Obě osmifinálové série play off Livesport Superligy dospěly až do rozhodujících třetích zápasů. Vinohrady zaskočily Ostravu na jejím hřišti a po výhře 4:3 se radují z postupu mezi osmičku nejlepších. Ze druhé dvojice jdou dál Black Angels, kteří rovněž v dramatickém duelu porazili Liberec 6:5. Následovat bude výběr soupeřů. Šest čtvrtfinalistů je z Prahy.
Ostrava šla do vedení jako první, zbytek úvodní části však byli lepší Vinohradští. Nejprve v přesilovce srovnal na 1:1 Ondřej Stuchlík a pak se díky pohotové ráně prosadil Ivan Pergler. Sokolové byli na hřišti o něco živější a těsně po polovině zápasu to zužitkoval Jan Pinkas, který už si u předchozího gólu připsal asistenci. Tentokráte byl ve správný čas na správném místě a zvýšil na 3:1 pro hosty.
Domácí, kteří do série šli ze sedmé příčky jako papíroví favorité, se ale nevzdávali. Ve 44. minutě snížil Barabáš a dal Ostravanům naději. Jen o chvíli později ovšem vrátil Pražanům dvougólový náskok Jan Procházka. Ve 49. minutě se nadvakrát prosadil Lukáš Pešat a zadělal na dramatický závěr. Jenže sokolové s vypětím všech sil závěrečný tlak domácích přežili a po třech letech si zahrají čtvrtfinále play off.
To si zahrají také Black Angels, kteří ve třetím duelu těsně přetlačili Liberec. Zápas se přeléval ze strany na stranu. Nejprve vedli 2:0 andělé, Severočeši střetnutí třemi góly skóre otočili. Na gól Jakuba Hromady z trestného střílení a trefu Vojtěcha Novotného, kterou potvrdilo až video, už ovšem Liberec zareagoval pouze kontaktním zásahem, a tak Black Angels zvítězili 6:5. Vteřinu před koncem vytáhl klíčový zákrok brankář Matiášek. Dál jdou tedy Pražané.
Výsledky 3. zápasů osmifinále play off Livesport Superligy:
FBC Ostrava – TJ Sokol Královské Vinohrady 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
Branky: 1. Pobořil (Bräuer), 44. Barabáš (Pešat), 49. Pešat (Kuczera) – 14. O. Stuchlík (Hartman), 19. Pergler (Pinkas), 31. Pinkas (Kužel), 47. Jan Procházka (D. Gärtner).
Black Angels – FBC Liberec 6:5 (2:1, 3:3, 1:1)
Branky: 7. M. Boček (J. Boček), 10. Bouček (Renčín), 27. Hromada (Ludvík), 31. J. Boček (Bauman), 35. Hromada (TS), 52. Novotný (J. Boček) – 12. Šoltys (Wiener), 21. Ferdan (Stránský), 22. Stránský (Ferdan), 34. Mádlo (Wiener), 59. Mádlo (Stránský).
Autor: redakce
V 1/4 6 týmů z Prahy, jeden z širšího okolí a Vítky.
Odraz aktuální práce klubů, a na brzkou změnu to nevypadá.
Líp to napsat nešlo.
Nejsem si jist, jestli to není víc o unii. Navalila na extraligu takové finanční nároky (povrchy, videa, organizace), že to už je pro kluby problém. Pražské těží z toho, že ušetří ročně více než čtvrt milionu na dopravě a tím pádem to udrží. Kdežto jinde už se to výrazně projevuje na kádrech týmů. Není náhodou, že než začala unie kluby likvidovat svými marketingovými nápady a požadavky, tak bylo daleko víc mimopražských týmů schopno v lize hrát o přední místa. A asi ani není náhodou, že ty požadavky tlačí Pacák a lidé z Prahy, kteří to vnímají víc než jako zlepšení většinou i jako šanci jak omezit konkurenci.
Ano asi tyto pozadavky likviduji tymy, ale tymy jze spodni casti tabulky. To asi Pacak a i lide z prahy neberou jako konkurenci
Týmy jako Havířov, Bulldogs, FBC nebo i ty Otrokovice hrávaly pět a více let zpět pravidelně play-off a i o medaile. Pak začal mediální koncert unie a kde jim je konec. Možná to spolu nesouvisí, ale souhlasím s předřečníkem, že bych v tom souvislost viděl. A to defacto lze očekávat, že další pražský tým rozšíří extraligu.
Opravdu si myslíte, že celý zakopaný pes je v tom, že týmy z Prahy ušetří 250k ročně na cesťácích a kvůli tomu je v Praze 6 superligových týmů a těm regionálním se nedaří?
