Jan Peška je novou posilou Sparty Praha. Foto: Sparta Praha Florbal Jan Peška je novou posilou Sparty Praha. Foto: Sparta Praha Florbal
11. 5. 2023 Superliga (4) KOMENTÁŘŮ

Pointmaker Peška jde z Lípy do Sparty, brankoviště Chodova posílí Dittrich z Ústí

 Dva pražské týmy ohlásily zajímavé posily. Útočník a pointmaker České Lípy Jan Peška se přesouvá do Sparty, Chodov má pak nového gólmana. Tím je Tadeáš Dittrich z Ústí nad Labem.

Svou druhou superligovou sezónu odehraje útočník Jan Peška na druhé adrese. Českou Lípu totiž autor 53 kanadských bodů mění za pražskou Spartu. „Rozhodovala profesionalita a ambice klubu. Spartu jsem si vybral, protože zde budu mít největší progres jak ve florbalovém, tak osobním životě,“ uvedl samotný hráč v tiskové zprávě Sparty.

Také druhý ve čtvrtek oznámený přestup má vlastně spojitost s Českou Lípou. Gólman Tadeáš Dittrich totiž přichází na Chodov rozšířit svou sbírku dvou extraligových startů právě z Lípy.

„Potřebovali jsme zvýšit konkurenci na brankářském postu a já osobně znám Tadeáše dlouhé roky. Vždy jsem po něm očkem pokukoval a teď nastal ten správný moment. Jeho angažmá u nás dává smysl z mnoha úhlů pohledu a já věřím, že s Hoďou vytvoří skvělý tandem,“ uvedl v tiskové zprávě na adresu jedenadvacetiletého brankáře hlavní trenér Chodova David Podhráský.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Okoun napsal:

  Ten nechytí vůbec nic, je tlustej a celkově k ničemu, ústeckej špekbuřt.

  • Honza napsal:

   myslím, že bychom si tady měli zachovávat aspoň nějakou úroveň psaní ať už se jedná o kohokoliv a mám u něj problém s čímkoliv.
   Na oba jsem zvědavý, jak Peška bude fungovat ve Spartě, jak se přizpůsobí, v Lípě mi ty výkony přišly takové nevyrovnané. A jakou příležitost dostane Dittrich na Chodově s jasnou jedničkou Hodíkem, pravděpodobně to bude i spojené s chytáním ve Startu, nebo aspoň myslím, že má ještě věk na střídavý start.

  • HonzaD. napsal:

   Souhlas se jmenovcem, pojďme se chovat a vyjadřovat slušně, i když anonymita tu svádí k nadávkám a hrubosti… nebo pošlete svoji fotku a přehled svých výkonů, ať to není jednostranné…

 • David Podhárský napsal:

  Viděl jsem chytat mockrát, typická dvojka a nic víc, nikdy nebude zralej golman, bude furt jen dál žrát a hrát si na sportovce, protože takovýhle pseudosportovcům nezbývá nic jiného než zalézt do brány nebo vrhat koulí

Napsat komentář

*