Jan Pazdera bude působit u A-týmu EryViikingit. Foto: EräViikingit Jan Pazdera bude působit u A-týmu EryViikingit. Foto: EräViikingit
9. 5. 2023 Finsko (13) KOMENTÁŘŮ

Kariérní posun pro Pazderu. V Eře jde jako trenér k A týmu, nadále povede tým P22

 Kariérní posun přichází pro českého trenéra Jana Pazderu. Zkušený trenér se posouvá k A týmu Ery/Viikingit, který nadále povede jako hlavní trenér Miro Mäkelä. Pazdera bude jedním ze tří dalších trenérů ve štábu elitního týmu a nadále povede tým P22.

Jan Pazdera je ve 37 letech zkušeným trenérem, vedl Královské Vinohrady, Mladou Boleslav nebo Kladno. Po konci u kladenských kanonýrů spolupracoval s Olomoucí, následně se vydal do Finska, kde vedl tým P22.

Nyní bude součástí trenérského štábu A-týmu EryViikingit. Hlavním koučem bude Miro Mäkelä, Pazdera bude u týmu ještě společně s Samim Lehtinenem a Paolem Keinänenem.

„Jan Pazdera do trenérského týmu EryViikingit přináší mezinárodní know-how a jeho příchod znamená, že tým P22 se ještě více přiblíží metodám reprezentativního A týmu,“ uvádí klub na svých webových stránkách.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • znalec napsal:

  Komická postave českéo florbalu. Tipuji, že bude pokračovat v čele Unie nebo jinde na teplem miste ceskeho florbalu

 • JP napsal:

  Nevim no mě nikdy moc nezaujal. Co jsem ho viděl naposledy tak mi přišlo, že s dost silným Kladnem hrál hodně mizerný florbal. Ale já tomu evidentně nerozumím

 • Expert českého florbalu napsal:

  Doufám, že Fiňáci dobře vědí do čeho jdou, přeci jen nevím, jestli je bude bavit atraktivní defenzivní florbal typu držíme míček dvě minuty na své polovině, vydeptáme soupeře svojí pasivitou a pak třeba zkusíme hodit balónek na bránu, něco z toho bude. Nicméně dobře, že lidé jeho charakteru straší raději v cizině, tady jich už i bez něj je dost na podobné mentální a lidské úrovni.

 • Vojta napsal:

  Třeba tam Éru rozhýbe, trenér to není špatný, akorát je na hráče náročný, a to se všem nelíbí, a v Éře teď budou asi hlavně mladí, tak těm to třeba bude vyhovovat. Abychom se nedivili…. Nepsal tady někdo, že za rok nastoupí jako trenér do Boleslavy?

  • mb napsal:

   Tak šušká se že ho chtěla Bolka ale nevzal to kvůli Finsku a tady to vzal Naava aby se vyměnili a nebo s ním Jinak vyj..bal

 • Jirka napsal:

  Tohle je jedině dobře, že zůstane ještě chvíli ve Finsku. Takový člověk nemá ve sportu co dělat a než ho fini prokouknou, tak to bude ještě chvíli trvat. Ostuda našeho sportu, psychicky labilní trenér. Charakter nemá cenu ani zmiňovat, protože ho nemá.

 • Tomáš napsal:

  Já ho bral jako kvalitního trenéra, jako člověka ho neznám, ale od kluků, co pod ním trénovali a nebyli to ulejvači jsem spíše slyšel pozitivní věci, tak mě překvapují tyto komentáře o charakteru apod. Můžete být konkrétnější?

  • Expert českého florbalu napsal:

   Jeho charakter bych dementoval na sezoně 2019/20, kdy s fanfárama převzal Kladno a od prvního dne jeho nového angažmá směle egoisticky mluvil o jasném postupu do extraligy. Do týmu si natahal všemožné žoldáky ze zahraničí (Švédsko, Rusko,..). Papírově měl před sezonou z 1.ligy jednoznačně nejkvalitnější kádr, nicméně poněkud zapomněl, že florbal je stále jen amatérský sport a kluci, co pracují či studují mají i něco jiného na práci, než se jen honit za „kulatým nesmyslem“ nebudou akceptovat jeho trenérské metody a móresy. Nakonec vše dopadlo tak, že hrál lepší „klidný“ střed tabulky. Po každé prohře si stačí poslechnout jeho pozápasový rozhovor a už jen z toho tak nějak zjistíte o jakého se jedná člověka. Tuto sezonu nakonec utnul ve čtvrtfinále covid, nicméně měl dobře nakročeno k tomu, aby vypadl hned ve 1/4 finále s nováčkem z Jaroměře. Jeho bezmezná arogance a neschopnost pracovat s lidmi pak podtrhla sezona 2021/22, kdy byl v listopadu jeho (postupový) tým na 6. pozici a byl odvolán z důvodu „špatné vzájemné spolupráce“, těžko říct, co vše si pod tím představit. Toť tedy lehké shrnutí této komické postavy českého florbalu. Bohužel ryba smrdí od hlavy a je škoda, že tito lidé jeho charakteru a zhmontnění lidské arogance se objevují u reprezentací.

 • Arogant napsal:

  Extremne arogantni clovek, cim dyl zustane ve finsku, tim lip. Pod nim jsou spokojeni jen jednodussi hraci bez vlastniho nazoru

 • Frida napsal:

  Filip Pešán a Jan Pazdera mají v chování mnoho společného. Stačí jejich výrazy sledovat na střídačce a řeč těla říká vše.

 • Pan Tau napsal:

  Vyhodili sme ho z kladna a jsme za to jedine radi. Hraci i ostatni lide, kteri se kolem klubu motali uz na nej zacali byt alergicti. Jeho neferovost, neprofeisonalita a zpusob komunikace s hraci byla jednim slovem katastrofa. Na finy si asi nedovoli, protoze se drzi, tak ho neprokouknou. Ale u nas uz nikdy vice, nedekujem!

 • JM napsal:

  Vidím, že to komentují lidé, který Honzu neznají. Jo je svůj, ale taky tomu co dělá objetuje vše. Přeji hodně štěstí!

  • Ondra napsal:

   Tak ono, když děláš asistenta na MS juniorů, kde vyhraješ titul a pak si do Covid protokolu napíšeš Mistr světa Jan Pazdera, tak to úplně na kopec pokory nevypadá

Napsat komentář

*