Karlovy Vary vyhrály 4. zápas baráže. Foto: Tereza Chromcová, Florbal Vary Karlovy Vary vyhrály 4. zápas baráže. Foto: Tereza Chromcová, Florbal Vary
27. 4. 2023 Superliga (9) KOMENTÁŘŮ

Barážové Superfinále! Vary otočily čtvrtý zápas, o všem se rozhodne v neděli

Baráž o účast v Livesport Superlize se dočká svého Superfinále v podobě pátého vzájemného utkání mezi Karlovými Vary a Kladnem. Dosavadní superligový účastník totiž ve čtvrtek doslova přežil klinickou smrt a po výhře 6:3 vybojoval rozhodující páté utkání, které sám bude hostit.

Kladno bylo ve čtvrtek velmi blízko toho, aby dopsalo svůj pohádkový příběh a z devátého místa po základní části 1. ligy postoupilo až do Superligy. V první třetině se totiž prosadili Stuj s Tomášem Chroustem a po první části tak Kladno vedlo 2:0.

Jenže v prostřední třetině přišel velký a rychlý obrat: v polovině zápasu se trefil Nushart, ve 38. minutě Strachota a o 42 sekund později Lebeda.

Po čtyřiceti minutách tak Vary vedly 3:2, ale Tomáši Chroustovi se ve 47. minutě povedlo srovnat. Střelecký den měl ale Nicklas, který dvěma góly rozhodl o výhře Karlových Varů. Tu potvrdil ještě šest sekund před koncem Miloš Tyl a Vary tak zvítězily 6:3.

O poslední místence v Livesport Superlize pro ročník 2023/2024 se tak rozhodne v neděli v Karlových Varech. Utkání začíná v tamní Hale míčových sportů v 16:00 hodin.