Martin Pražan je novou posilou Sparty. Foto: ACEMA Sparta Praha Martin Pražan je novou posilou Sparty. Foto: ACEMA Sparta Praha
3. 5. 2023 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

Pražan je novou posilou Sparty! Takového hráče potřebujeme, raduje se Medal

 Univerzál Martin Pražan, dvojnásobný superligový šampion s Chodovem, se vrací do české nejvyšší soutěže. Obleče ovšem dres pražské Sparty, pro kterou je druhou posilou v letním přestupovém období po návratu slovenského útočníka Lukáše Ujhelyho.

Martin Pražan patřil dlouhou dobu mezi hlavní tváře Chodova se kterým má dva mistrovské tituly, poslední tři sezóny pak odehrál ve Švýcarsku, kde působil v Usteru.

Nyní se vrací do Livesport Superligy. „Při návratu zpět do České republiky pro mě Sparta byla jasnou volbou. Mám zde dlouhodobé vazby a věřím procesu, kterým Sparta jde,“ uvedl v tiskové zprávě.

Podle generálního manažera Sparty Miroslava Medala jeho tým hráče Pražanova typu prostě potřebuje. „Jsem velmi rád, že se nám podařilo dotáhnout přestup do zdárného konce a já mohu Martina přivítat v našem klubu. Martin je velmi zkušený hráč s reprezentační minulostí, dvojnásobný mistr České republiky a hráč s 67 starty v nejvyšší švýcarské lize. Jeho zkušenosti a odhodlání pracovat na týmovém úspěchu nám přesně zapadají do našich plánů pro nadcházející období. Když k tomu připočtu jeho přístup a jak o hře přemýšlí, mohu s klidným svědomím prohlásit, že přichází hráč, kterého Sparta potřebuje a který bude velkým přínosem nejen na hřišti, ale i v kabině,“ řekl.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Hobík napsal:

  Na to s jakou slávou do Švýcarska odcházel, tak díru do světa neudělal.
  Hodně štěstí v novém působišti. Vazba z Ústí bude fungovat.
  Co se týče Chodova, tak nevím kam směřuje, ale top 4 to nebude. Asi se vydali cestou vlastních odchovanců.

 • chodovak napsal:

  cim to je, ze se na chodov nikdo nechce vracet? takovy obrance by jim pomohl. je to trenerskym a klubovym vedenim? nevidite do toho nekdo?

 • tom ole napsal:

  prazan se nesnese s ondruskem…ten tam drzi smer toho, aby stari hraic dostali co nejlepsi podminky a zbytek aby odehrali mladi. ondrusek nechce, aby kdokoliv ze zkusenych hracu prisli na chodov, chce jenom vydelat na tom, ze je pro chodov stale dulezitej…ma to dobre spocitany, kluk jeden usatej

  • Radek T napsal:

   Pěkná hloupost. Chyba je ve vedení, nechtějí do toho tolik investovat.

   • Tomáš napsal:

    Řekl bych kombinace obou. Nedivím se, že třeba Majer z Chodova odešel. A nevěřím, že se tam i vrátí po návratu ze zahraničí, pokud nedojde ke změně myšlení vedení.
    Na Pražana jsem upřímně zvědavý, momentálně vůbec nevím, co od něj čekat, ale pokud se jako hráč nezměnil, tak bude pro Spartu přínosem.

Napsat komentář

*