Vojtěch Klápa v dresu Chodova. Foto: Florbal Chodov Vojtěch Klápa v dresu Chodova. Foto: Florbal Chodov
13. 5. 2023 Superliga (11) KOMENTÁŘŮ

Juniorský šampión Vojtěch Klápa je novou posilou Chodova. Pro moje cíle je to ten správný klub, říká

 Mistr světa v juniorské kategorii z roku 2021 Vojtěch Klápa míří na své třetí superligové angažmá. Po Tatranu Střešovice a Vinohradech si zahraje za Chodov, který jej v pátek představil jako novou posilu. Sám hráč věří, že pro jeho cíle a osobní rozvoj je Chodov správným týmem.

Vojtěch Klápa odehrál poslední ročníky za Vinohrady, nyní se přesouvá v rámci Prahy na Chodov, který jej oznámil jako novou posilu. „Chodov vnímám jako silný a ambiciózní tým, je pro mě motivací se v takovém týmu prosadit. Mám chuť na sobě dále pracovat a posouvat se. Věřím že právě Chodov je pro moje cíle ten správný klub. Na Chodově bych chtěl dosáhnout týmového úspěchu a mým cílem je být platným hráčem pro tým. Je před námi dlouhá cesta a spousta práce. Jsem si jistý, že po letošním vyřazení Chodova ve čtvrtfinále, bude pro nás motivací pracovat tak, abychom byli úspěšnější. Těším se tak na novou výzvu, která před námi je,“ uvedl hráč v tiskové zprávě svého nového zaměstnavatele.

Ten má za sebou vyjednávání s Královskými Vinohrady, které nebylo snadné. „Jednání s SKV je vždy otevřené a korektní a byť víme, že nyní nejsme schopni nalézt dohodu na podmínkách, vážíme si toho, že s SKV se i v tomto případě daří říci si i rozdílné názory narovinu. Náš florbalový rybník je malý, je prakticky jasné, že dříve nebo později zase poputují hráči jedním či druhým směrem, jako tomu vždy bylo,“ uvedl Ondřej Neuman.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Luky napsal:

  Chápu dobře, že tam byl nějaký problém s přestupem? To vypadá, že SKV za něj nic nedostalo.
  On měl s nimi smlouvu jenom na rok? Museli ho určitě minulý rok vyplatit z platné tatranské smlouvy, když přestupoval, to vím.
  Každopádně přestup do Chodova, si myslím, že je oboustranně zajímavé a mohlo by to být přínosem.

 • Hihi napsal:

  Škoda pro SKV. Zaplatit takovou pálku za hráče, který ti za rok odejde. Nechápu, že vedení nedokazalo Klapu presvedcit k jeho setrvání. Když už se SKV nadechuje, tak jim odchází ti nejlepší hráči a budou zase 2-3 roky hrát o sestup. Asi by se meli ve vedeni klubu zamyslet, co delaj spatne…

  Taky mi je teda zahadou, proc si Klápa vybral zrovna chodov. V minulé sezone je skv docela trapili a nebyli daleko od vyhry. Navic, kdyz se kouknem, jak dopadl Skrivánek, který byl taky klicovym hracem na vinohradech…3 lajna s junikama…no nevim nevim.

 • TorpédoH napsal:

  Takového hráče v týmu prostě nechceš, takže bych řekl bych, že se tady SKV spíše vysvobodilo.. O charakteru Vojty mluví samotný fakt, že za sebe nechá SKV vypláznout balík a hned za rok utíká pryč. Že by se jednalo o kariérní posun si taky nemyslím. Chodov je dnes již průměrný tým, který by bez první veteránské lajny hrál na hraně play-off.

 • Dvořka napsal:

  Obrovský fail SKV. I kdyby byl jakýkoliv, tak za něj dali v součtu skoro čtvrt milionu, ale nedali mu podepsat smlouvu. Takže na tom teď budou tratit minimálně 150 tisíc. Jestli se prosadí je věc druhá.

  • Fantozzi napsal:

   Za 250k to nebylo, to by v šetřivým SKV nikdo neodschválil. Dohromady s předchozí hostovačkou to bylo něco mezi 150 a 160k, za samotný přestup v tom budou mínus nějakých 40-60k podle toho co vypadne z arbitráže. Smlouvu mu samozřejmě k podpisu dali, ale holt to podepsat odmítl a místo toho oznámil, že bude odcházet, klub s tím vlastně moc nezmůže. Pro Vinohrady je to i tak bolavý a budou muset začít být asi i oni výrazně striktnější, ale není první ani poslední hráč, který to takhle udělal a tu domluvu nedodržel – Peška v Lípě defakto to stejný, taky tam podle Slanýho byla ústní dohoda na 3 roky a po roce frčí do Sparty.

   • Jakub napsal:

    Moc to nechápu. Kdyz uz zaplatis za hrace takovy balik, tak si ho snad pojistis na vice let ne.
    Z tvyho textu mi vyplyva, ze ho podepsali na jeden rok, nebo smlouvu vubec nepodepsal, coz je teda hroznej fail.

   • Dvořka napsal:

    V součtu dvou hostování a přestupu to bylo přes 200k a v arbitráži mohou dostat maximálně 100, což nedostanou, takže budou minimálně 110k v mínusu. Smlouvu mu donesli někdy v únoru, předtím asi nebyl čas 😀

    • Fantozzi napsal:

     První hostovačka byla zadara, Menhart ho potřeboval někam udat v kovidové sezoně aby hrál, ta celková částka je okolo toho co píšu. To ale neznamená, že to není pro Vinohrady drahá lekce z předmětu „nejdřív podepisuju, pak přestupuju“ (a když už to dělám naopak, tak s tím nečekám do ledna)

 • Mojta Váca napsal:

  slyšel jsem o něm že spal s mámou svého spoluhráče, fandí Rusku a hlásí se ke komunismu a tohle všechno stálo za vyhazovem z SKV

Napsat komentář

*