Souboj Bohemians a Vítkovic byl plný osobních soubojů. Foto: Český florbal Souboj Bohemians a Vítkovic byl plný osobních soubojů. Foto: Český florbal
2. 4. 2023 Superliga (34) KOMENTÁŘŮ

Bohemians doma neuspěli, Tatran s Boleslaví vedou vyrovnanou bitvu

Tento víkend se opět nesl v duchu semifinálových sérií Livesport Superligy. Tatran tentokrát přijel změřit síly na palubovku Mladé Boleslavi a Bohemians hostili dalekého soupeře z Ostravy, 1. SC Vítkovice.

Třetí a čtvrtý zápas semifinálové série mezi FbŠ Bohemians a Vítkovicemi se odehrál tento víkend v Praze. V prvním utkání začaly branky padat ve velkém již od začátku hry. Nejprve se trefil Matyáš Šindler, který poslal hosty do vedení. Domácí Jaroslav Petrák brzy poté skóre srovnal po krásně vymetené pavučince v brance Vítkovic. Hosté ale do konce třetiny přidali další dva góly a o přestávce tak vedli 1:3. Druhá třetina začala opět lépe pro Vítkovice, kdy v polovině třetiny zvýšil brankový náskok Adam Delong. Během následujících pěti minut se ale oklepala Bohemka. Zvládla vstřelit hned tři góly a rázem se skóre opět srovnalo. Rozhodující ovšem byla třetina poslední, ve které dominovaly Vítkovice a nasázely domácím hned sedm branek. To již Bohemians zvrátit nedokázali a třetí utkání semifinále tak skončilo 5:11 pro hostující 1. SC Vítkovice.

Do nedělního zápasu nastoupili domácí s cílem dovézt alespoň jedno ze dvou v Praze konaných utkání k výhře. Právě Bohemians začali lépe a během třiceti sekund se dostali na brankový stav 2:0. Na začátku druhé třetiny sice svůj první gól vstřelili hosté, následovaly ovšem tři branky domácích, které znamenaly navýšení náskoku FbŠ Bohemians na 5:1. Ve třetí třetině tak Vítkovice musely dohánět čtyř brankový deficit. Hostům se od začátku poslední dvacetiminutovky dařilo vytvářet tlak a postupně začali snižovat gólový rozdíl. Rozhodující byl gól Jana Šebesty šest vteřin před koncem základní hrací doby, který znamenal vyrovnání a zápas šel do prodloužení. V tom byly na vítězné vlně Vítkovice a Martin Gattnar ve čtvrté minutě prodloužení zápas rozhodl. Stav série je tak 1:3 pro 1. SC a Vítkovice tak mají možnost již v příštím zápase postoupit do finále Livesport Superligy.

Dvě utkání o víkendu odehrál také Tatran proti Mladé Boleslavi. Série se po dvou utkáních na půdě Tatranu přesunula právě do Mladé Boleslavi. Sobotní zápas začal lépe pro domácí, kdy byl v polovině třetiny pískán nájezd ve prospěch Boleslavi a Jakub Bína dokázal pohotově proměnit. Do konce třetiny Tatran nezareagoval, pouze přišlo navýšení gólového rozdílu po brance Ronalda Gašparíka. Druhá třetina byla bezgólová. Tatranu se stále nedařilo vstřelit branku a Boleslav si dobře hlídala svůj dvoubrankový náskok. Góly začaly opět padat až ve třetině poslední, stále ale dominovali domácí z Mladé Boleslavi. Teprve za stavu 4:0 vstřelil první branku Tatran z hole Tomáše Hanáka. Boleslav ale stačila reagovat a utkání skončilo s bezpečným náskokem domácích 6:2.

Do druhého zápasu nastoupila gólově domácí Mladá Boleslav brankou Milana Tomašíka hned 24 vteřin po úvodním hvizdu. Následně využil přesilovou hru Jan Natov a o přestávce tak Tatran prohrával, stejně jako v sobotním zápase, 2:0. Kontaktní branku Tatranu ve druhé části utkání vstřelil David Šimek, kdy trefil bekendem míček před domácí brankou. Ronald Gašparík v polovině třetiny následně vrátil Mladé Boleslavi dvoubrankové vedení střelou z vytočení od mantinelu. V poslední části utkání Tatran nejprve vyrovnal. Poté si sice Boleslav vedení vzala zpět, ovšem brzy na to padly další dva góly Tatranu, ten rozhodující z hole Marka Beneše, který svou úpravou skóre na 4:5 zařídil vyrovnání semifinálové série na 2:2.

