Kanonýři Kladno jsou krok od návratu mezi elitu. Foto: Kanonýři Kladno Kanonýři Kladno jsou krok od návratu mezi elitu. Foto: Kanonýři Kladno
23. 4. 2023 Superliga (7) KOMENTÁŘŮ

Dopíše Kladno postupovou pohádku? Podruhé poráží Vary, je krok od Superligy

 Florbalové Kladno se může dočkat návratu do Superligy. Do play off 1. ligy mužů šlo sice až z 9. pozice, přesto se dokázalo dostat do finále, následně do baráže. V ní dokázalo naplno využít domácího prostředí a po dvou výhrách vede v sérii na tři vítězná utkání 2:1. Kanonýři hráli v nejvyšší soutěži naposledy v sezóně 2016/2017.

Kanonýři z Kladna jsou blízko nečekanému návratu do Livesport Superligy. Po třech utkáních baráže s Karlovými Vary totiž vedou 2:1 a stačí jim udělat poslední krok. Předchozí dva duely skončily v prodloužení, nejprve se radovaly Vary, poté Kladno.

Nedělní třetí utkání sice otevřel brankou Zahraj, ale ještě v první třetině dokázalo Kladno otočit skóre a zápas již ze svých rukou nepustilo. V prostřední části sice ještě srovnal Strachota, ale následovaly branky Spurného s Jandou, které na delší čas určily skóre na 5:3. Poslední slovo měl při power play, které ale pouze dorovnávalo stav hráčů na 5 proti 5, Klápa, nicméně Vary už srovnat nedokázaly.

Kladno by se do nejvyšší soutěže mohlo vrátit po šesti ročnících v 1. lize. Naposledy skončilo v tehdejší Tipsport Superlize poté, co v baráži podlehlo České Lípě. V minulosti hrálo nejvyšší soutěž celkem třikrát, nejvíce ale vydrželo mezi elitou dvě sezóny v řadě.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • dudacek napsal:

  Asi takhle, to co předvádí ta parta najatých hráčů z Varů je obdivuhodné. Věčné divení, válení se po zemi a brečení u rozhodčích (Klápa). Ať už to dopadne jakkoliv, chovejte se jako chlapi a ne jako ubrečené báby.
  Kladno oléé, kladenský peklo.

  • Vary napsal:

   Zase tolik věcí které by byly kontroverzní ze strany Varů tam nebylo. Ono taky řada hráčů Kladna nejde pro ránu daleko. Ale s tím že Klápa je tam víceméně jen na diskuze s rozhodčími s tím souhlas

 • Kolins napsal:

  Jsem zvědav kolik pražských hurikánů zakotvi na Kladně.

  • Peter napsal:

   A oni už postoupili? Jasně mají nakročeno dobře, ale to měli vloni i Bulldogs kteří vedli už 2:0 a nakonec prohráli baráž 2:3. A y to nebylo předčasné

 • ADALBERT napsal:

  Jak je to vlastně s Bohuslávkem? jede na MS?

Napsat komentář

*