Lukáš Hájek vsítil v superfinále dva góly, na triumf to ale tentokrát nestačilo. Foto: Martin Flousek, Český florbal Lukáš Hájek vsítil v superfinále dva góly, na triumf to ale tentokrát nestačilo. Foto: Martin Flousek, Český florbal
23. 5. 2023 Superliga (4) KOMENTÁŘŮ

Návrat krále? Do přípravy Vítkovic se zapojil Lukáš Hájek, o jeho angažmá se rozhodne

 Vítkovice hlásí překvapivý návrat! Ačkoliv to na konci minulého roku téměř vyloučil, o pět měsíců později je vše jinak. Útočník Lukáš Hájek se po dvou letech zapojil do přípravy A-týmu Vítkovic a o jeho případném soutěžním návratu se rozhodne na základě dohody všech stran.

Ještě na konci loňského roku to na návrat přitom nevypadalo. „Teď jsem se vrátil, ale jen do šesté ligy. Ovšem s Vítkovicemi jsme v kontaktu. Nějak jsme to řešili i teď před sezonou. Nicméně i když ten sport v sobě nosím, motivaci jsem prostě nenašel. Už to není jako dřív, bere to spoustu času, je to na denní bázi, a to se bavíme jenom o tréninku, ne o nějaké životosprávě a dalších věcech. Narodily se mi děti, a abych šel ráno do práce, vrátil se o půl páté, pak ještě spěchal na trénink a domů se dostal v osm večer… Ne, to není ta cesta, kterou bych chtěl jít,“ vyznal se ve vánočním rozhovor pro portál Seznam Zprávy, přičemž o své pauze promluvil vlastně poprvé.

V případě Lukáše Hájka ovšem zjevně platí, že člověk míní a čas mění. „S klubem jsme se dohodli, že se připojím ke klukům do letní přípravy a jestli to ještě zvládnu. Dlouho jsem netrénoval, takže to bude těžké. Před sezónou se pak společně rozhodneme, jestli to má smysl nebo nikoliv. Rozhodně se těším na kluky a partu,“ uvedl nyní Hájek v tiskovém prohlášení Vítkovic.

K jeho návratu se vyjádřil také prezident Vítkovic Tomáš Krásný, který potvrdil Hájkova slova a věří, že se vše povede zkompletovat. „Na Lukášovi vidím velkou chuť a motivaci být zase superligovým hráčem, takže jsem v tomto směru optimistou,“ řekl Tomáš Krásný.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*