5. 3. 2012 Extraliga žen (16) KOMENTÁŘŮ

Volba soupeřů pro čtvrtfinále: opět na sebe zbyly ostravské týmy a Chodov s Libercem

 Polovina dvojic čtvrtfinále play off extraligy je stejná jako loni, to však startu vyřazovacích bojů na přitažlivosti neubírá, spíše naopak. Poté, co si vítěz základní části Herbadent vybral městského konkurenta ELITE a Bohemians zvolili cestu na hřiště brněnských Židenic, zůstaly na sebe týtéž páry jako loni: Vítkovice s FBC Ostrava a Chodov s Libercem.

A tyhle dva souboje budou mimořádně zajímavé. Budou Vítkovice stejně suverénní jako loni, kdy Ostravu vyřadily 3:0 na zápasy? Letos budou mít všichni cestu za postupem těžší: vzhledem k jedinému duelu Superfinále se hrají čtvrtfinálové i semifinálové série na 4 vítězství.

Macurová a spol., které svého městského rivala přehrály v základní části 10:3 a 3:1, jistě nemohly přehlédnout, žeFBC v posledních dvou víkendech mělo dlouho navrch nad Herbadentem i nad Bohemians. Ovšem obavy na sobě nedávají znát.

Ve Vítkovicích ani neuvažovali o tom, že by šli do duelu s Libercem, který se také nabízel. „Volba Remedica za čtvrtfinálového soupeře je očekávaným a logickým krokem. Na soupeře se těšíme,“ uvedl kouč Vítkovic Jiří Velecký, jehož klub zlákalo při výběru soupeře hlavně odpadnuvší cestování.

Aby se na druhé straně s hráčkami na FBC netěšili, vždyť Vítkovice svého městského rivala v extralize porazily 8x (!) v řadě. Remedicum se v ní naposledy z úspěchu nad modrobílými radovalo 28. ledna 2010. Tehdy ještě ve vítkovické brance chytala Lenka Kubíčková, která v létě s odešla Monikou Léblovou právě do týmu příštího soupeře svého mateřského družstva.

Další zvláštní příchuť sérii dodává nejistá budoucnost ženského týmu FBC. „Možná je to naposledy, co jsme v družstvu s holkama spolu, tak do toho dáme všechno,“ prohlásila pro klubový web Martina Závodná. „Víme, že jsou Vítkovice herně jinde, ale zadarmo jim to nedáme. Do play off půjdeme s pokorou, ale s odhodláním,“ dodala.

Bohatou a řevnivou minulost mají i duely Chodova s Libercem. Vždyť jejich loňské klání rozsoudil až pátý zápas, v zápase předtím vzbudil emoce tah s nahlášeným chybějícím číslem na přední straně dresu liberecké gólmanky.

Rozhodující moment čtvrtfinále s Chodovem: Simona Kabeláková nabírá ke své obávané střele.

V sezoně ani jeden z týmů neuhájil ve vzájemných duelech své hřiště: nejdřív Chodov padl doma 5:10, včera naopak v Liberci otočil zápas z 0:3 na 4:3. Oba týmy, které v této sezoně charakterizuje patrný herní vzestup, tak mohou při vyrovnanosti sehrát i s tím závěrečným v základní části 8 zápasů v řadě. „To je docela kuriózní. Může se stát, že série bude dlouhá a vyrovnaná, neboť oba týmy se dobře znají a těžko se něčím překvapí,“ odhadoval kouč Chodova Ondřej Neuman.

Jeho tým jde do souboje přece jen v mírné výhodě. Jednak: s čerstvým triumfem nad svým sokem v kapse a pak také s tím, že bude začínat v domácím prostředí. „Což byl před zápasem v Liberci náš cíl,“ dodal Neuman. Přitom ještě v polovině duelu směřoval pražský tým k prohře a tím pádem i ke startu play off na severu Čech. Ovšem – Chodov začínal i loni doma a v 5. zápase se na jeho hřišti radoval Liberec…

Další dvě série mají jasného favorita. Herbadent si poté, co nepostoupila Děkanka, vyhlédl soka jinde v Praze a sáhl po ELITE. „Hlavně jsme nechtěly nikam z Prahy,“ vysvětlila trenérka Markéta Šteglová.

Hráčky tak měly při volbě soupeře, jehož si zvolily hromadných hlasováním, jednoduchou úlohu. Ale mezi mantinely je čeká namáhavější práce. ELITE je těžší kalibr než Děkanka, jíž vyřadily ve čtvrtfinále loni, vždyť na začátku základní části jej porazily jen 6:3, přičemž rozdílové 3 góly vstřelily až v poslední třetině. Druhý duel už ovládly jednoznačně 10:3.

