Florbalistky Tatranu porazily Vítkovice Foto: Tatran Střešovice Florbalistky Tatranu porazily Vítkovice Foto: Tatran Střešovice
25. 3. 2023 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Ostrý začátek semifinále! První body berou pražské týmy, Vítkovice prohrály poprvé v sezóně

Semifinálové série v Extralize žen začaly pořádně zostra. Po úvodní sobotě se totiž vedení v obou sériích ujaly pražské celky. Tatran Střešovice porazil Vítkovice na Dubině 2:4, výhodu domácího prostředí pak využil Chodov, který porazil ostravské FBC 3:2.

1. SC TEMPISH Vítkovice – PSN Tatran Střešovice 0:1

Série mezi Vítkovicemi a Tatranem začala pořádně zostra. Vítkovice v prvním semifinálovém utkání jednou nevedly, ačkoliv měly územní převahu, což nejlépe dokumentuje 27 střel na branku, oproti pouze dvanácti pokusům Tatranu. Jenže oba týmy se pozorně hlídaly a Tatran trestal chyby: po dvou zásazích Seemannové a gólech Lovíškové se Simonou Korbelářovou tak Tatran bere první bod v sérii. Za Vítkovice pak skórovaly Dominika Buczek se Sárou Seevaldovou.

1. SC TEMPISH Vítkovice – PSN Tatran Střešovice 2:4
branky: 36. Dominika Buczek, 41. Sára Seevaldová – 18. Barbora Lovíšková, 25. Kateřina Seemannová, 50. Kateřina Seemannová, 60. Simona Korbelářová; rozhodčí: Libor Gavlas – Pavel Hála; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 152; zásahy brankářů: Nikola Příleská 8 – Monika Šolleová 25; po třetinách: 0:1, 1:1, 1:2

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 1:0

Klíčové se v prvním semifinále mezi Chodovem a FBC Ostrava. Ostravanky šly do vedení ve 13, minutě díky Paulíně Hudákové, Chodov pak srovnal v polovině utkání díky Pláškové, která potrestala vyloučení Gálové. Ve třetí třetině se Chodov nejprve dostal do dvoubrankového vedení, na což reagovala Pudišová, závěrečný nápor ale znemožnily dvě ostravská vyloučení.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 3:2
branky: 34. Magdaléna Plášková, 51. Andrea Břeská, 54. Markéta Prontekerová – 13. Paulína Hudáková, 55. Linda Pudišová; rozhodčí: Jan Brak – Tadeáš Provazník; vyloučení: 2:3; využití: 1:1; diváků: 203; zásahy brankářů: Jana Christianová 20 – Veronika Tomšová 22; po třetinách: 0:1, 1:0, 2:1