Lukáš Souček míří do branky Vítkovic. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice Lukáš Souček míří do branky Vítkovic. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice
22. 3. 2023 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

VIT – BOH: K úspěchu musíme předvést náš nejlepší florbal, ví Souček. Bude to vyrovnaná série, říká Buršík

 Vítkovice proti Bohemians, Rytíři proti Klokanům. Druhá semifinálová série Livesport Superligy proti sobě postaví dva celky, které vyznávají především ofenzivní florbal. Brankář Vítkovic Lukáš Souček dobře ví, že jeho tým bude muset předvést ten nejlepší florbal, Jakub Buršík pak očekává velmi vyrovnanou sérii.

Vítkovice budou začínat na domácím hřišti, na kterém Bohemians vysoko porazily, vyhrály také první vzájemný duel před televizními kamerami. „Čeká nás velice náročná a diametrálně odlišná série, než bylo čtvrtfinále s BLACK ANGELS. Výsledky ze základní části v semifinále nehrají žádnou roli a my budeme muset předvést náš nejlepší florbal, abychom uspěli,“ říká zkušený vítkovický gólman.

Jakub Buršík (21) věří ve vyrovnanou sérii. Foto: FbŠ Bohemians

Jakub Buršík (21) věří ve vyrovnanou sérii. Foto: FbŠ Bohemians

Naproti tomu Bohemians jdou do série v pozici vítěze Poháru Českého florbalu, tudíž první sezónní cíl mají Klokani splněn. „Do poslední chvíle nebylo jisté, s kým budeme hrát semifinále, nakonec hrajeme s Vítkovicemi,“ přiznává Jakub Buršík, že si ani on nebyl jistý
volbou Tatranu, který zvolil Mladou Boleslav.

Podle útočníka Bohemians to bude vyrovnaná série. „Na souboj s nimi se těšíme, jelikož jim máme co vracet ze základní části, určitě se dá očekávat jak krásný, tak i tvrdý florbal. Bude to vyrovnaná série,“ věří.

V podobném duchu hovoří také Lukáš Souček. „Na semifinále s Bohemians se osobně velice těším, protože bude ve vysokém tempu a atraktivní pro diváky. Věřím, že na Dubinu přijde spousta fanoušků a vytvoří skvělou atmosféru,“ uzavírá.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • ADALBERT napsal:

    Očekávám, že tahle serie bude divácky mnohem atraktivnější než TAT-MLB. Oba týmy mají top hráče v super formě. Mohly by se utvořit zajímavé minisouboje mezi hráči. Hodně se těším na atraktivní útočný florbal.

Napsat komentář

*