Bohemians slaví první bod v semifinálové sérii. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice Bohemians slaví první bod v semifinálové sérii. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice
28. 3. 2023 Superliga (17) KOMENTÁŘŮ

První body na kontech Boleslavi a Bohemians! Tatran padl poprvé v superligové sezóně, dvě sekundy před nájezdy

Semifinále Livesport Superligy začalo poměrně nečekaně. První body totiž na svém kontě po úvodních zápasech mají celky Mladé Boleslavi a Bohemians. Zatímco v Praze rozhodl čerstvý otec Milan Tomašík o výhře Boleslavi v prodloužení, Bohemians získali zápas na Dubině díky povedené třetí třetině. V Ostravě se navíc vracel čas o 4 minuty.

Mladá Boleslav založila svou výhru povedeným vstupem do utkání, už v páté minutě vedla 2:0 po zásazích Grubera s Dominikem Benešem. Ještě v první třetině snížil Vojtěch Kún, následně ale více než polovinu hrací doby dominovali zápasu brankáři, Lukášové Kříž a Bauer.

Až v 55. minutě srovnal Hanák a muselo se do prodloužení. To rozhodl přesně dvě sekundy před koncem Milan Tomašík, který tak vítěznou brankou oslavil narození dcery. Tatran tak napodobil florbalistky Vítkovic a poté, co prošel jednoznačně základní částí a čtvrtfinále Livesport Superligy, tak padl v prvním semifinálovém utkání.

Oslím můstkem se tak můžeme přesunout na Dubinu, kde se velmi zajímavá situace odehrála již v první třetině. Domácí florbalisté totiž v deváté minutě uspěli s trenérskou výzvou a vynutili si tak nájezd za předchozí postavení hráče Bohemians v brankovišti. Faktem je, že v této chvíli se čas musel vracet o zhruba čtyři (!) minuty.

Vítkovice trestné střílení neproměnily a nevyrovnaly tak na 1:1 po úvodním gólu Jaroslava Petráka. Celé utkání se neslo ve velmi tvrdém a ofenzivním duchu, žádný z týmů se nikdy nedostal do většího než jednobrankového vedení. Poslední slovo tak měl Filip Forman, který vystřelil Bohemians první bod.

VÝSLEDKY PRVNÍCH UTKÁNÍ SEMIFINÁLOVÝCH SÉRIÍ LIVESPORT SUPERLIGY:

1. SC Vítkovice – FbŠ Bohemians 5:6 (2:2, 1:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 12. Hubálek (Pažák), 17. Matejčík, 24. Delong (Šindler), 46. Sidunov (Fukala), 54. Zubek (Hubálek) – 1. J. Petrák (Řehoř), 20. Kawulok (Buršík), 32. Malič (P. Šebek), 51. J. Petrák, 53. K. Petrák (Buršík), 56. Forman (Buršík).

Tatran Střešovice – Florbal Mladá Boleslav 2:3 (1:2, 0:0, 1:0 – 0:1) po prodl.
Branky a nahrávky: 20. Kún (Meliš), 55. T. Hanák (Mare. Beneš) – 4. Gruber (Gašparík), 5. D. Beneš (Bína), 70. Tomašík (Hemerka).