Vítkovice zvolily pro semifinále Tatran Střešovice. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice Vítkovice zvolily pro semifinále Tatran Střešovice. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice
14. 3. 2023 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

VOLBA SOUPEŘEK: Souboj Ostrava vs. Praha! Vítkovice ukázaly na Tatran, loňští superfinalisté tak jdou proti sobě

 O složení semifinálových dvojic je v Extralize žen jasno. Vítězky základní části z Vítkovic totiž zvolily Tatran Střešovice, druhou dvojici tak vytvoří FBC Ostrava s Chodovem. Hrát se začne 25. března, Vítkovice se s Tatranem v semifinále soutěže utkají v novodobé historii poprvé, FBC s Chodovem naváže na poslední semifinálovou sérii ze sezóny 2018/2019.

1. SC TEMPISH Vítkovice – PSN Tatran Střešovice

Vzájemné výsledky v sezóně: 5:2 (STODOLA), 6:1 (Dubina) a 11:0 (Pohár)

Vítkovice pro semifinále zvolily za soupeře Tatran Střešovice. Oba týmy se v dosavadním průběhu sezóny utkaly v soutěžních zápasech třikrát a Rytířky zapsaly ve všech utkáních vítězství. Po výhrách 5:2 a 6:1 v Extralize žen získaly na svou stranu také finále Poháru Českého florbalu, které v Brně vyhrály 11:0.

FAT PIPE FLORBAL CHDOOV – FBC ČPP BYSTROŇ GROUP Ostrava

Vzájemné výsledky v sezóně: 3:2 (Ostrava) a 6:5 (Jižní Město)

Druhou dvojici vytvoří superfinalisté minulého ročníku – Chodov s FBC Ostrava. Zatímco pro Vítkovice s Tatranem půjde v novodobé historii soutěže o semifinálovou premiéru, Chodov s Ostravou se naposledy utkali v semifinále v ročníku 2018/2019.

V sezóně se oba týmy utkaly v soutěžních zápasech dvakrát, zápasy v základní části Extraligy žen vyhrál vždy o jednu branku Chodov: 3:2 v Ostravě a 6:5 na domácí půdě. První duel z Ostravy si pro své vysíání tehdy vybral kanál ČT Sport.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*