Martin Gattnar je i přes svůj nízký věk oporou Vítkovic. Foto: Florbal Vítkovice Martin Gattnar je i přes svůj nízký věk oporou Vítkovic. Foto: Florbal Vítkovice
14. 4. 2023 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Výměna trenéra byla impulz. Může rozhodnout obrana, říká před superfinále Martin Gattnar

 První polovinou základní části se Vítkovice spíše protrápily, pak ale přišla výměna trenéra, zlepšení výsledků i hry a nakonec druhé místo po základní části. Pozitivní naladění před superfinále potvrdil útočník Martin Gattnar.

Mladý útočník Vítkovic se společně se svým týmem chystá na premiéru v superfinále. Jaké jsou poslední dny před velkou bitvou? „Hodně intenzivní. Rozebírali jsme jak naší hru, tak hru Tatranu. Takže spousta informací, které si musíme předat,“ popsal přípravu na klíčové střetnutí ročníku.

Oba vzájemné střety v základní části ovládl Tatran. Zatímco v tom prvním z toho byla jednoznačná prohra 2:8, v tom druhém Vítkovice prohrály v Praze pouze o gól. „Určitě z toho budeme vycházet. V prvním duelu jsme nehráli zodpovědně na balonku, některé góly jsme soupeři darovali po chybách. V tom druhém utkání se to výrazně zlepšilo, takže na tom budeme chtít určitě stavět,“ přiznal mladší ze sourozenecké dvojice Gattnarů.

Tomáš Martiník a Martin Gattnar před superfinále. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Tomáš Martiník a Martin Gattnar před superfinále. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Vítkovický realizační tým prošel v průběhu ročníku zemětřesením. Pavla Bruse, který s týmem před časem dosáhl na mistrovský titul, nahradil Daniel Folta. „Byl to impulz směrem ke kabině. Měli jsme za sebou nepřesvědčivé výsledky a ani my sami jsme nebyli s naší hrou spokojeni. Vedení na to zareagovalo takhle. Každý trenér je jiný. Ve finále jsme pak splnili cíl, který jsme si pro základní část dali. To se dá hodnotit pozitivně,“ dodal k výměně na pozici kouče.

Loni superfinále moc atraktivní podívanou nenabídlo. Je otázkou, zda letos uvidí diváci v O2 aréně větší show. „Očekávám vyrovnané utkání. Nastoupí proti sobě dva ofenzivní týmy, takže doufám, že budou padat hezké góly. Zároveň však může být obrana tím, co rozhodne. Tatran má obzvlášť v první lajně skvělé hráče, o to víc do útoku, proto bude důležité je ubránit,“ myslí si 19letý forvard.

Hned po superfinále se Martin Gattnar může začít připravovat na juniorský šampionát, který se uskuteční na konci měsíce v Dánsku. Může mu účast v boji o titul pomoct? „Upřímně jsem nad tím takhle nepřemýšlel, ale každá zkušenost z velkého zápasu se počítá. Na klubové úrovni si nelze zahrát větší zápas než superfinále. Zvlášť v pozdější fázi mistrovství se to může hodit,“ řekl na závěr.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*