Výsledky třetích a čtvrtých utkání semifinálových sérií Livesport Superligy:

FbŠ Bohemians – 1. SC Vítkovice 5:11 (1:3, 3:1, 1:7)
Branky a nahrávky: 8. J. Petrák (Forman), 33. P. Šebek (Malič), 35. Rozkovec (Gajdoš), 37. Buršík, 54. Malič (Kisugite) – 6. Šindler (Delong), 9. Hubálek (Zubek), 19. Matejčík (Zubek), 30. Delong, 42. Hubálek (Delong), 44. Hubálek (TS), 49. Delong (O. Vítovec), 51. R. Gattnar (Matejčík), 54. Matejčík, 55. Matejčík (Zubek), 60. Hubálek (Delong).

FbŠ Bohemians – 1. SC Vítkovice 5:6 (2:0, 3:1, 0:4 – 0:1)
Branky a nahrávky: 15. K. Petrák (Buršík), 15. Rozkovec (Gajdoš), 31. Kisugite (K. Petrák), 34. Řehoř (Bílek), 40. Řehoř (Kisugite) – 21. Besta (Šindler), 44. O. Vítovec (Šindler), 52. Šebesta (Zubek), 58. Delong (Matejčík), 60. Šebesta (Zubek), 64. M. Gattnar (Delong) Stav série: 1:3.

Florbal Mladá Boleslav – Tatran Střešovice 6:2 (2:0, 0:0, 4:2)
Branky a nahrávky: 11. Bína (TS), 12. Gašparík (D. Beneš), 44. Punčochář (D. Šebek), 49. Gašparík (Sládek), 53. Zakonov (L. Bauer), 56. Natov (Hemerka) – 51. T. Hanák (Němeček), 58. T. Hanák (Meliš).

Florbal Mladá Boleslav – Tatran Střešovice 4:5 (2:0, 1:1, 1:4)
Branky a nahrávky: 1. Tomašík (Tokoš), 12. Natov (Sládek), 31. Gašparík (D. Beneš), 56. Sládek (Tomašík) – 30. Šimek (Mare. Beneš), 44. Kreysa (Němeček), 52. Mare. Beneš (Němeček), 57. T. Hanák (Němeček), 58. Mare. Beneš (T. Hanák) Stav série: 2:2.

Autor: Pavel Klepetko

• Fanoušek napsal:

Jako fanoušek sportu a ne týmu, tak Bohemka s Vítkovicemi je reklama na florbal! Tatranky a Bolka je spíš uspavaci pohádka pro děti. Jak tým s hráči jako je boleslav hrají takovou sracku na mladý kluky z Tatranu? Pořád jde vidět, že mladí táhne všechny sporty. Hemerka, punčochář, a Tatran. Ale takový sládek a tokos si spletli sport? Oni asi jsou velký kamarádi s gravitaci. Jen brečí a padají. Jinak marek Beneš je génius!

• Radek T napsal:

Přeji Bohemce, ale mají neslabšího brankáře a Vítkovice to moc dobře vědí. Kisugute by měl být opora, ale když ho srovnám se Suchánkem, tak nechápu co dělá v reprezentaci.
    Každopádně zatím nejvyrovnanější semifinále za posledních x let. Ikdyž to pokaždé není v podání Tatranu a Bolky reklama na florbal, tak kdo sledoval dnes třetí třetinu nemohl litovat.

Rozhodčí se taky snaží. Bohužel oni stojí na nástupišti, ale vlak je už dávno v depu. Tuto situaci způsobili lidé, kteří několik let nic nedělali a nenesou za to žádnou zodpovědnost. Kdo zná hokejové zákulisí rozhodčích, tak se jedná o jiný svět.

Jo bohemka by si zasloužila, i nějaká obměna finalistů. Několik let jsem pískal ve florbale a jak říkáte. To jak na to srala celá organizace , se poslední dobou podepisuje. Bohužel Janoušek a Černý už na palubce neběhají. Přijde mi, že se snaží pořád něco vymýšlet,ale za hlavní podstata se přehlíží. Video rozhodčí jako jo i ne. ,Aby se vraceli x minut zpět a kdyz nejsou záběry ,tak jako co? Tak když video rozhodčí,tak zařídit poradny záběry a prostě dat omezený počet a neřešit každou kravinu. Nikdo není dokonalý a nikdy nebude.chapu,že z minulosti byly velice poškozený týmy ,když rozhodčí to nezvládly. Ale pořád je to sport a mělo by se řešit třeba jen góly a ne každý prd co se komu nelíbí. Prostě dat kamery kolem brány na situace a čus a nebudeme řešit každý dotyk . Až tam budou padat miliony za vstupenky a hráče,tak možna.

