Tatran s Bohemians hrají čtvrtfinálovou sérii. Foto: Martin Dvořák, FbŠ Bohemians Tatran s Bohemians hrají čtvrtfinálovou sérii. Foto: Martin Dvořák, FbŠ Bohemians
12. 3. 2023 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Mečboly pro favority, kteří vedou v Extralize žen 3:0 na zápasy

Všichni favorité v Extralize žen zapsali také třetí výhry a všichni tak vedou 3:0 na zápasy, což znamená, že v neděli může být čtvrtfinále žen kompletně ukončeno. FBC Ostrava s Tatranem získaly třetí bod po shodných výhrách 4:2.

1. SC TEMPISH Vítkovice – Bulldogs Brno 3:0

První brněnské utkání bylo zatím tím nejvyrovnanějším v celé sérii. Vítkovice přesto v zápase ani jednou neprohrávaly, když na začátku druhé třetiny snížila Pešková na 1:2, tak Vítkovice odpověděly ještě ve druhé třetině dvěma zásahy. Celkové skóre pak vychýlila v jejich prospěch power play, ve které zapsaly tři úspěšné zásahy. Hattrick zapsala Sára Seevaldová.

Bulldogs Brno – 1. SC TEMPISH Vítkovice 2:9
branky: 22. Tereza Pešková, 53. Ema Brucháčková – 10. Barbora Husková, 13. Sára Seevaldová, 33. Dominika Buczek, 37. Vendula Maroszová, 42. Vendula Maroszová, 52. Eliška Willmannová, 57. Sára Seevaldová, 58. Zuzanna Krzywak, 60. Sára Seevaldová; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 96; zásahy brankářů: Markéta Hošek Marková 34 – Nikola Příleská 18; po třetinách: 0:2, 1:2, 1:5

FAT PIPE FLORBAL CHDOOV – FAT PIPE TIGERS START98

Start98 předvedl ve třetím utkání velmi špatný vstup do utkání. Po první třetině prohrával o šest branek a utkání tím bylo prakticky rozhodnuto. O to větším příslibem již do čtvrtého utkání je dalších čtyřicet minut utkání, které Start naopak získal na svou stranu poměrem 3:1. Jistou zajímavostí je také fakt, že na devítigólové výhře se jedna hráčka Chodova podílela maximálně dvěma kanadskými body.

FAT PIPE Tigers Start98 – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 3:7
branky: 25. Sabina Šnajberková, 27. Tereza Hanzlíková, 58. Tereza Hanzlíková – 2. Magdaléna Plášková, 2. Patricie Suchanová, 7. Daniela Frantíková, 8. Ivana Vachovcová, 13. Ivana Vachovcová, 20. Karolína Janatková, 26. Emilie Skalíková; rozhodčí: Michal Reczai – Tadeáš Sidenberg; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 117; zásahy brankářů: Kristýna Janglová 22 – Jana Christianová 15; po třetinách: 0:6, 2:1, 1:0

PSN TATRAN STŘEŠOVICE – FBŠ BOHEMIANS

Vstup do zápasu se nepovedl také florbalistkám Bohemians, které po dvou zásazích Simony Korbelářové prohrávaly v osmé minutě 0:2. Bohemians ale jinak podaly kvalitní výkon, svého soupeře dokonce přestříely, ale odešly poraženy poměrem 2:4, když vyloučení Havlové, za které se domácí trenér Michal Vojáček hodně zlobil, potrestala Seemannová.

FbŠ Bohemians – PSN Tatran Střešovice 2:4
branky: 45. Lucie Veselá, 48. Tereza Havlová – 4. Simona Korbelářová, 8. Simona Korbelářová, 30. Nikola Hermannová, 55. Kateřina Seemannová; rozhodčí: Jiří Jelínek – Tomáš Kostinek; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 79; zásahy brankářů: Martina Franková 19 – Monika Šolleová 23; po třetinách: 0:2, 0:1, 2:1

FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA – FBS OLOMOUC

Velmi zajímavý zápas se odehrál také v Olomouci. Po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 1:1, a tak bylo zřejmé, že se rozhodne až v pozdější fázi utkání. Ostravskému FBC následně pomohly dva zásahy Bačové, jeden z přesilové hry. Na 2:3 snížila Cholinská, ale poslední slovo měla Kotzurová.

FBS Olomouc – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 2:4
branky: 38. Zuzana Hubáčková, 57. Lucie Cholinská – 4. Paulína Hudáková, 46. Pavlína Bačová, 50. Pavlína Bačová, 59. Denisa Kotzurová; rozhodčí: Dominik Prosický – Matěj Vrablík; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Nikola Dlouhá -4 – Veronika Tomšová -2; po třetinách: 0:1, 1:0, 1:3