Martin Šindelář (88). Foto: Matyáš Klápa, Tatran Střešovice Martin Šindelář (88). Foto: Matyáš Klápa, Tatran Střešovice
31. 3. 2023 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Porážky vítězů základních částí v semifinále. Musíme být efektivní, shodují se Šindelář s Kubečkovou

 Oba týmy vyhrály bez ztráty byť jediného bodu základní část a ve vitrínách tak mají Prezidentský pohár. Přesto ale jak Tatran Střešovice v mužské Superlize, tak Vítkovice v Extralize žen prohrály svá úvodní semifinále. Podle Martina Šindeláře s Michaelou Kubečkovou musí být jejich týmy efektivní.

Ještě jedna věc oba týmy spojuje: ve druhých utkáních ukázaly sílu a dokázaly vyrovnat stavy semifinálových sérií na 1:1. „Myslím si, že v první řadě bylo první utkání z naší strany nepodchycené, z toho důvodu, jak jsme do něj nastoupili, myslím si, že jsme nebyli připraveni na tempo play off s ohledem na ten způsob, jakým proti nám hrály Vinohrady, takže jsme si museli zvyknout a adaptovat se,“ popisuje Martin Šindelář.

Oba respondenti se shodnou na tom, že jejich týmy musí být efektivní.  „Z mého pohledu jsme k oběma zápasům přistoupily stejně, víme, že v play off rozhoduje každý zápas. Jako důvod prohry vidím rozhodně proměňování šancí a důraz ve vlastním předbrankovém prostoru, což se nám v druhém zápase podařilo alespoň trochu vylepšit a pomohlo nám to k výhře,“ hodnotí obě utkání česká ženská reprezentantka.

Michaela Kubečková ; Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice

Martin Šindelář pak poukazoval na změnu ve druhém semifinálovém zápase. „Víme, že série bude primárně o nás, co ze sebe vymáčkneme, hrajeme proti soupeři, který nechce moc tvořit, ale my se tam prostě musíme dostat. Musíme být efektivní v každém směru a dostat ze sebe maximum, to tak v prvním zápase nebylo. Byli jsme si vědomi toho, že právě nasazení a efektivitu musíme změnit, stejně tak přístup k zápasu,“ popisuje.

Semifinále ale podle něj bude nadále vyrovnané. „Ve druhém utkání se právě ukázalo, že pokud na Bolku nebudeme čekat a zatlačíme ji, tak to může přinést ovoce. Musíme být ale zodpovědní a dobře víme, že sérii budou rozhodovat maličkosti,“ uzavírá Martin Šindelář.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • trener napsal:

    pokud bolku zatlačíme a nebudeme čekat…zlatá slova, ve 3 zápase ovšem tatran zjistil, že bolka není žádné ořezávátko, že ty slabší výkony v zákl.části byly možná jenom mimikry, že to jsou velezkušení borci a že to mají takticky zmáknuté. a tatran jaksi neví, nebyli konfrontováni, neprohrávali, neví jak to hrát a začíná jim vrtat v hlavičkách, co se to proboha děje? němeček podráždění už ani neskrývá, zoufalý beneš netrefí ani kasu, hrají to skoro na jednu lajnu a to fyzicky nejde donekonečna…tatran bude mít velkou šichtu najít účinný recept, supermani a neporazitelnost jsou na šikmé ploše

    • asistent trenera napsal:

      a je tu konec druhého špílu a konečně se na to dalo i koukat, boleslavské ofenzivní mimikry ovšem přinesly jen to, že upuštění od betonu znamená prohru. No opět asi budou žhavit linku do Prešova. Chvála florbalovému bohu, že to je alespoň 2:2…a nebo si chce pan Novotný vzít na celý 4. zápas video challenge?

Napsat komentář

*