Adam Delong slaví branku do sítě Bohemians. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice Adam Delong slaví branku do sítě Bohemians. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice
29. 3. 2023 Superliga (17) KOMENTÁŘŮ

Semifinálové série vyrovnány! Vítězství slaví Tatran a Vítkovice

Ve středu večer se odehrály obě druhá utkání semifinálových sérií Livesport Superligy. Bohemians už podruhé nestačili na Vítkovice a Tatran dokázal na druhý pokus doma porazit Mladou Boleslav.

Svoje druhé utkání semifinálové série odehrál Tatran proti odvážně zvolenému soupeři z Mladé Boleslavi. První utkání rozhodl vteřiny před koncem prodloužení svým sólem přes celé hřiště Adam Hemerka, jehož přihrávku následně pohodlně doklepl Milan Tomašík. Tatran tak měl ještě před přesunem série do Mladé Boleslavi soupeři co vracet.

První třetina začala lépe pro Tatran, kdy se trefil Adam Tlapák a poslal domácí do vedení. Netrvalo ale dlouho a Boleslav zvládla gólově odpovědět. Michal Sládek po křížové přihrávce od Jakuba Grubera zvládl doklepnou balonek za záda gólmana Tatranu. První třetina ovšem končila po druhém gólu domácích za přívětivějšího stavu pro Tatran. Ve druhé dvacetiminutovce to byli hosté, kdo tlačili na branku soupeře. Jediným gólem v této části utkání se blýskl Lukáš Punčochář a stav se vyrovnal. Na gólové vlně se nesla Boleslav i v poslední třetině, kdy je poslal do vedení 2:3 střelec vítězného gólu z minulého zápasu Milan Tomašík. Tatran ale v tu chvíli drtivě převzal otěže. Tři minuty před koncem po gólové smršti domácích svítilo na světelné tabuli skóre 8:3 a domácí směřovali k vyrovnání série. Hosté se poté zmohli už pouze na jednu branku a semifinálová série se tak přesouvá na palubovku Mladé Boleslavi za stavu 1:1.

Ve druhém semifinále první utkání ovládli domácí FbŠ Bohemians, když vítězný gól vstřelil Vítkovicím Filip Forman, který se těsně před koncem ocitl sám před Vítkovickou brankou a zajistil tak domácím těsné vítězství 5:6.

Ve středečním zápase začali lépe domácí, kdy se trefil Jakub Hubálek po zachycené přihrávce na středu hřiště a střele z výběhu. To bylo pro první třetinu vše. Bohemians se poprvé brankově ozvali na začátku druhé části. Na 1:1 srovnal Karel Petrák po přihrávce zmiňovaného Filipa Formana. Stejný scénář pokračoval ještě v rámci druhé třetiny. Jako první udeřily Vítkovice z hole Michala Pažáka a následovalo opět srovnání hostů, tentokrát se prosadil Jakub Buršík po přesně mířené střele k levé tyči. Rozhodnout tak měla třetina poslední. V té byli úspěšnější domácí, kteří nasypali hostům hned sedm branek a i přes dvě branky FbŠ nakonec zvítězili 9:4. Obě semifinálové série tak pokračují s vyrovnaným skórem 1:1 a Vítkovice čeká daleká cesta do Prahy, kde budou moci domácí prostředí využít právě FbŠ Bohemians.

Výsledky druhých utkání semifinálových sérií Livesport Superligy:

Tatran Střešovice – Florbal Mladá Boleslav 8:4 (2:1, 0:2, 6:1)
Branky a nahrávky: 6. Tlapák (Kreysa), 13. Němeček (Meliš), 46. Němeček (Mare. Beneš), 49. Mare. Beneš (Havlas), 53. Šimek (Šindelář), 54. Mar. Čermák (Meliš), 58. Šindelář (Šimek), 58. Kreysa (T. Hanák) – 8. Sládek (Gruber), 25. Punčochář (Zakonov), 38. Tomašík (Natov), 59. D. Beneš (Tokoš).

1. SC Vítkovice – FbŠ Bohemians 9:4 (1:0, 1:2, 7:2)
Branky a nahrávky: 16. Hubálek, 35. Pažák (Hubálek), 43. Besta, 47. Delong, 48. Matejčík (Pažák), 51. Pažák (Zubek), 54. Besta, 55. M. Gattnar (Besta), 59. Delong (R. Gattnar) – 25. K. Petrák (Forman), 40. Buršík (Malič), 49. Malič (K. Petrák), 52. Forman (Malič).

Autor: Pavel Klepetko