Florbalistky Vítkovic a FBC Ostrava se utkají v Superfinále. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice Florbalistky Vítkovic a FBC Ostrava se utkají v Superfinále. Foto: Pavel Netolička, Florbal Vítkovice
5. 4. 2023 Extraliga žen (4) KOMENTÁŘŮ

Praha skutečně uvidí Bitvu o Ostravu, v Superfinále totiž Vítkovice vyzvou FBC Ostrava

 Expertka Florbal.cz Tamara Hašová se trefila. Pražská O2 Aréna totiž skutečně uvidí ostravské Superfinále. Oba ostravské týmy o tom rozhodly v pátých semifinálových duelech. Vítkovice porazily na Dubině Tatran 2:1, úřadující mistryně z FBC Ostrava pak vyhrály na Chodově 3:2 a oba týmy tak zvítězily v semifinálových sériích 4:1 na utkání. 

Jako první šly do akce florbalistky FBC, které vykročily za opakovanou účastí v Superfinále velmi rázně. Ve 13. minutě otevřela skóre Káčová, o tři minuty se prosadila Paulína Hudáková.

Chodov se ale dokázal do utkání vrátit: ve druhé části totiž srovnaly Venerová s Fáčkovou. Rozhodnout se tak muselo ve třetí třetině, kde využila  –  tak torchu symbolicky – přesilovou hru Pudišová.

Vítkovice naopak nastoupily na domácí palubovce a od začátku se hrálo velmi aktivní utkání. Rytířky v něm nikdy neprohrávaly, když v páté minutě otevřela skóre Husková, na což ve druhé třetině navázala Trošková.

Ze strany Vítkovic šlo o poslední gól, vzhledem k tomu, že Tatran se ale prosadil pouze díky Simoně Korbelářové, která velmi hraničně skórovala s koncem druhé třetiny, tak to k postupu do Superfinále stačilo.

Vůbec poprvé v historii tak Superfinále uvidí „Bitvu o Ostravu“ mezi Vítkovicemi a FBC.

Zajímavostí pátých semifinálových duelů tak je, že o složení českého ženského Superfinále rozhodly dvě Slovenky: Jana Trošková na straně Vítkovic a Linda Pudišová za FBC Ostrava.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 2:3
branky: 22. Kristina Venerová, 37. Barbora Fáčková – 13. Veronika Káčová, 16. Paulína Hudáková, 45. Linda Pudišová; rozhodčí: Lucie Hejnová – Tomáš Kostinek; vyloučení: 3:0; využití: 0:2; diváků: 315; zásahy brankářů: Jana Christianová 32 – Veronika Tomšová 20; po třetinách: 0:2, 2:0, 0:1

1. SC TEMPISH Vítkovice – PSN Tatran Střešovice 2:1
branky: 5. Barbora Husková, 29. Jana Trošková – 40. Simona Korbelářová; rozhodčí: Viktor Kubala – Patrik Mik; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 146; zásahy brankářů: Nikola Příleská 11 – Monika Šolleová 18; po třetinách: 1:0, 1:1, 0:0


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*