Trenér Petr Novotný má před sebou ještě hodně výzev. Foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav Trenér Petr Novotný má před sebou ještě hodně výzev. Foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav
28. 4. 2023 Superliga (7) KOMENTÁŘŮ

Petr Novotný končí u mužů Boleslavi, zůstane šéftrenérem. Nyní chce projít více úrovní trénování

 Petr Novotný po čtyřech letech končí na lavičce superligové Mladé Boleslavi. Společně s generálním manažerem Tomášem Pacákem se shodli, že čtyři roky jsou maximem a Novotný tak trenérský stolec u elitního týmu uvolní. V oddíle ale zůstane šéftrenérem a plánuje, že nyní trenérsky projde rozdílné úrovně.

Pohárový primát, dva superligové tituly, bronz z Champions Cupu. Éra Petra Novotného na lavičce mužů Boleslavi po čtyřech sezónách končí. „V průběhu poslední sezony jsem vycítil, že potřebuju udělat trochu krok stranou. O důvodech hodně přemýšlím, stále přicházím na nové a nové. Jedním z nich je určitě to, že jsem byl v roli trenéra „jen“ čtyři roky, ale součástí týmu jsem byl velmi dlouho už předtím a to prostředí – ať jste hráč nebo trenér – je hodně specifické. Jako hráče i trenéra mě to dost pohlcovalo. Možná to tak nepůsobilo navenek, ale vnitřně jsem ty čtyři roky hodně intenzivně prožíval. Taky se během posledních čtyř let změnil můj život – mám velkou rodinu. Vzpomínám si, že už když u nás končil Honza Pazdera, říkali jsme si s Tomášem Pacákem, že moje angažmá nebude trvat věčně, je potřeba na to být připraven a čtyři roky mohou být tím maximem. To se teď ukázalo jako pravda. Jsem rád, že Tom tohle chápe,“ uvedl končící superligový trenér v tiskové zprávě.

O své další trenérské kariéře má poměrně jasno. „Samozřejmě hodně přemýšlím o tom, kudy vést moje trenérství, ve kterém chci určitě pokračovat. Dokud jsem byl hráč, měl jsem představu, že si jako trenér chci projít víc úrovní – jak výkonnostních, tak věkových. Myslím, že teď je ta správná chvíle, kdy s tím začít. Moc se na to těším,” dodává.

Obsáhle se k Novotného konci vyjádřil generální manažer Boleslavi Tomáš Pacák. „Máme za sebou roky, které nám přinesly spoustu radosti. Byla to jednoznačně nejúspěšnější éra boleslavského florbalu, ve které jsme získali tři první místa v lize, bohužel to první bylo bez udělení mistrovského titulu kvůli covidu. Respektuji Petrovo rozhodnutí a zároveň ho považuji za správné. Trenérská práce je extrémně těžká, emocionálně náročná, tím spíš v našem prostředí. Petr odvedl mimořádnou práci. Jsem přesvědčený, že být takovou dobu stěžejním člověkem a primárním rozhodovatelem o týmových záležitostech má své časové omezení a čtyři roky jsou limit,“ hodnotí Novotného působení.

Petr Novotný je legendou florbalové Boleslavi, která bude nadále mít stěžejní roli. „Mimochodem, to jsme poznali i v minulosti. Petrovy výsledky hovoří samy za sebe. Není moc jiných lidí v českém florbale, kteří by odložili florbalku jako hráči a okamžitě sbírali superligové tituly jako trenéři. Petr samozřejmě zůstává naším stěžejním člověkem v řízení sportovního procesu. Intenzivně řešíme spoustu projektů, které pomůžou boleslavskému florbalu a potažmo i celému boleslavskému sportu,“ řekl Pacák.

