Junioři potřetí ve skupině vyhráli. Foto: IFF Junioři potřetí ve skupině vyhráli. Foto: IFF
28. 4. 2023 Reprezentace - Junioři (2) KOMENTÁŘŮ

Junioři potvrdili první místo ve skupině těsnou výhrou 4:2 nad Lotyšskem

Čeští junioři potvrdili první místo ve skupině na světovém šampionátu v Dánsku. Proti nepříjemným Lotyšům uhráli vítězství 4:2 a před semifinále tak zůstali na vítězné vlně. V prvním kole play off se utkají pravděpodobně se Švýcarskem.

Lotyši potvrdili, že na juniorské úrovni jsou extrémně nepříjemným soupeřem, především pro své fyzické dispozice. V první třetině branka nepadla, ovšem to, že tým Matěje Klucha nečeká nic lehkého bylo zřejmé již od utkání Lotyšů s Finy, které skončilo finským vítězstvím 3:2.

Góly začaly padat až ve druhé třetině, nejprve se prosadil Sendbergs, za necelou minutu ale srovnal Petrák a do druhé sirény poslal Čechy do vedení Chatrný. Ve třetí třetině se prosadili Palčinský s Chatrným, o poslední zápis se pak postaral lotyšský kapitán Griezitis.

Soupeřem juniorů v semifinále turnaje bude s největší pravděpodobností Švýcarsko, které ale musí 2. místo potvrdit proti Slovensku. Druhou semifinálovou dvojici vytvoří Finové se Švédy. Pikantní duel to tak bude pro Gabriela Kohonena. Syn Miky Kohonena totiž reprezentuje domovské Švédsko a nikoliv Finsko.

Česko – Lotyšsko 4:2

Česko: Draslar – Wertheim, Petrák, Vavroušek, Bohuslávek, Jankovský, Mühlfait, Sedláček – Zubek, Palčinský, Gattnar – Chatrný, Bílek, Eliáš – Smutný, Faksa, Kún – Fukala, Votava.