Ivan Pergler a Ondřej Stuchlík slaví gól do sítě Ostravy. Foto: FBC ČPP Bystroň Group Ostrava Ivan Pergler a Ondřej Stuchlík slaví gól do sítě Ostravy. Foto: FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
7. 3. 2023 Superliga (15) KOMENTÁŘŮ

Vinohrady ukončily Ostravě sezonu! Black Angels jdou dál na úkor Liberce

 Obě osmifinálové série play off Livesport Superligy dospěly až do rozhodujících třetích zápasů. Vinohrady zaskočily Ostravu na jejím hřišti a po výhře 4:3 se radují z postupu mezi osmičku nejlepších. Ze druhé dvojice jdou dál Black Angels, kteří rovněž v dramatickém duelu porazili Liberec 6:5. Následovat bude výběr soupeřů. Šest čtvrtfinalistů je z Prahy.

Ostrava šla do vedení jako první, zbytek úvodní části však byli lepší Vinohradští. Nejprve v přesilovce srovnal na 1:1 Ondřej Stuchlík a pak se díky pohotové ráně prosadil Ivan Pergler. Sokolové byli na hřišti o něco živější a těsně po polovině zápasu to zužitkoval Jan Pinkas, který už si u předchozího gólu připsal asistenci. Tentokráte byl ve správný čas na správném místě a zvýšil na 3:1 pro hosty.

Domácí, kteří do série šli ze sedmé příčky jako papíroví favorité, se ale nevzdávali. Ve 44. minutě snížil Barabáš a dal Ostravanům naději. Jen o chvíli později ovšem vrátil Pražanům dvougólový náskok Jan Procházka. Ve 49. minutě se nadvakrát prosadil Lukáš Pešat a zadělal na dramatický závěr. Jenže sokolové s vypětím všech sil závěrečný tlak domácích přežili a po třech letech si zahrají čtvrtfinále play off.

To si zahrají také Black Angels, kteří ve třetím duelu těsně přetlačili Liberec. Zápas se přeléval ze strany na stranu. Nejprve vedli 2:0 andělé, Severočeši střetnutí třemi góly skóre otočili. Na gól Jakuba Hromady z trestného střílení a trefu Vojtěcha Novotného, kterou potvrdilo až video, už ovšem Liberec zareagoval pouze kontaktním zásahem, a tak Black Angels zvítězili 6:5. Vteřinu před koncem vytáhl klíčový zákrok brankář Matiášek. Dál jdou tedy Pražané.

Výsledky 3. zápasů osmifinále play off Livesport Superligy:

FBC Ostrava – TJ Sokol Královské Vinohrady 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
Branky: 1. Pobořil (Bräuer), 44. Barabáš (Pešat), 49. Pešat (Kuczera) – 14. O. Stuchlík (Hartman), 19. Pergler (Pinkas), 31. Pinkas (Kužel), 47. Jan Procházka (D. Gärtner).

Black Angels – FBC Liberec 6:5 (2:1, 3:3, 1:1)
Branky: 7. M. Boček (J. Boček), 10. Bouček (Renčín), 27. Hromada (Ludvík), 31. J. Boček (Bauman), 35. Hromada (TS), 52. Novotný (J. Boček) – 12. Šoltys (Wiener), 21. Ferdan (Stránský), 22. Stránský (Ferdan), 34. Mádlo (Wiener), 59. Mádlo (Stránský).


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • hudino napsal:

  V 1/4 6 týmů z Prahy, jeden z širšího okolí a Vítky.
  Odraz aktuální práce klubů, a na brzkou změnu to nevypadá.

  • Petr napsal:

   Líp to napsat nešlo.

  • Hugo napsal:

   Nejsem si jist, jestli to není víc o unii. Navalila na extraligu takové finanční nároky (povrchy, videa, organizace), že to už je pro kluby problém. Pražské těží z toho, že ušetří ročně více než čtvrt milionu na dopravě a tím pádem to udrží. Kdežto jinde už se to výrazně projevuje na kádrech týmů. Není náhodou, že než začala unie kluby likvidovat svými marketingovými nápady a požadavky, tak bylo daleko víc mimopražských týmů schopno v lize hrát o přední místa. A asi ani není náhodou, že ty požadavky tlačí Pacák a lidé z Prahy, kteří to vnímají víc než jako zlepšení většinou i jako šanci jak omezit konkurenci.

   • Matej napsal:

    Ano asi tyto pozadavky likviduji tymy, ale tymy jze spodni casti tabulky. To asi Pacak a i lide z prahy neberou jako konkurenci

    • Jan napsal:

     Týmy jako Havířov, Bulldogs, FBC nebo i ty Otrokovice hrávaly pět a více let zpět pravidelně play-off a i o medaile. Pak začal mediální koncert unie a kde jim je konec. Možná to spolu nesouvisí, ale souhlasím s předřečníkem, že bych v tom souvislost viděl. A to defacto lze očekávat, že další pražský tým rozšíří extraligu.

   • Fakt ne napsal:

    Opravdu si myslíte, že celý zakopaný pes je v tom, že týmy z Prahy ušetří 250k ročně na cesťácích a kvůli tomu je v Praze 6 superligových týmů a těm regionálním se nedaří?