• Bolka napsal:

Nevím no, já si pořád myslím že by Bolka s tím kádrem co má mohla a měla hrát trochu jinej florbal. Samej soucasnej a byvalej reprezentant a hrajou zandoura. Jasně, hraje se na úspěch a ne na krásu, ale na nejbohatší tým v ČR mi to přijde málo. Nehledě na to že posily jako Pěnička nebo Krebner jsou jenom do počtu

Přesně, peníze a síla nejde vidět. Kluci z Tatranu jsou odchovanci co nemaji zkušenosti to co kluci z bolky a hrají beton? To je pošlete do druhého semifinále, tam si zahrají.

• Matej napsal:

S kadrem ktery ma bolka. Momentalne ma vyborne obrance, ale je potreba si uvedomit, ze ti byvaly reprezentanti uz jsou hodne byvaly, prece po tomasikovi se sebkem nikdo nemuze chtit, at se honi s benesem nebo nemeckem nahoru dolu

Nebavíme se o fyzickém narodaku, ale zkušenostech a fyzicky vybavených lidi mají víc než Tatran a i zkušenosti. Chápu, že se hraje na výsledek. Ale nemyslím si, že to mají zapotřebí. Prostě je to divné s takovými tituly a zkušenosti hrát tohle

• Proflorbal napsal:

Bolka to je prdel. Trenér, který neumí využít nejlepšího střelce MS juniorů….😁 😁 😁

No protože myšlení,, made in boleslav,, je, že koupíme nejlepší hráče nebo co se jim nejvíc daří a pak neumet s tím laborovat je smutný. Jako tehdy nejlepší střelec krajcigr. Protože celý Brno hrálo přes něj a proto byly čísla. Pak si ho koupila a ejhle, nebylo to stejné. Proč radši nestavet na tymovosti místo na jménech.

• ADALBERT napsal:

A má taktika týmu ustoupit jednotlivci? Když přijde Messi do týmu, kterej hraje nakopávaný balony, tak bude taky k ničemu. Spíš je prostě rozpor v přestupový politice x taktice.

Asi jsme se špatně pochopili. Já chápu, že tým nebude měnit něco co funguje kvůli jednomu hráči. Ale tak snad vybírám hráče, aby mi to šlo do mého systému a ne brát hráče podle statistik a vlastně se nehodí do meho systému a potom bude trpět. Nebude mít čísla a potom stejně odejde. Kde je logika? Přeci si nevezmu Messiho do týmu, kde bude trpět a nemůže ukázat co umí.

• Honza napsal:

Jenže Bolka právě vybírá dle mého názoru hráče nesystémově, chce všechny „hvězdy“, až poté přemýšlí, jak je zakomponovat. A ty co nevyjdou tak nemá problém, aby to prostáli na lavičce. Za mě je Pěnička moc přeceňovaný, ten byl dobrý v juniorském florbale, ale dál už se neposune, stejně jako Josef Juha. Můj názor.

Já právě reagoval na Proflorbal. My se právě pochopili a napsali totéž.

• Komik napsal:

Bolka primárně nakupuje tak, aby oslabila konkurenci. Následně až řeší, co to znamená pro tým a podobně.

Vítkovice jednoznačně lepší než bohemka. Když zapnou, tak válcujou. Tatran za mě zklamání. Čekal jsem mnohem větší dominanci bez ohledu na tolikrát zmiňovaného zanďoura Bolky. Bolka hraje super – porovnání toho, jak prostě nepustí lepší tatran do velkých šancí a naopak každou chvilku bolka zakončuje z nebezpečných prostorů – ten rozdíl je velký. Pořád doufám v SF Tatran-Vítky, ale ten Tatran to bude mít těžký.

• pavel napsal:

Bohemka trestuhodně zahodila možnost získat bod. Je vidět, že chybí zkušenosti a asi taky klid na střídačce. Ale ještě pořád můžou postoupit…Viděl bych je rád s Tatranem ve finále.

