23. 3. 2023 Podcasty (2) KOMENTÁŘŮ

Florbal.cz podcast: Překvapivá semifinálová volba Tatranu? Zabojují klokani o superfinále?

 Všechny čtyři čtvrtfinálové série superligy skončily jednoznačným vítězstvím papírových favoritů. Tatran si pak zvolil možná trochu překvapivě obhájce trofeje Mladou Boleslav a už v semifinále tak budeme svědky reprízy loňského boje o titul. Druhou dvojici tvoří Vítkovice a Bohemians.

Jak budou obě dvě série vypadat? Co bude hrát klíčovou roli? Hosty první části nového dílu Florbal.cz podcastu byli komentátor ČT sport Ondřej Zamazal a (nejen) florbalový novinář a bývalý superligista Jakub Švejkovský.

Také v Extralize žen žádné výrazné překvapení nenastalo a na ukončení čtvrtfinálových sérií byl potřeba minimální počet 16 zápasů. V semifinále se pak utkají Vítkovice s Tatranem Střešovice a Chodov s FBC Ostrava, což bude repríza loňského Superfinále. Jak budou obě série vypadat? A proč dopadlo čtvrtfinále, jak dopadlo? Odpovídal redaktor Florbal.cz Michal Dannhofer.

I. část – 0:00
Ohlédnutí za čtvrtfinálovými sériemi
II. část – 21:20
Volba Střešovic pro semifinále
III. část – 33:20
Překvapivě vyrovnané play down
IV. část – 50:30
Vyřazovací část Extraligy žen


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • V rámci podcastu se ještě zeptal Dominik Smolík na otázku, co vlastně znamená volba Vítkovic a jestli se bojí Chodova nebo FBC.

  „Navážu na to, že si myslím, že Vítkovice primárně pojišťují účast v Superfinále. Navíc mohou kalkulovat také s tím, že série mezi FBC Ostrava a Chodovem bude hodně vyhrocená, potenciálně může být velmi dlouhá.

  Primárně si ale nemyslím, že se Vítkovice FBC bojí, je ovšem docela možné, že kalkulují se situací, kdy by například mohly prohrát zápas/y na Dubině, a poté by se dostaly do velmi těžké situace. Analogicky je to stejná logika k tomu, co jsem říkal o Chodovu, že pro něj jsou úvodní domácí zápasy extrémně důležité.

  Z dalšího úhlu pohledu lze jejich volbu chápat také tak, že si naopak na FBC i na Chodov v rámci jednoho utkání věří. Výsledky s Chodovem byly v základní části kvalitní, FBC dokázalo dobře uhrát pohárový zápas, Tatranu se povedl druhý zápas na Dubině. Z tohoto pohledu tedy opět volba je spíše pro Tatran.“

  S pozdravem
  Bc. Michal Dannhofer / Florbal.cz

 • Baby napsal:

  Michale! Asi je lepší nic nepsat, když nesmíš napsat pravdu. Realita je taková, že město Ostrava v podstatě zakázalo Vítkovicím volbu FBC. Sypou do toho zlaťáky a chtějí ostravské finále.

Napsat komentář

*