Lukáš Procházka prožil trenérskou premiéru na turnaji Euro Floorball Tour Foto: Český florbal Lukáš Procházka na turnaji Euro Floorball Tour Foto: Český florbal
17. 5. 2023 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Trenér ženské reprezentace do Boleslavi! Lukáš Procházka se stal asistentem Joonase Naavy

 Mladá Boleslav oznámila složení realizačního týmu. Novému kouči Joonasi Naavovi budou k ruce asistenti Štěpán Motejzík a Lukáš Procházka. O brankáře se bude nově starat Tomáš Fibiger.

Kromě nových tváří v realizačním týmu zůstávají dosavadní asistent Jiří Stožický a kondiční kouč Radek Gwuźdź.

„Příchod hlavního trenéra Joonase Naavy je pro nás zdrojem velké motivace a zároveň závazkem. Stavíme široký a silný realizační tým, který bude z části nový a kontinuitu naší práce podporuje setrvání Radka Gwuźdźe a Jiřího Stožického. Očekávám, že naši práci posuneme ještě k většímu detailu.“ vysvětlil skládání trenérského týmu generální manažer Mladé Boleslavi Tomáš Pacák.

Lukáš Procházka je aktuálně hlavní trenér ženské reprezentace, předtím působil v Chodově. Štěpán Motejzík nastupoval v Mladé Boleslavi jako hráč v sezoně 2010/2011. V následujícím ročníku pak tým vedl jako trenér společně s Jiřím Stožickým. V poslední době pracoval u mládežnických výběrů České Lípy.

„O Lukášovi i Štěpánovi platí, že jsou z profesního života zvyklí na mezinárodní prostředí. Lukáš zná elitní světový florbal, je hlavním trenérem ženské reprezentace a vyjádřili jsme si dlouhodobou náklonnost ve smyslu vzájemného vnímání práce a jejího ocenění. Se Štěpánem se známe dlouho, v Boleslavi má hráčskou i trenérskou minulost. I když už od naší někdejší spolupráce uplynulo dost sezon a náš klub se od té doby hodně změnil, byli jsme v občasném kontaktu a myslím, že Štěpán podobně jako někteří další českolipští florbalisté k nám vždy chovali pozitivní vztah,“ dodal Pacák.

Milan Peterka zastával sedm let pozici trenéra brankářů. Nyní se ale s mladoboleslavským klubem loučí a na jeho místo nastoupí Tomáš Fibiger, jenž v posledních dvou cyklech působil u juniorského národního týmu.

„Časové možnosti už bohužel Milanovi neumožňují tak intenzivní působení, které náš superligový program vyžaduje. Jsme ale rádi, že v našem klubu zůstane a domluvili jsme se, že vypomůže s rozvojem našich mládežnických gólmanů. Tomáš patří do úzké skupiny odborníků, kteří se věnují práci s florbalovými brankáři. Těšíme se na spolupráci. Věřím, že i pro něj může být obohacující pracovat s našimi elitními gólmany,“ řekl k výměně na postup trenéra brankářů.

Mladá Boleslav dnes zahájila přípravu na novou sezonu. S týmem už se připravují nové posily z Vítkovic Jiří Besta a Adam Delong. Naopak do zahraničí ze středočeského města míří Adam Hemerka a Matěj Pěnička. V kádru oproti předchozímu ročníku rovněž nebudou Tadeáš Chroust, Matyáš Krebner a Marek Korych.

Kádr Mladé Boleslavi pro letní přípravu:

Brankáři: Lukáš Bauer, Dominik Hanuš, Tomáš Týc.

Hráči v poli: Dominik Beneš, Jiří Besta, Jakub Bína, Adam Delong, Miroslav Fořt, Ronald Gašparík, Jakub Gruber, Petr Koláčný, Jan Natov, Lukáš Punčochář, Jakub Seibert, Michal Sládek, Patrik Suchánek, Daniel Šebek, Martin Tokoš, Milan Tomašík, Filip Zakonov, Jan Zoufalý.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*