• Bootham napsal:

Bolka jak má vedení, tak hraje 90% času na své polovině na míčku a když už to pošle přes půlku, tak to většinou zase zatáhne na svou půlku. Rozhodně účinný florbal, ale totálně nudný a pro nezaujatého diváka nekoukatelné. Tatran bohužel nemá nejlepší formu a proto bych řekl že tolik nedominuje. Hlavně první lajna, Havlas se potřebuje chytit, za 4 zápasy proti Bolce pouze 4 střely na bránu a jedna asistence. Navíc většina ztrát první lajny na míčku jde přes něj. Věřím že kdyby se chytil, tak by to mohlo vypadat trošku lépe ze strany Tatranu. Všiml jsem si že v Play off na Tokiho působí ještě větší gravitace než obvykle a při sebemenším kontaktu jde k zemi a ještě stihne nohama střihnout ve vzduchu.

Série Vítkovice vs Bohemka nabízí mnohem koukatelnější ofenzivně laděný florbal a nezlobil bych se kdyby to bylo 2:2 na zápasy. Krásné souboje Forman vs Pažák.

• Nejlepsi obrana je obrana napsal:

No, ja bych vypichnul Bedlovo vyjadreni po zapase, ktery to shrnul slovy „meli jsme dat jeste nejaky goly…“. Hrozne hezky se na tu Bohemku diva, fakt klobouk dolu, ale kdyz vedes ve treti tretine 5:1 a jeste v nejaky 52. minute 5:2, tak potrebujes spis hrat to, co hraje Boleslav a ne si tam se souperem vymenovat brejk za brejkem. Zajimalo by me jaky ty pokyny realizaku Bohemky ve skutecnosti ve treti tretine byly.

• Pavel napsal:

Nevím proč tady většina brečí nad Bolkou. Tatran byl suverén ligy, navíc to od Tatranu v sezoně pěkně schytali. Jako bývalí trenér bych „naordinoval“ stejnou taktiku. Tady jde o výsledek a kdyby Bolka nehrála zodpovědně dozadu, už by včera byl Tatran ve finále.
    Mimochodem po MS se v podcastu bavil Cepek o obraně repre. Kritizoval názor, že jsme ve finále poustěli švédy příliš do hry. On velmi trefně poznamenal, že snad musíme umět bránit. Když pak někdo hraje do obrany, všichni ho kritizují.
    Mě se třeba vůbec nelíbí ty „reklamy na florbal“ v ČT 20 gólů apod., jedna chyba za druhou, to je pro mě nekoukatelné.

Je rozdíl hrát zodpovědně do obrany a druhá věc je stát jak blbec u své brány a přihrávat si a čekat a čekat. Nikdo neříká, že Bolka hraje zpátky do obrany, že je to špatně, ale do prdele, tak to ptehraji dopředu za jejich bránu a něco zkusím. Myslím, že tenhle styl hraje někdo extrémně slabí na silný. V to hle případů je to jen pro smích. Jsem bývalý rozhodčí a trenér a dokonce i hráč a upřímně jako hráč bych se na tohle vysral jen běžel si párkrát prihrat a zase zpátky. Je otázka hrát beton na o několik stupňů silnějšího ne na sobě rovného. Jako trenér chápu, že prostě nevymysli nic lepšího než tohle. Ok. Pokud se budeme bavit jako trenér s trenérem, chci do finále, kde budu hrát tuhle sracku, tak ok. Dam Vám za pravdu pokud se jedná o titul. Ale co třeba Švédska, Švýcarska či finská liga. Tohle se tam děje? Patříme mezi tyhle tahouny florbalu a neviděl bych od začátku takovouhle hru ať hraje kdokoliv s kýmkoliv. Ono s těmi Švédy to asi bude prostě vždycky srovnávání, ale když se podíváme na jejich nejvyšší ligu a hlavně na ty pod nimi, tak je to pořád jiný florbal. To co dokáže Bolka proměnit z breaku a Tatran ne, tak to je prostě Švédsko a Česko. Asi můžeme říct, že v repre proti těm svedum chyběli šikovný hráči a přebývali jiný. Prostě mladí vpřed a i ve florbale se to ukazuje. Například co dokáže ve svých letech hemerka je na klobouček

Jasně že to hraní s míčkem u vlastní branky je nuda, ale Bolce to vychází a Tatran bude muset najít způsob, jak to překonat. I to prostě k florbalu patří.
        V podcastu řešili borci s kým bude Tatran ve finále a teď je otázka jestli se tam dostane.
        Je to jenom můj hloupý názor, pokud vás uráží, tak se omlouvám.

