Adam Zubek v superfinále Vítkovice táhl. Foto: Martin Flousek, Český florbal Adam Zubek v superfinále Vítkovice táhl. Foto: Martin Flousek, Český florbal
17. 4. 2023 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Nevyšlo to, ale nemáme se za co stydět, řekl dvougólový střelec Vítkovic Zubek

 Ve chvíli, kdy Tatran vedl o dvě branky a kontroloval utkání, vtrhl Adam Zubek na útočnou polovinu jako uragán a dvěma zásahy strhl kormidlo superfinále na stranu Vítkovic. Ostravané se pak dokonce dostali do vedení a sahali po titulu. Jenže těsný náskok neudrželi a nakonec padli se Střešovicemi 3:4 po prodloužení. Sezonu přesto nebudou hodnotit negativně, v jejím průběhu se totiž dokázali odrazit ke skvělým výkonům.

Možnost zahrát si o titul byla pro Vítkovické odměnou za zlepšení, kterého celek z východu republiky dosáhl. „Superfinále bylo pro náš všechny neskutečný zážitek. Sezona byla dlouhá a náročná, takže se to jevilo jako hezké zakončení. Bohužel se to nepovedlo, konec byl trochu o štěstí. Rozhodně se však nemáme za co stydět, předvedli jsme super výkon a jsme rádi, že jsme fanouškům mohli ukázat, troufnu si říct, lepší superfinále než loni. Bylo to hodně ofenzivní, přestože nepadlo moc gólů, oba gólmani se vyznamenali,“ ohlédl se za utkáním v O2 aréně.

Střešovičtí se v první třetině dvěma góly od svého soupeře odpoutali. Jenže svěřenci trenérů Folty a Martínka nic nevzdali a ve druhé části se vrhli za obratem. „Klíčové bylo, že jsme první třetinu v šatně hodili za hlavu. Do druhé části jsme nastoupili daleko lépe, dokonce jsme Tatran přestříleli. Naše hra byla nastavená tak, že se první lajny se vynulují. Chtěli jsme omezit údernou sílu první střešovické formace a jejich druhou lajnu přehrát, což se do jisté míry povedlo. Bohužel, jak už jsem řekl, se špatným koncem,“ mrzelo 18letého útočníka, který vyrostl v oporu Vítkovic.

Euforie vítkovických hráčů po gólu Adam Zubka. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Euforie vítkovických hráčů po gólu Adam Zubka. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Zubek zažil atmosféru superfinále poprvé. Že by z toho byl ale vedle, to se rozhodně nedá říct. S atmosférou si naopak poradil více než dobře. „Chystali jsme se na to celý týden. Myslím, že jsme byli připravení na sto procent. Samozřejmě na začátku trochu nějaká nervozita byla, přeci jen hrát před necelými 13 tisíci lidmi se povede možná jednou v životě. Postupem času nervozita opadla a už jsme do toho šli tak, jak se patří,“ dodal k mentální přípravě na důležitý boj.

V uplynulém ročníku Vítkovice inkasovaly několik nepříjemných úderů a vyměnily trenéra. Přesto se nakonec přihlásily zpátky do boje o mistrovský titul a i v superfinále byly ve hře do poslední minuty. „Sezona byla nahoru dolů. Povedený začátek, pak se od listopadu do prosince medařilo, což vedlo ke změně trenéra. Byl to pro nás určitý impulz, asi jsme to potřebovali. Nemyslím si, že by za tím bylo něco víc, zkrátka se to povedlo a vedlo to až do superfinále. Sezonu můžeme nakonec určitě hodnotit úspěšně. Že nevyšel úplný závěr, třeba to přijde příští rok…“ dodal juniorský reprezentant, kterého ještě čeká MS v Dánsku.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

  • Honza napsal:

    Skvělá souhra s Matejčíkem.Držím palce na MS, ať mu to taky takto střílí a junioři přivezou zlatý hattrick!

    • Petr 2 napsal:

      Za mně jeden z nejviditelnějších hráčů na hřišti. Dokonce si myslím, že v tomto Porsche se měl projet právě on.

Napsat komentář

*