Tereza Urbánková v utkání proti Slovensku. Foto: Martin Flousek, Český florbal Tereza Urbánková Foto: Martin Flousek, Český florbal
7. 5. 2023 Ženský florbal (2) KOMENTÁŘŮ

Konec výrazné osobnosti ženského florbalu. Tereza Urbánková oznámila ukončení kariéry

 Kariéru ukončila další výrazná osobnost českého ženského florbalu. Rozhodnutí skončit přišlo ze strany Terezy Urbánkové, dlouholeté útočnice Malmö, která patřila k nejvýraznějším postavám českého ženského florbalu v uplynulých patnácti letech.

Elitní kariéra Terezy Urbánkové začala ve Vítkovicích, odkud ale odešla ještě před začátkem jejich úspěšné éry, v dresu pražského Herbadentu tak získala hned tři tituly v řadě. Další český titul přidala v barvách Chodova, a to v ročníku 2014/2015.

Následující sezónu strávila na svém prvním švédském angažmá, které bylo signifikantní ziskem Champions Cupu na domácím území v Mladé Boleslavi. Tuto trofej získala jako první Češka v historii.

Po druhém působení na Chodově přišel přestup do Malmö, ve kterém odehrála pět posledních ročníků. Další zápasy na elitní úrovni již nepřidá, ve svých 32 letech se rozhodla ukončit kariéru.

Ta byla bohatá také z pohledu reprezentace. Tereza Urbánková je totiž majitelkou obou historických bronzů: v roce 2010 se v Olomouci radovala s juniorskou reprezentací, v dalším roce pak získala dosud jedinou ženskou bronzovou medaili. Český tým reprezentovala také na šampionátech žen v letech 2013, 2015, 2017 a 2019.

Za českou ženskou reprezentaci nastoupila ke 116 duelům, ve kterých zapsala 120 bodů s bilancí 70+50.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*