBS Olomouc 1:0

Na domácí půdě úspěšně vstoupily do play off také florbalistky FBC Ostrava. Proti Olomouci rychle vedly 3:0, když se prosadila slovenská dvojice Chúpeková – Paulína Hudáková a Kotzurová. Olomouc se postupně dostala do hry, ovšem po brance na 4:2 ji dohnala vlastní administrativní chyba. Zapomněla totiž do zápisu uvést střelkyni branky Zuzanu Hubáčkovou, která tak viděla červenou kartu. Přesilovou hru využila opět Paulína Hudáková a FBC ve zbytku utkání došlo k výhře 8:2.

Trenér Radek Řehák se k chybě postavil čelem. „Než budu hodnotit zápas, tak se musím omluvit jak hráčkám, tak fanouškům FBS Olomouc, protože jsem dnes do utkání nechtěně zasáhl. Nezmáčkl jsem tlačítko „Uložit“ a bohužel se stalo to, že jsme neměli hráčku na soupisce. Dostali jsme dvě dvojky, přičemž jednu domácí využili a odskočili nám.“

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FBS Olomouc 8:2
branky: 11. Laura Chúpeková, 13. Paulína Hudáková, 16. Denisa Kotzurová, 20. Paulína Hudáková, 33. Paulína Hudáková, 39. Markéta Vrlíková, 43. Veronika Rybičková, 46. Terezie Gálová – 18. Alexandra Hegingerová, 32. Zuzana Hubáčková; rozhodčí: Viktor Kubala – Patrik Mik; vyloučení: 1:1 + Zuzana Hubáčková 4 + TT; využití: 2:0; diváků: 100; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 9 – Nikola Dlouhá 18; po třetinách: 4:1, 2:1, 2:0