Marek Zapletal hrál v šestém zápase důležitou roli. Foto: Panthers Otrokovice Marek Zapletal hrál v šestém zápase důležitou roli. Foto: Panthers Otrokovice
16. 3. 2023 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Rozhodnou sedmé zápasy! Otrokovice a Vary si vystřílely prodloužení 1. kola play down

Obě série 1. kola play down v Livesport Superlize mužů rozhodnou sedmé zápasy. Otrokovice s Karlovými Vary si totiž vystřílely rozhodující utkání a odvrátily mečboly soupeřů. Za Otrokovice se blýskl Marek Zapletal, za Vary řádil Jiří Lebeda.

Otrokovice začaly skvěle a ve 13. minutě vedly díky dvěma zásahům Zapletala 2:0. Pardubice se dočkaly snížení na konci první třetiny, kdy v přesilové hře snížil Šmíd. Druhá třetina byla dlouho jednoznačně v režii domácích, předvedli se především Martin a David Ležatkovi, ještě před polovinou základní hrací doby tak domácí vedli 6:1.

Jenže na konci druhé třetiny začala pardubická pouť za vyrovnáním, která gradovala v posledních deseti minutách: branky Zozuláka, Prixe a Kučery přivedly Pardubice na rozdíl jedné branky, vyrovnat se ale Sokolům již nepodařilo.

PSG PANTHERS OTROKOVICE – SOKOLI Pardubice 6:5
branky: 6. Marek Zapletal, 13. Marek Zapletal, 23. Daniel Minich, 26. Martin Ležatka, 28. Peter Nehila, 29. Martin Ležatka – 18. Adam Šmíd, 35. Martin Zozulák, 53. Martin Zozulák, 58. Lukáš Prix, 59. Lukáš Kučera; rozhodčí: Petr Števček – Radek Števček; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 296; zásahy brankářů: Adam Kohút 7 – Matěj Denemark 16; po třetinách: 2:1, 4:1, 0:3

V Karlových Varech to na sebe vzal především Jiří Lebeda, který ve 12. minutě zvyšoval svou druhou brankou v zápase na 2:0. Ten samý hráč dovršil hattrick už v 17. minutě, mezitím se stihl prosadit českolipský Tichý v přesilové hře.

V polovině základní hrací doby snížil na rozdíl jedné branky Krajcigr, blíže se ale Lípa v průběhu celého utkání nedostala. Ještě ve druhé třetině se prosadil Zavadil, na 5:2 pak ve třetí části zvyšoval Tyl.

V 52. minutě se prosadil Pekárek a byl posledním úspěšným střelcem tohoto zápasu. Vary totiž již další branku nepřidaly, Lípě pak nepomohlo dvojité vyloučení Tichého, který nejprve inkasoval v 58. minutě dvouminutový trest za hrubost a po návratu byl vyloučen znovu, tentokráte navíc ještě inkasoval osobní trest.

FB Hurrican Karlovy Vary – FBC 4CLEAN Česká Lípa 5:3
branky: 6. Jiří Lebeda, 12. Jiří Lebeda, 17. Jiří Lebeda, 37. Jan Zavadil, 45. Miloš Tyl – 17. Milan Tichý, 29. Radek Krajcigr, 52. Ladislav Pekárek; rozhodčí: Josef Monzer – Lukáš Procházka; vyloučení: 3:5 + Milan Tichý OS; využití: 0:1; diváků: 255; zásahy brankářů: Jan Eckhardt 22 – Jan Dvořák 19; po třetinách: 3:1, 1:1, 1:1