Jan Baudisch už za Liberec hrát nebude. Foto: Jaroslav Appletauer, FBC Liberec Jan Baudisch už za Liberec hrát nebude. Foto: Jaroslav Appletauer, FBC Liberec
21. 4. 2023 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Pod Ještědem končí pětice hráčů, včetně kapitána Baudische s gólmanem Mückem

 Pět odchodů ze svého kádru ohlásil FBC Liberec. V jeho dresu již nadále nebudou působit například bývalý kapitán Jan Baudisch nebo gólman Daniel Mück.

Asi nejvýraznějším odchodem je Jan Baudisch, který za Liberec odehrál celkem 187 utkání a poslední dva roky vedl superligový tým jako kapitán. „Dostal jsem novou pracovní příležitost, kterou jsem přijal a věděl jsem, že časově už to s vrcholovým florbalem spojit nepůjde. Také potřebuji více času na svou rodinu a přítelkyni, kterou jsem poslední roky hodně zanedbával. V libereckém družstvu jsem se poprvé objevil na střídavé starty v sezoně 2015/2016, což už je poměrně letitá záležitost,“ uvedl sám hráč na libereckém webu.

V Liberci končí také Daniel Mück. Talentovaný gólman, který má na svém kontě také titul s Chodovem, přišel pod Ještěd po angažmá ve švýcarském Zugu a tři roky plnil roli brankářské jedničky.

Trenéři Petr Kološ s Matějem Kluchem se nebudou moci spolehnout také na Jana Světlíka s Tomášem Dleskem. Naopak Adam Balatka v FBC Liberec zůstane, ovšem bude to na pozici fyzioterapeuta.

„Rádi bych za trenéry a za celý klub poděkoval všem zmíněným hráčům za jejich energii a píli kterou předváděli na trénincích a zápasech. Honzovi Světlíkovi a Danieli Mückovi přejeme hodně štěstí do další florbalové kariéry. Tomášovi Dleskovi a Honzovi Baudischovi přeji spoustu energie do jejích další životní etapy. Díky za Váš přístup, kterým jste inspirovali mladé hráče v týmu a pevně věřím, že především Baudyho odkaz nasazení v zápase a přístup v trénincích bude v týmu přetrvávat po dlouhá léta. Chlapi ještě jednou díky a hodně štěstí,“ rozloučil se s hráči na klubovém webu Petr Kološ.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*