• Švédsko napsal:

Tak to nechápu, že dneska trenér Pixba nenaordinoval svým svěřencům zanďoura, když hráli s vítězem základní části. Byla to normálně otevřená partie, jasně nakonec prohráli, ale prodloužení už je prostě jiná soutěž a tam je to o jednom povedeném útoku.

• frc napsal:

Tady si dovolím souhlasit neskutečný zápas a ještě jeden dodatek všichni rozhodčí v Česku by se měli povinně podívat jak se píská florbal , neříkám že tam nebyly chyby ale tak nějak pro všechny stejně

• hudino napsal:

To byl zápas o level jinde než české PO. Lehkost s jakou se dostanou do otevřené střely proti daleko lepší obraně je skvělá.

přesně…kdyby hrál proti Bolce Falun nebo Pixbo, tak by tu nikdo nebrečel proč Bolka hraje antiflorbal…prostě by to Aldeeb, Rudd, Weissbach nebo jim podobný vzali míček, vyhráli 1 na 1 a udělali gól ať už střelou, nebo nahrávkou…a všechny by to bavilo. Ještě mě napadla jedna věc – klobouk dolů před Tatranem, že se pořád udrželi a na styl Bolky ústně nereagují – prostě vědí, že si to vybrali a mají to.

• Tim napsal:

Mě tady baví, to neustálé osočování Bolky. Když vyhrála titul nad Vítkama, pořád se řešilo, jak Karas přešlápl čáru brankoviště, až Unie zavedla video… Loni zdecimovaná Bolka dohrávala superfinále skoro s deseti hráči a logicky hrála opatrně a šetřila síly, protože pustit se do běhaní nahoru dolů by byla sebevražda, všichni podobní „fanoušci“ se z toho mohli pominout a Unie zavedla pravidlo o zdržování… Letos si Bolku vybral Tatran, dal jí přednost před Bohemkou, která běhá nahoru a dolů, to si Tatran nevěřil nebo si myslel, že Boleslav snadno přejede ? Teď, když to úplně tak nejde, zase tady brečí, asi bude muset zasáhnou Unie… Jo a jen tak mimochodem, letos na PM Bolka s Falunem hrála a nebyl to žádný propadák, jak by si tady většina asi přála.

• Peter napsal:

Protože od nejbohatšího týmu v republice se asi čeká něco jiného ne? To je asi jako když druhá Plzeň přijela na hřiště vedoucí Slavie a měla za celý zápas držení míče 30 %, lidi prostě od nejlepších zápasů očekávají nejlepší zážitky. A jestli má Boleslav tak staženou prdel z Tatranu, tak asi dělají něco špatně, protože když si odmyslím první lajnu, kde to ještě chápu, že nechtějí dávat Benešovi a spol prostor hrát na míčku, tak ten zbytek by měli přehrávat.

Jak bylo řečeno, na první lajnu Tatranu, která je v topu, tak ať si hrají beton, ale ty ostatní? To je docela k smíchu. No vybrali si bolku, protože je něco jiného hrát na opevnění Boleslavi X zápasů a nějak to uhrát a vyzrát. Než v jednom zápase, kde se s tím nedá udělat nic. Clwkem rozumné řešení. Sice je tedy zklamání, že Tatran nepredvadi to co v základní části. Ale bohužel nedá se na to koukat. Myslím si, že kdyby si vzali bohemku, tak je to super na koukání a zajímalo by mě jak by se vitky poradili s bolku v semifinále. Paradoxně Bohemka umí taky na bolku, takže škoda , že nebyl jiný výběr

Ty pohádky o tom, jak chudý Tatran bojuje proti bohaté a zlé Boleslavi, to se v našich zemích nosí, toho se Petere drž, možná Tě i Prchal vezme do firmy. Jinak se nedivím, že když člověk sleduje náš fotbal, kde je unikum si přihrát na pět metrů, tak ho potom třicet bezchybných nahrávek ve florbale, než se přejde do útoku, značně vykolejí. Ale nebojte se, Bolka letos mistr nebude, Unie to nedovolí, přece nepřijde o „fanoušky“ jako jste vy.