Jiří Besta je novou posilou Mladé Boleslavi. Foto: Martin Flousek, Český florbal Jiří Besta je novou posilou Mladé Boleslavi. Foto: Martin Flousek, Český florbal
4. 5. 2023 Superliga (11) KOMENTÁŘŮ

Chci zkusit něco jiného a někde jinde. Univerzál Jiří Besta následuje Delonga a je novou posilou Boleslavi.

 Mladá Boleslav má další novou tvář ve svém kádru. Je jí čtyřiadvacetiletý univerzál Jiří Besta, který dosud působil ve Vítkovicích. Potvrdily se tak zákulisní informace, že společně s Adamem Delongem zamíří do města automobilů, Vítkovice navíc v mezičase ohlásily příchod útočníka Adama Šmída. Přestupové léto v české nejvyšší soutěži se tak začíná rozjíždět na plné obrátky. 

Nejprve Adam Delong, přesně o 24 hodin později také Jiří Besta. Nový trenér Mladé Boleslavi Joonas Naava se může těšit na další posilu svého týmu z Vítkovic. Pro českého reprezentanta půjde o první seniorské angažmá mimo Vítkovice. „Museli jsme se nachystat na to, že v nadcházející sezoně budeme potřebovat nahradit špičkového obránce a Jirka byl tou nejlepší možnou variantou. Přivádíme jej po vypršení smlouvy ve Vítkovicích, kterým stejně jako v případě Adama Delonga děkujeme za korektní a rychlou dohodu,“ uvedl generální manažer Mladé Boleslavi Tomáš Pacák v tiskové zprávě.

Samotný Jiří Besta přiznal, že chtěl změnu a chválí si možnost spolupráce právě s Joonasem Naavou. „Chtěl jsem herní i životní změnu – zkusit si po škole něco nového a někde jinde. Je to trenér, kterého máme v reprezentaci, takže vím, co od něho čekat. On zároveň bude vědět, co čekat ode mě. Věřím, že naše spolupráce bude úspěšná a zase se naučím něco nového,“ uvedl pro tiskovou zprávu svého nového klubu.

Vítkovice na druhou stranu věří, že by se Besta jednou mohl vrátit. „Jirka Besta je kluk, který u nás strávil spoustu dobrých chvil a pořád patří mezi perspektivní hráče, tudíž jsme očekávali, že někdy ve své kariéře bude chtít zkusit změnu. Pokud si to nakonec vyhodnotil tak, že je pro něj kariérním posunem přesun do Mladé Boleslavi, tak nezbývá, než mu popřát mnoho úspěchů. Věřím, že se možná naše cesty v budoucnu znovu potkají,“ uvedl v tiskové zprávě prezident Vítkovic Tomáš Krásný.

 


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*