Obránce Radim Křenek už nebude působit ve Spartě. Foto: ACEMA Sparta Praha Obránce Radim Křenek už nebude působit ve Spartě. Foto: ACEMA Sparta Praha
24. 4. 2023 Superliga (18) KOMENTÁŘŮ

Změny ve Spartě! Končí pětice hráčů včetně Křenka či Kolstrunka

 Sparta před startem letní přípravy redukuje kádr. Rudý dres už nebudou dále oblékat Dominik Bartoš, Radim Křenek, Jakub Kolstrunk, Kristián Kozák a Adam Kuchynka.

Radim Křenek odehrál ve Spartě posledních pět sezon, v ročníku 2018/19 byl u bronzových medailí, třikrát byli sparťané čtvrtí. „Rád bych Spartě poděkoval za společných pět let. Poznal jsem tu spoustu skvělých lidí, získal přátelé na celý život. Společně s nimi jsem tu zažil skvělé sportovní okamžiky, ale i nezapomenutelné chvíle mimo hřiště. Bohužel naše představy jsou nyní rozdílné a tak se naše cesty minimálně na nějakou dobu musí rozejít,“ přiznal 35letý obránce.

Jakub Kolstrunk strávil ve Spartě čtyři sezony. Foto: ACEMA Sparta Praha

Jakub Kolstrunk strávil ve Spartě čtyři sezony. Foto: ACEMA Sparta Praha

Jakub Kolstrunk přišel do Sparty o rok později než Křenek. „Samozřejmě shrnout 4 roky v pár větách není úplně jednoduchý úkol, jsem moc rád za příležitost, kterou mi Sparta dala, zažil jsem krásné období, nespočet zážitků a poznal skvělé lidi a kamarády na celý život,“ rozloučil se útočník s klubem na jeho stránkách. Kolstrunk po konci na Podvinném Mlýně zamíří do Ústí, jehož je odchovancem.

Vedle zmíněných dvou opor končí také 19letý obránce Adam Kuchynka, který bude motivaci hledat jinde, slovenský útočník Kristián Kozák a z osobních důvodů se rozhodl pro ukončení angažmá ve Spartě Dominik Bartoš.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • Honza napsal:

  Tak pojďme ty kola přestupů pořádně roztočit… 😀

  Kdo kam jde i z jiných týmů?

 • Venca napsal:

  Mára?…:-)

 • Tonda napsal:

  Co ten Besta a Delong do Bolky? A nekdo dalsi?

  • Tatran4ever napsal:

   Já se těším na Zubka v Tatranu. Už aby to bylo.

   • JV napsal:

    Zubek má na příští sezonu platnou smlouvu ve Vítkách. Ten neodejde

   • Luky napsal:

    Já ne. Mně se jako hráč nezdá perspektivní, to že dal góly proti druhé lajně Tatranu, která byla naprosto neškodná, jako většina ostatních druhých lajn jiných týmů z něj nedělá zatím rozdílového hráče. Hodně těžil i z Matejčíka a takový spoluhráč by ho v Tatranu nečekal. Předpokladám, že jeho pozice by byla druhé levé křídlo.

 • ADALBERT napsal:

  Z tohohle to vypadá, že golman Beneš bude pokračovat. Čekal jsem příchod Mucka, ale teď najednou nedává tak uplně smysl. Takže Muck třeba do Bučisu? tam golmana budou potřebovat určitě.

 • Tonda napsal:

  Petr Majer do Bolky…

 • Jakoub napsal:

  Zubek do tatranu, jde studovat do Prahy. A velké překvapení v Bolce z toho se poserete.

 • Fandasportu napsal:

  Samé fantasy myšlenky radobyznalcu.

 • Moris napsal:

  Přestupy:

  Bolka: Delong a Besta jsou jasný.

  Majer zůstává ve Finsku

  Sparta: není se moc čemu divit, že to ukončila. V play-off nehráli špatně, když si vezmu, že jim odešlo před sezónou pět hráčů a přišel jen Curney, který v play-off byl mimo. Ale pár hráčů už bylo prostě na stropu. Kozák, Bartoš určitě, Kolstrunk se taky trápil a u Křenka už to prostě taky není ono, ta adaptace na vývoj florbalu. Logický krok. Především, když tam má přijít snad pět nebo šest hráčů a mají dobrou mládež.

  Tatran: uvidíme, zda využijí balík peněz za Němečka. Měli by někoho přinést, protože se může stát, že Beneš to sám neuhraje. I když se to v jeho fazóně zdá málo pravděpodobný.

 • David napsal:

  Kdo-co je to velke prekvapeni v Bolce?89

Napsat komentář

*