Filip Forman se vrací do Kalmarsundu. Foto: Per Wiklund Filip Forman se vrací do Kalmarsundu. Foto: Per Wiklund
21. 4. 2023 Švédsko (3) KOMENTÁŘŮ

Návrat do Kalmaru! Přichází virtuóz balónku, vítá Filipa Formana Kalmarsund, ten hlásí útok na titul

 Česká stopa v FBC Kalmarsund nevychladne. Postará se o to Filip Forman, který se po dvou letech vrací na východ Švédska a naváže na své krátké působení v covidovém ročníku 2020/2021. Podle oficiální tiskové zprávy podepsal Filip Forman, kterého Kalmar překřtil na „virtuóz balónku“ smlouvu na dva roky. 

Mladičký talent před lety ohromil nejen Švédsko, v Superlize odehrál sedm utkání a poté, co vstřelil čtyři branky Falunu se dokonce řešila sbírka na to, aby v Kalmaru zůstal.

To nevyšlo, Forman se vrátil do Bohemians, které letos poprvé dotáhl jako kapitán do Livesport Superligy. Nyní se již vše podařilo a Forman míří znovu do FBC Kalmarsund. „Ve Filipovi přidáváme do týmu něco spektakulárního. Je to virtuóz balónku, který na hřišti vytváří čas a prostor pro spoluhráče. Navzdory svému mladému věku má penzum mezinárodních zkušeností a nyní je připraven na svůj další vývoj společně s námi,“ notuje si manažer Adam Kallenberg.

Filip Forman se vrací s cílem získat zlato ze SSL. „Chtěl jsem zpátky do Švédska a jelikož jsem už odehrál několik měsíců v Kalmaru, tak byl mou první volbou. Byli jsme v kontaktu, absolvovali mnoho meetingů a nakonec jsem se rozhodl, že vrátit se sem bude pro mou kariéru to nejlepší. Mým cílem je přinést Kalmaru titul,“ řekl Forman v tiskovém prohlášení svého nového oddílu.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Fanoušek napsal:

  Pro Bohemku obrovská ztráta, ale na druhou stranu. Tenhle přestup byl očekávaný už od začátku sezony…
  Dle mého názoru zapadne do herního systému Kalmaru lépe, než Filip Langer. Takže Forman bude určitě pro Kalmar velkým přínosem.
  Ale už to nebude mít ve švédské lize tak jednoduché, už si na něj ostatní týmy budou dávat více pozor, protože Filip už má ve Švédsku nějaké jméno, za to, co předváděl v covidové části sezony 2020/21.

  Ale jeho prohlášení o titulu zatím neberu moc vážně, minimálně ne hned následující sezonu.

  • Komik napsal:

   On hlavně Kalmar moc favorit není a nebude. Nilsson už má nejlepší za sebou a to samé se dá říct o zbytku opor jako Johansson a Bjorkstrom.

 • Fanoušek napsal:

  Souhlasím. Super finále v minulé sezoně byl úspěch, na který budou dlouho navazovat, jestli vůbec někdy navážou…

Napsat komentář

*