Přemýšlel jste o tom, kolik stojí nájmy hal v Praze oproti regionům (jsou to často násobky) a kolik tato režie na celý chod klubu dělá? Jak složité je získat podporu městské části v Praze oproti podpoře města v regionu, když jste tam jediný klub? A to stejné v rámci podpory firem pro sport? Existuje jedna nepopiratelná výhoda Prahy, a to je hráčská základna díky populaci a VŠ. To portfolio hráčů, po kterých můžete sáhnout je fakt široké.
Ale jestli celý ten problém nebude spíš v tom, že třeba v Brně v těch „bohatých“ letech místo sázky na budoucnost a rozvoj svého regionu radši platili průměrné kluky ze slovenska. Spálili svoje peníze v kyblíku. Výsledek jsou 4 mančafty v 1M a neschopnost vygenerovat stabilní superligový klub.
Ne ne, úpadek regionálních klubů fakt není v tom, že musí jezdit víc nebo že musí chudáci pokládat povrch a dělat video, protože to někdo na unii nařídil. To dělají ty pražské kluby přece taky a rozhodně to není přehlídka milionářů – třeba právě ty Vinohrady nebo BA, to fakt nejsou kluby, které by rozhazovaly peníze.
A napadlo vás, že s tím souvisí i zatížení hráčů? Pražák vyjede za rok šestkrát ven a to ještě jen tři výjezdy má víc než do hodiny. Tzn. v pohodě s prací, časem… prostě dopracuje a jde večer na zápas. Hráč z Otrokovic či Brna, o těch z osteavska nemluvě mají každý venkovní zápas na komplet celý den…čtyři hoďky tam, čtyři zpět. V týdnu si musí brát dovolené. A samozřejmě buď mu to klub zaplatí a nebo velmi brzo končí. Samozřejmě pražské kluby nebo Bolka si to uvědomují a proto se snaží co nejvíce podporovat projekty a postoje, které do menších měst florbal na extraligové úrovni dostat prakticky znemožňují. Ono totiž mít extraligu třeba 10 týmů rozlezlých po celé ČR i pro ty ze středních čech najednou znamená výrazně vyšší náklady a časovou náročnost.
a to si zkuste vypočítat, jak cestují junioři a kolik mají volného času. Zápas 2x za víkend a ještě někteří možná za muže. Pak se na to ti kluci vykašlou. Protože toho mají plné zuby. A to jsou ročníky, které maturují nebo jsou v prváku na VŠ. Tam zařve talentů a hráčů.
Upřímně, je to o penězích. Tlak na profesionalizaci klubových vedení a trenérů a zprostředkovaně na poloprofesionalizaci hráčů je zřejmý, kroky a opatření Unie (tvořené i zástupci klubů) k tomu směřují. Potřebné finance zajišťují materiální (haly, povrch, hráčské vybavení, doprava, ubytování) i herní stránku (herní tréninky, posilovny, regenerace, videorozbory). Peníze umožňují dostatečnou mládežnickou strukturu jako zdroj vlastních odchovanců. Úspěšný klub má větší šanci získat a zaplatit šikovné hráče z okolí a naopak tam své hráče poslat na rozehrání. Kdo nemá dostatek financí a hráčský zdroj v regionu, nemá v dlouhodobém horizontu šanci na lepší umístění. Nadšení a dobrovolnost jsou stále podstatnými prvky, mají ale své limity a v určité části vývoje už nestačí.
Ještě dodám počkejte si jak se příští rok bude hrát play off .Myslím že to jak pořád koukáme na švédskou ligu nám tady jen uškodí , cpát násilím florbal do profesiálnho sportu je špatně
To není o Švédsku. Tlak na postupnou profesionalizaci chodu klubů je způsoben bojem Unie o sponzorské peníze u ministerstva i soukromých sponzorů. Je to konkurenční boj o prachy s ostatními kolektivními sporty a z toho plynoucí snaha o prezentaci florbalu jako sportu, který si sponzorské peníze zaslouží (pokud možno více než jiní). Proto např. monstrózní superfinále, proto Šuman v Olympijském výboru, proto florbal více než dříve v TV.
No že je Pacák blázen a myslí si že lide budou chodit na florbal když budou mít položený povrch a halu pro 1000 diváku tak se plete ale tohle on nikdy nepřizná jsou kluby co nemají takový rozpočet co Bolka a jeho argumentace aŤ se kluby více snaží je ubohost
Unie ukradla florbal florbal. To je celé a trvá to už cca 10 let. Tak to je!!
A to myslím, že oba vyřazené týmy jsou i rády. Liberec s problémy s unijním povrchem si trochu oddychne pro FBC je to víc peněz na Thajsko a golf v Maroku.