Všichni favorité v Extralize žen vedou 2:0. Foto: FBC Ostrava Všichni favorité v Extralize žen vedou 2:0. Foto: FBC Ostrava
5. 3. 2023 Extraliga žen (3) KOMENTÁŘŮ

Favorité zvýšili vedení na 2:0 a výhodu domácího prostředí využili na sto procent

Favorité ve čtvrtfinálových sériích Extraligy žen získali také druhé body a všichni tak plně využili výhody domácího prostředí. Vítkovice si opět zastřílely proti Bulldogs Brno a zvítězily 13:1, Chodov porazil Start98 9:2, Tatran vyhrál 7:3 nad Bohemians a Ostrava zapsala druhou výhru nad Olomoucí, tentokráte 6:1.

1. SC TEMPISH Vítkovice – Bulldogs Brno 2:0

Brněnské Buldočky potvrdily, že víkend na Dubině jim extrémně nesednul a zřejmě zažívaly nepříjemné déja vu, když si za skóre 5:0 braly oddechový čas již v čase 6:30. Ve zbytku první třetiny odkryly, čeho jsou schopny, avšak nadále na soupeře nestačily a odnesly si druhou vysokou porážku v poměru 13:1. „Já Vám to sice neřeknu v rýmech, ale řeknu Vám, že se budeme snažit hledat na tom nějaká pozitiva, a ty si přenést do příštího víkendu,“ odkázala nejen na Veroniku Balejovou útočnice Bulldogs Marie Jirková.

1. SC TEMPISH Vítkovice – Bulldogs Brno 13:1
branky: 3. Michaela Kubečková, 3. Barbora Husková, 5. Michaela Kubečková, 6. Denisa Hyršová, 7. Michaela Kubečková, 21. Eliška Planková, 24. Eliška Willmannová, 33. Barbora Husková, 40. Denisa Ferenčíková, 45. Denisa Ferenčíková, 47. Michaela Kubečková, 56. Michaela Kubečková, 60. Nikola Liberdová – 20. Ema Brucháčková; rozhodčí: Martin Both – Vladimír Černín; vyloučení: 0:2; využití: 2:0; diváků: 105; zásahy brankářů: Nikola Příleská 11 – Jana Prátová 17; po třetinách: 5:1, 4:0, 4:0

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FAT PIPE Tigers Start98 2:0

Start98 si sice vypracoval v utkání s Chodovem množství šancí, v celém utkání ale skóroval pouze dvakrát, což vyústilo v porážku poměrem 2:9. Chodov rozdělil své zásahy rovnoměrně po třech do všech tří třetin, Start98 pak brankářku Janu Christianovou poprvé překonal až v 58. minutě. „Mrzí mě, že ten výsledek vypadá vlastně stejně, ačkoliv jsme si oproti minulému zápasu vypracovaly mnohem více šancí, které jsme ale neproměnily. Budeme se učit dávat góly,“ zhodnotila trenérka Startu98 Eliška Hofmanová, co její tým čeká v průběhu příštího týdne.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FAT PIPE Tigers Start98 9:2
branky: 4. Kristína Belicová, 16. Patricie Suchanová, 18. Daniela Frantíková, 25. Magdaléna Plášková, 25. Kristína Belicová, 29. Sofie Skalíková, 45. Kristina Venerová, 51. Karolína Janatková, 56. Emilie Skalíková – 58. Anna Macháčková, 59. Kristýna Vejvodová; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 128; zásahy brankářů: Jana Christianová 23 – Šárka Černá 25; po třetinách: 3:0, 3:0, 3:2

PSN Tatran Střešovice – FbŠ Bohemians 2:0

Po brankách Faltové s Havlovou vedly florbalistky Bohemians v sedmé minutě druhého zápasu nad Tatranem 2:0, avšak postupem času na hřišti převládl favorit utkání. Ještě v první třetině Tatran zápas otočil a celkově nastřílel všech svých sedm branek v řadě. Za Bohemians pak už jen korigovala opět Faltová na konečných 3:7 z pohledu Bohemians.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FBS Olomouc 2:0

Poměr střel v utkání Ostravy s Olomoucí je jednoznačný pro domácí, avšak o samotném výsledku 6:1 se při tomto poměru střel 26:7 rozhodlo až ve třetí třetině, přičemž v ní FBC využilo dvě přesilové hry. „Víme, že přesilovou hru máme asi 10 let nejlepší v Extralize. Dnešní zápas rozhodly ve velké míře speciální formace a potvrdilo se, že pokud si před dneškem někdo myslel, že nás čeká něco lehkého, tak tomu tak nebude,“ zhodnotil trenér FBC Jakub Robenek.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FBS Olomouc 6:1
branky: 20. Terezie Gálová, 40. Pavlína Bačová, 41. Veronika Káčová, 49. Paulína Hudáková, 54. Kristina Hudáková, 56. Denisa Kotzurová – 34. Gabriela Vaculová; rozhodčí: Libor Gavlas – Kamil Sojka; vyloučení: 3:3; využití: 2:0; diváků: 77; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 6 – Klára Hodulíková 20; po třetinách: 1:0, 1:1, 4:0