Podle tiskové zprávy bude brzy oznámen nástupce Petra Novotného na lavičce Mladé Boleslavi, v zákulisí se bere za hotovou věc, že jím bude finský expert Joonas Naava.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • frc napsal:

  Tak fajn bez zkušenosti trénoval první tem a hrůza pohledět na ten styl jaký preferoval snad se poučí a nebude tohle chtít u dětí 😀

 • hudino napsal:

  Dnes se hraje sedmý zápas nejvyšší finské ligy. Z toho co se dostane na net jsou to zápasy v brutálním tempu, kdy se moc nebrání, hodně atraktivní. Srovnatelné s Pixbo x Falun v letošním semíčku.
  Nakonec si to Superfinále zvládli udělat taky 🙂

  Když už je to prakticky týden od největšího zápasu v mužském florbale po finále MS a tady stále ani expresska, je to smutné.
  Končí éra jednostranně zaměřených střelců, Galanteho si zvládlo v pohodě pohlídat nezkušené Pixbo, tak i Storvreta. Když se začne opravdu poctivě blokovat, je jeho úspěšnost mizivá. Sjogren to v Zugu (jestli se nepletu) hrozivě zničí, pro mě až překvapivě vyrostl. Nahradit ho nepůjde, budou muset hrát jinak.

  Grafiky, prezentaci na netu a pod. má ČF lepší, ale ve Švédsku byla atmosféra v hale daleko blíže reálnému sportu – 2 velké kotle, kde se fandilo, bez tleskátek a troubítek.

  Falun pořád vypadá do budoucna lépe, mladých a ve středním věku je tam dost, za rok je tipuji znovu v SF, tentokrát ale s Vaxjo.

  Nevíte někdo jak Storvreta vyřešila tu údajnou finanční krizi? Měl být bankrot, ale od té doby má už druhý titul.

  • SSL napsal:

   Či už Pixbo- Falun alebo TPS- Nokian, obe série jasne ukázali totálny florbal, ktorého by sme sa určite nedočkali ak by sa hralo na 1 zápas. Bohužiaľ marketing vyhráva nad športom ale už aj vo Švédsku sa začínajú ozývať hlasy či by sa po 20 rokoch nevrátili k sérii.
   TPS využilo asi poslednú šancu vyhrať titul (odchádza Kailiala do Zugu a Hautaniemi, končí takže skoro polovica golov) a dokonca to zvládli otočiť z 1:3.
   Nemyslím si že končí éra strelcov, v tej sérii sa celkovo nedarilo prvej lajne Falunu. Myslím si, že Galante aj na budúci rok 10. krát za sebou vyhrá najlepšieho strelca ligy.
   S Sjogrenom súhlasím, ten je úplne inde momentálne. Myslím si ale, že už vo štvrťfinále ho parádne zastúpil Filip Eriksson, ktorý aj vyhral celé bodovanie playoff. Plus prichádza ešte Ulriksson, čo je strelec ako vínko. Nemeček a ešte jeden bek a 2 lajny majú na top úrovni.
   Uvidíme ako si sadne zmena trénera vo Vaxjo, udržali Maurera, prichádza Johansson z Helsingborgu aj Hallen z Zugu. Semifinále je reálne.
   Usporiadali Storvretacupen, pošetrili na ľuďoch v kanceláriách, predali Astroma do AIK za cca 300 000 SEK a zvládli to. Bohužiaľ na rovnaké pravidlo doplatil Helsingborg, ktorý sa citeľne oslabuje.

   • Rampa McQuack napsal:

    Je pravda, že Helsingborg rozjel slušný „výprodej“ hráčů, včetně předsedy Anderssona…
    Zatím jsem nikde nepostřehl kam míří Magic Johnsson, nebo že by už končil kariéru?

   • hudino napsal:

    Díky za super reakci, Astroma jsem vůbec nezaznamenal, kdy tam šel? A za takové prachy? Zajímavý

    • SSL napsal:

     Ano, „Magic“ ukončil kariéru po sezóne.
     Pred minulou sezónou. Mal ale platnú zmluvu so Storvretou takže ho museli vyplatiť (zaujímave, že to neplatilo AIK ale priamo sponzor).
     Inak, AIK zatiaľ solídne posilňuje. Prichádzajú Madani (vyhral kanadu v Allsvenskan túto sezónu) a Hernegran z Bele a Larsson z Lindas. Naviac, Steffansonovi vo Vrete skončila zmluva a AIK má veľký záujem. A taktiež sa hovorí o Jirebeckovi, ktorý sa sťahuje zo Švajčiarska do Štokholmu.

 • vojtas napsal:

  Když tu zmiňujete švédsko a finsko – píše o těchto dvou ligách nějaký český server pravidelně? kde to kdo sledujete?

Napsat komentář

*