BUTCHIS postupuje do Livesport Superligy. Foto: Kanonýři Kladno BUTCHIS postupuje do Livesport Superligy. Foto: Kanonýři Kladno
7. 4. 2023 Superliga (12) KOMENTÁŘŮ

Otočka a postup do Livesport Superligy! BUTCHIS nezastavuje a nahrazuje Otrokovice v Superlize

 Sestup Otrokovic, příchod BUTCHIS. Livesport Superliga má nově sedm pražských týmů, nejkratší možnou cestou totiž finále 1. ligy mužů ovládl nováček(!) soutěže, tým BUTCHIS pod vedením Jana Zahalky. V posledním třetím finálovém utkání porazil Kladno 6:5 po prodloužení, vítěznou, a tedy postupovou branku vstřelil Jakub Černý.

Unikátní příběh týmu BUTCHIS pod vedením Jana Zahalky je u konce. Nováček soutěže prohrál ve svém premiérovém ročníku jediné utkání a míří přímou cestou do Livesport Superligy, kde zaujme místo Otrokovic.

Rozhodlo se o tom ve třetím finálovém utkání, které se přitom pro BUTCHIS nevyvíjelo vůbec dobře. V čase 25:48 prohrával 1:5 a vypadalo to, že minimálně zítra se ještě hrát bude. Jenže poté nastal velký obrat. Postupně se trefili Papež, Šubrt, Černý a Pecha a zápas šel do prodloužení. To rozhodl opět Černý a BUTCHIS tak může slavit postup.

V součtu s předchozími výhrami 7:4 a 9:2 to stačilo. BUTCHIS tak vlastně dopsal neuvěřitelný příběh, ve kterém nováček 1. ligy mužů prohrál pouze jednou: ve čtvrtém kole podlehl vysoko 5:11 Znojmu.

Jediným dalším týmem, který proti BUTCHIS bodoval byl Chomutov, který odešel poražen po nájezdech. Šanci na Livesport Superligu má stále také Kladno, které prošlo do finále 1. ligy mužů z 9. (!) pozice po základní části. V baráži se postaví Karlovým Varům.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Carlos napsal:

  Jako počin je to unikátní a parádní, ale nevím jestli na to není brzo. Nemají halu, nemají ani kádr. Ale Superliga za dlouho a on se určitě nějaký odpadlík ze zbytku pražských týmů najde, kdo si tam půjde pinknout

 • Bučím napsal:

  Viděl jsem je hrát ve třech finálových zápasech a je to banda arogantních pražáků, pak se divte, že vás nikdo nemá rád. A ty vožralý takyfanoušci, co všechno na Kladně asi rozbili.

 • Daniela napsal:

  Viděl jste je hrát třikrát? Já je vídám hrát patnáct let a nikoho arogantního jsem si za celá ta léta nevšimla. Ale to bude asi tím,že jsem také jenom arogantní Pražák. A rozbili Kladno? Většina fanoušků, podotýkám, že jsem na tribunách viděla zejména babičky, dědečky, rodiče, sourozence a hráče z juniorů, odjela bezprostředně po zápase,takže bych řekla, že jste akorát plný jedu a závisti a proto píšete takovéhle nesmysly. A že je nemá nikdo rád také není pravda. My je rádi máme a obdivujeme je za všechnu tu dřinu, odhodlání, úsilí a za vlastně všechno, co dokázali. Kdybyste byl malinko soudný a dříve, než začnete plivat, si o tom klubu něco zjistil, mělo by vám to,co během tří let dokázali, připadat spíš obdivuhodné.Ale vy prostě chcete být zlý, tak si to užijte a svou závisti se třeba zalkněte. Fanynka z tribuny

  • ADALBERT napsal:

   Vídám je už asi 15 let a vždycky byli arogantní. Začíná to tím, že založíš klub a pojmenuješ ho svojí přezdívkou. Ostatní trenéři a hráči se rychle nakazí. Pokračuješ angažováním Zahalky, který v nižších soutěžích dával dost jasně najevo, že on teda trénoval superligu a ostatní jsou póvl. Neznám moc lidi, kteří by měli Bučis rádi. Nadruhou stranu florbal dělají dobře. Slušná přestupová politika, ve který pomáhají i hráči je prostě funkční. Mají solidní odchovance asi tří ročníků (kolem 1996), ale předtím ani potom nic. A ty odchovanci jsou taky často přivedený v mládežnickým věku, kde lanařili snad úplně všechny.

 • Praha napsal:

  Nepřijde mi celkem fér co se děje v pražských týmech. Že do slabých týmu se dávají silný hráči z extraligy, aby pomohli vytáhnout týmy. Celkově je to taková pražská dohoda. Ale co týmy ze zbytku republiky. Proč by dobří hráči šly třeba do Liberce nebo na Moravu. Jako chápu to, ale není v těch ligach moc pražských týmů?

  • Ondra napsal:

   Kolik silných hráčů ze Superligy přišlo letos do Butchis? Několik zápasů tam odehrál akorát Jurco. Ústí taky mělo na střídavý starty kluky z Lípy a nevytěžili z toho nic

   • das napsal:

    Já napočítak 5 hráčů na hostování nebo STS

    • Petr 2 napsal:

     To ano, ale kromě Jurca nikdo úplně zásadní pro své mateřské kluby. Takto to má řada týmů z 1. i západní národní ligy z Prahy a okolí.

    • Ondra napsal:

     Jako klíčového hráče si představuji třeba právě Jurca nebo například Pesku který měl střídavý do Ústí, ale ty co byli v Butchis úplně ne

     • das napsal:

      Ke svému šikovnému základu, půjčíš 5 hráčů, kteří sice nejsou lídry v superlize jako Jurčo, a máš nadprůměrný prvoligový tým a postoupíš. V superlize pak budeš podrůměrný tým, jako Vary, Hattrick, Pardubice, Lípa.

  • Petr 2 napsal:

   Vysvětlujete si to po svém. Ale situace je taková, že do pražských klubů odcházejí nejkvalitnější hráči z okolních regionálních klubů a naopak jsou tam z Prahy posíláni hráči na rozehrání a výpomoc. Aktuálně s výjimkou Jurca v Bučisu se nejedná o zcela klíčové hráče. Ona je to vzájemně výhodná symbióza. Rozhodně se nejedná o nějaké obecné dohody, spíš spolupráce mezi jednotlivými kluby – kdysi Tatran a Kladno, Bohemka a Ústí či Gorily Plzeň, Sparta nebo SKV a TBC, Sparta a Karlovy Vary, Black Angels a Ústí. Vztah Chodova a Startu je oficiální. Podobné široké regionální zázemí má i Ostrava, ale Brno nikoliv.

   Nicméně Bučis bude pro novou sezónu řešit doplnění části týmu, hráče ale vzhledem k atraktivitě Prahy a dostatku volných hráčů jistě najde.

Napsat komentář

*