Všichni čtyři favorité v Extralize žen postupují do semifinále. Foto: Matěj Pašek, Florbal Chodov Všichni čtyři favorité v Extralize žen postupují do semifinále. Foto: Matěj Pašek, Florbal Chodov
12. 3. 2023 Extraliga žen (3) KOMENTÁŘŮ

Šestnáct zápasů stačilo. Kvarteto favoritů je v semifinále, poslední hrací den stal hodně sil Chodov

Extraliga žen jde v nejkratším možném termínu směrem do semifinále. Kvarteto favoritů totiž zvládlo také čtvrté duely a na rozdíl od loňského ročníku tak čtvrtfinále obsahovalo pouze povinných šestnáct utkání. V cestě za čtvrtým bodem se v neděli nejvíce nadřel Chodov, který ale nakonec společně s Vítkovicemi, Tatranem Střešovice a FBC Ostrava tvoří elitní čtveřici soutěže.

1. SC TEMPISH Vítkovice – Bulldogs Brno 4:0

Vítkovice zvládly také druhý brněnský zápas a ukončily tak největšímu pozitivnímu překvapení soutěže sezónu. Buldočky až na domácí půdě ukázaly svůj potenciál, který v nich třímal po celý ročník, ovšem zápasy na Dubině týmu hrubě nevyšly.

Na nedělní úvodní branku Huskové sice ještě zvládla odpovědět domácí kapitánka Koláčková, ovšem na dva zásahy o víkendu velmi produktivní Seevaldové a pojistku Kubečkové už Bulldogs odpověď nenašly.

Bulldogs Brno – 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:4
branky: 4. Aneta Koláčková – 1. Barbora Husková, 16. Sára Seevaldová, 34. Sára Seevaldová, 56. Michaela Kubečková; rozhodčí: Tomáš Fuciman – Pavel Urbánek; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 88; zásahy brankářů: Markéta Hošek Marková 18 – Nikola Příleská 18; po třetinách: 1:2, 0:1, 0:1

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FAT PIPE Tigers Start98 4:0

Cesta za čtvrtým a posledním bodem byla pro Chodov nejtěžším úkolem v celé sérii. Na úvodní branku Zlatníkové sice odpověděla Prontekerová, ovšem po gólu Hanzlíkové se Start98 dostal do vedení, ve kterém vydržel až do času 31:11, kdy srovnala Janatková.

I nadále se hrála poměrně vyrovnaná partie, kterou ve třetí třetině převrátily na konto Chodova Vendula Štolbová s Marií Havlíčkovou. Chodov tak zvítězil 4:2.

FAT PIPE Tigers Start98 – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:4
branky: 3. Kristina Zlatníková, 12. Tereza Hanzlíková – 7. Markéta Prontekerová, 32. Karolína Janatková, 51. Vendula Štolbová, 56. Marie Havlíčková; rozhodčí: Ondřej Benačan – Patrik Šaroch; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 112; zásahy brankářů: Kristýna Janglová 31 – Karolina Bačková 13; po třetinách: 2:1, 0:1, 0:2

PSN Tatran Střešovice – FbŠ Bohemians 4:0

Tatran ve čtvrtém utkání předvedl jistý výkon, v zápase ani jednou neprohrávala a došel si pro vítězství v poměru 5:1. V první třetině na něj založily Lovíšková s Mechlovou, ve druhé části branka nepadla, avšak gólový účet třetí třetiny otevřela Mariana Býčková.

Zdramatizování přinesla branka Havlové, ovšem Tatran reagoval gólem Krýslové (za svobodna Romančákové, pozn. aut.) se Seemannovou a v utkání zvítězil.

FbŠ Bohemians – PSN Tatran Střešovice 1:5
branky: 54. Tereza Havlová – 10. Barbora Lovíšková, 19. Michaela Mechlová, 43. Mariana Býčková, 57. Lucie Krýslová, 59. Kateřina Seemannová; rozhodčí: Václav Patera – Nikola Staňková; vyloučení: 2:2; využití: 1:1; zásahy brankářů: Martina Franková -4 – Monika Šolleová 24; po třetinách: 0:2, 0:0, 1:3

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – FBS Olomouc 4:0

Ostravské FBC si rovněž došlo za nejkratším postupem, když v posledním utkání série porazilo Olomouc 6:1. Pomohla mu k tomu především kapitánka Michaela Mlejnková, která zaznamenala hattrick.

Olomouc naopak nevstřelila v utkání branku, jediným gólem totiž byla vlastní branka Rybičkové. Dvě branky zapsala také slovenská legionářka Linda Pudišová.

FBS Olomouc – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 1:6
branky: 41. Veronika Rybičková – 7. Michaela Mlejnková, 10. Denisa Kotzurová, 53. Linda Pudišová, 56. Michaela Mlejnková, 57. Michaela Mlejnková, 58. Linda Pudišová; rozhodčí: Tomáš Humeňanský – Michal Minařík; vyloučení: 3 + Gabriela Vaculová OS:2; využití: 0:2; diváků: 83;  po třetinách: 0:2, 0:0, 1:4