    Přemýšlel jste o tom, kolik stojí nájmy hal v Praze oproti regionům (jsou to často násobky) a kolik tato režie na celý chod klubu dělá? Jak složité je získat podporu městské části v Praze oproti podpoře města v regionu, když jste tam jediný klub? A to stejné v rámci podpory firem pro sport? Existuje jedna nepopiratelná výhoda Prahy, a to je hráčská základna díky populaci a VŠ. To portfolio hráčů, po kterých můžete sáhnout je fakt široké.

    Ale jestli celý ten problém nebude spíš v tom, že třeba v Brně v těch „bohatých“ letech místo sázky na budoucnost a rozvoj svého regionu radši platili průměrné kluky ze slovenska. Spálili svoje peníze v kyblíku. Výsledek jsou 4 mančafty v 1M a neschopnost vygenerovat stabilní superligový klub.

    Ne ne, úpadek regionálních klubů fakt není v tom, že musí jezdit víc nebo že musí chudáci pokládat povrch a dělat video, protože to někdo na unii nařídil. To dělají ty pražské kluby přece taky a rozhodně to není přehlídka milionářů – třeba právě ty Vinohrady nebo BA, to fakt nejsou kluby, které by rozhazovaly peníze.

    • Jan napsal:

     A napadlo vás, že s tím souvisí i zatížení hráčů? Pražák vyjede za rok šestkrát ven a to ještě jen tři výjezdy má víc než do hodiny. Tzn. v pohodě s prací, časem… prostě dopracuje a jde večer na zápas. Hráč z Otrokovic či Brna, o těch z osteavska nemluvě mají každý venkovní zápas na komplet celý den…čtyři hoďky tam, čtyři zpět. V týdnu si musí brát dovolené. A samozřejmě buď mu to klub zaplatí a nebo velmi brzo končí. Samozřejmě pražské kluby nebo Bolka si to uvědomují a proto se snaží co nejvíce podporovat projekty a postoje, které do menších měst florbal na extraligové úrovni dostat prakticky znemožňují. Ono totiž mít extraligu třeba 10 týmů rozlezlých po celé ČR i pro ty ze středních čech najednou znamená výrazně vyšší náklady a časovou náročnost.

     • rv napsal:

      a to si zkuste vypočítat, jak cestují junioři a kolik mají volného času. Zápas 2x za víkend a ještě někteří možná za muže. Pak se na to ti kluci vykašlou. Protože toho mají plné zuby. A to jsou ročníky, které maturují nebo jsou v prváku na VŠ. Tam zařve talentů a hráčů.

    • Petr 2 napsal:

     Upřímně, je to o penězích. Tlak na profesionalizaci klubových vedení a trenérů a zprostředkovaně na poloprofesionalizaci hráčů je zřejmý, kroky a opatření Unie (tvořené i zástupci klubů) k tomu směřují. Potřebné finance zajišťují materiální (haly, povrch, hráčské vybavení, doprava, ubytování) i herní stránku (herní tréninky, posilovny, regenerace, videorozbory). Peníze umožňují dostatečnou mládežnickou strukturu jako zdroj vlastních odchovanců. Úspěšný klub má větší šanci získat a zaplatit šikovné hráče z okolí a naopak tam své hráče poslat na rozehrání. Kdo nemá dostatek financí a hráčský zdroj v regionu, nemá v dlouhodobém horizontu šanci na lepší umístění. Nadšení a dobrovolnost jsou stále podstatnými prvky, mají ale své limity a v určité části vývoje už nestačí.

     • fbc napsal:

      Ještě dodám počkejte si jak se příští rok bude hrát play off .Myslím že to jak pořád koukáme na švédskou ligu nám tady jen uškodí , cpát násilím florbal do profesiálnho sportu je špatně

     • Petr 2 napsal:

      To není o Švédsku. Tlak na postupnou profesionalizaci chodu klubů je způsoben bojem Unie o sponzorské peníze u ministerstva i soukromých sponzorů. Je to konkurenční boj o prachy s ostatními kolektivními sporty a z toho plynoucí snaha o prezentaci florbalu jako sportu, který si sponzorské peníze zaslouží (pokud možno více než jiní). Proto např. monstrózní superfinále, proto Šuman v Olympijském výboru, proto florbal více než dříve v TV.

   • frc napsal:

    No že je Pacák blázen a myslí si že lide budou chodit na florbal když budou mít položený povrch a halu pro 1000 diváku tak se plete ale tohle on nikdy nepřizná jsou kluby co nemají takový rozpočet co Bolka a jeho argumentace aŤ se kluby více snaží je ubohost

    • Tomáš Krásný napsal:

     Když jsem se začal ve florbale více angažovat vnímal jsem Tomáše jako vizionáře, který upřímně věřil, že florbal může být v top 3 mezi sporty. To bylo v pořádku. Potíž je nyní ale v tom, že tyto vize se nenaplňují a je na místě určitá sebereflexe. Bývaly doby, kdy jsem jí taky nebyl moc schopen. Proto věřím, že i Tomáš bude této schopen. Pokud budeme stále takto tlačit na pilu, všichni se můžeme stát hrobaři tohoto krásného sportu v ČR.

 • znalec napsal:

  Unie ukradla florbal florbal. To je celé a trvá to už cca 10 let. Tak to je!!

  • Tak tak napsal:

   A to myslím, že oba vyřazené týmy jsou i rády. Liberec s problémy s unijním povrchem si trochu oddychne pro FBC je to víc peněz na Thajsko a golf v Maroku.

Napsat komentář

*