Bohemians mají na Židenice jednoznačně pozitivní vzpomínky, i proto výjezdu nemusejí litovat. A podle vzájemné bilance mají vlastně nejlehčího soupeře, i když trenér Jakub Doubrava volil jako druhý. V sezoně Křížová a spol. rozstřílely Sokol 8:1 (doma) a 14:2 (v Brně), přičemž výkony ve druhém zápase (skóre 1. třetiny 10:0 a 4 góly Adély Bočanové za 8:04 minut) patří do popředí rekordních tabulek historie celé extraligy.

Vedle play off se spárovaly i dvojice pro boj o udržení v nejvyšší soutěži. V baráži na sebe narazí Děkanka s Trutnovem a Jihlava s Olomoucí. Vyřazovací boje na obou frontách začínají už tuto sobotu…


Autor: Pavel KřiklanKOMENTÁŘE

 • Vojtěch napsal:

  Hm,tak v play off na sebe narazí a do sebe se zaklesne chodovská lvice a liberecký jezevec …! Nechci severočeského jezevce podceňovat, je jistě sveřepý a odhodlaný,ale věřím – a fandím – lvici. Je houževnatá, odolná a smrtelně efektivní. V novém roce všechny zápasy vyhrála, porazila dokonce i zlověstného šakala z Herbadentu. Prostě ve čtvrtfinále věřím a sázím na chodovskou lvici. Na skvělou lvici z Chodova ! Vzkaz pro Kateřinu : Kateřino, přestaň se vyděšeně krčit v noře a vylez ven ! Vojta Vened

  • .... napsal:

   Vojto, Vojto, myslím, že bys měl vyhledat pomoc odborníka..

   • Vojtěch napsal:

    A ty bys měl, Mustafo, pro změnu navštívit kurzy slušnosti a korektnosti. Je totiž slušné se představit, víme ?! No ale furt lepší než Kateřina, která se sice představila, ale pak z ní sálala zášť a vztek.

    • Diťous napsal:

     Milý Vojto,
     tvé příspěvky beru jako příjemnou recesi a vždy se těším, jak se zasměju nehynoucí lidské blbosti. Ale tvé výzvy ke slovní přestřelce, ta chuť se internetově vyblít, už směšné nejsou ani trochu. Co kdybys v tomto ohledu zařadil zpátečku? Pro dobro nás všech.

     • Vojtěch napsal:

      Neber to tak křečovitě, Adalberte,a zkus se trochu uvolnit. Mohla by se ti hryznout pumpa a to by byla škoda, ne ? Rád jsem si s Vámi popovídal a trochu Vás popíchnul,drobné záškodnické provokace jsou mou velkou zálibou. A abych nezapomněl : Chodov bude ve finále, víte ? V mužské i ženské kategorii. Tedy alespoň doufám. Přeji hezký večer a dobrou noc. Vojta Vened

 • jojo napsal:

  Tak trochu snilek 🙂

 • Tomáš napsal:

  Tak nechte Veneda bejt, ať fandí Chodovu.Je sice poněkud osobitej, ale nebojí se veřejně vyjádřit sympatie týmu, kterýmu fandí. Já zase držím palce Brnu a jsem rád, že se prokousalo do vyřazovačky. Nataly, Oxano, Jitko, Aneto a další, jste perfektní !

 • kikin napsal:

  Troll (trolling) je v internetovém slangu účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá provokativní, hanlivé nebo irelevantní (off-topic) příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k vytoužené emotivní odezvě nebo jinak narušit normální věcnou diskusi. Činnost trolla bývá v internetovém diskurzu nazývána trollingem či trollováním. Trollové neškodí, jenom jsou otravní. Trollovy úmysly jsou vedeny čistě pro zábavu trolla. Pokud pobaví i někoho jiného nebo se snaží škodit tak se nejedná o trolla ale o flamera či diskuzního kašpara.

  • Jirka Bareš napsal:

   to by minimálně na některé příspěvky mistra Vojty sedělo – otravné to bývá, kousek nahoře přiznává že provokace jsou jeho velkou zálibou a off-topic to bývá někdy také(vzpomínám si jak psal o chodovu ve článku o reprezentaci)

   • Kateřina napsal:

    A pokud takovému trollovi neodpovídáte, bezmocně kope.

    • .. napsal:

     Ale vy jen tím, že už se o tom bavíte mu odpovídáte :o)

     • Kateřina napsal:

      Ale my se chceme bavit spolu. To nám žádný malý trolík nemůže zakázat. Ale jemu jsem neodpověděla ani jednou a podívej se, jak ho to rozčílilo.

     • Jirka Bareš napsal:

      A tak nějakou tu radost mu snad udělat můžem. I když si musíme dát kurevskej pozor, abysme snad nepopudili jakéhosi démona, jak to tady už taky z jeho klávesnice padlo

Napsat komentář

*