Matěj Jendrišák popáté v historii ovládl žebříček redakce Florbal.cz. Foto: Per Wiklund Matěj Jendrišák popáté v historii ovládl žebříček redakce Florbal.cz. Per Wiklund, www.perwiklund.se
21. 4. 2023 Švédsko (5) KOMENTÁŘŮ

Jedenáct let! Jendrišák podepsal novou smlouvu. Příklad elitního hráče, smekl kouč

 Spojení Matěje Jendrišáka a Linköpingu bude pokračovat. Český reprezentant se totiž domluvil na nové dvouleté smlouvě, která znamená, že v Linköpingu zůstane minimálně jedenáct let. Podle trenéra Davida Gileka je Jendrišák příkladem elitního hráče.

Čtyřiatřicetiletý odchovanec havířovského Torpeda podepsal s Linköpingem novou smlouvu na dva roky. „Když jsme teď o něco starší a máme děti, tak přirozeně proběhla nějaká debata o tom, vrátit se zpět domů do Česka. Když jsme se ale rozhodli k setrvání ve Švédsku, tak bylo snadné rozhodnutí o podpisu nové smlouvy s Linköpingem,“ říká na webu svého klubu Matěj Jendrišák.

„Chtěl bych se dostat dále než do čtvrtfinále a věřím, že klub má vše, co k tomu potřebuje,“ uvedl dále.

Potěšení nad Jendrišákovým setrváním vyjádřil také trenér Linköpingu David Gilek. „Jsme velmi rádi, že Matěj s námi podepsal novou smlouvu. Je to náš kapitán a lídr, který na sebe vždy vezme zodpovědnost, ať už na hřišti nebo mimo něj. Je také příkladem pro mladé hráče v tom, co to znamená být elitní hráč,“ chválí jej Gilek.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Petr napsal:

  Neskutečně je Mates ve stínu mladých ,,hvězd“ na platformách čf. Přitom se jednalo letos o nejlepšího českého hráče v SSL. Český florbal dal od něj ruce pryč, i když se jedná o historicky nejúspěšnějšího hráče v SSL. NEDOCENĚN!

  • oldflorbalman napsal:

   Úplný souhlas,
   Matěj měl v play off neskutečnou formu, byl nejlepším hráčem Linkopingu, dokonce se mu v jednom semifinálovém zápasu se Storvrettou podařilo dát 5 kanadských bodů (žel většina lidí vidí jenom body) a Matějova obrovská síla je nejenom v tom, že je extrémně silný na míčku, tvoří hru, rozdává fantastické nahrávky, ale také odebere soupeři tolik míčků jako žádný jiný hráč v SSL. Je to pořád jeden z nejlepších světových centrů, a určitě nejlepší světový centr v systému útočím – bráním. Konkurovat mu v tom může částečně Johan Samuelsson z Falunu. Mezi mladými hráči na nejvyšší úrovni není žádný jiný, jako tito dva matadoři. Jenom je škoda, že kdysi zůstal v průměrném Linkopingu, kde kvůli špatné sportovní politice manažerů a trenéra Astbranta došlo k odchodu super hráčů jako je Tobias Gustafsson, Anton Karlsson, Gustav Fritzel, Felix Lanver a tím k rozpadu party, která byla 2x ve finále SSL. Kdyby byl šel kdysi do Falunu nebo Storvrety a hrál s top hráči, tak by ukázal, že je pořád absolutní světová špička. Zkrátka, když je potřeba do toho šlápnout, tak Matěj pořád ukazuje, že je světová extratřída, je to bojovník a srdcař, který na hřišti nechá všechno. A to jsou atributy, díky kterým je z něho hráč světové extratřídy.
   A postřeh o tom, jak se k Matějovi staví Český florbal a tím i část „odborné“ florbalové veřejnosti je také výborný. Poté co Matěj odmítl hrát po Kettunenem ho Český florbal hodil přes palubu, tvářil se, že neexistuje a mediálně se ho snažil když ne znemožnit, tak upozadit a opět s ČF i část florbalové veřejnosti a superligových klubů, které potřebovali dostat na výsluní své „koně“.
   Hold malá česká povaha, zmršena 40-ti lety vlády komunistů. Její hlavní vlastností je závist a neodpouští úspěch.
   Matěj je historicky jasně nejlepším florbalistou Česka. To co dokázal v SSL – nejlepší nováček, 2 x nejlepší centr, obrovská prestiž, respekt a uznání v SSL, nejenom v Linkopingu, ale i v ostatních klubech SSL, se jenom tak někomu nepodaří. Za mne jsou z nové generace mladších hráčů fakt dobří Marek Beneš, Ondra Němeček a Filip Langr. Ti jediní dokázali své kvality i v SSL. Ostatní ještě budou muset přidat. Ale to, že Matěj pořád patří mezi čtyři nejlepší české hráče v Česku hodně lidem vadí a tak se ho pokouší zákulisními praktikami různě dehonestovat. Za mne má velký palec nahoru Jarda Berka, že jej vzal zpět do reprezentace, vidět, že své práci rozumí. Určitě musel čelit velkému protitlaku z Českého florbalu a dalším závistivým hráčům a, trenérům a bafuňářum.

 • Hudinho napsal:

  Jendrisak je hrac svetoveho kalibru. Osobnost kazdym coulem, dokazu si predstavit, ze s takovym hracem to neni jednoduche. Berka jednak cit ze ho zaradil zpatky do reprezentace, jednak palce nahoru za manazerske dovednosti ze si to jak na unii tak u samotneho hrace prosadil a cele to vzal na sebe

Napsat komentář

*